Skocz do zawartości

Golf II 1.6D powietrrze w przewodach paliwowych


KURARA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam mały problem z ustawieniem wolnych obrotów w Golfie dieslu.Strasznie telepie sie cała buda od drgan silnika.Ostatnio zauważyłem że przewodem paliwowym do pompy idą bąble powietrza.I tu mam pytanie czy to może byc przyczyną drgań silnika i jak to powietrze wyeliminować z przewodu paliwowego.

Pozdr Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno powiedzieć czy silnik tak pracuje przez te pęchezyki powietrza. W naszym samochodzie (diesel) też pojawiły się pęchazyki powietrza w przewodzie paliwowym jednak obiawy tego była słaba dynamika silnika, podczas jazdy na niskich obrotach silnik prawie calkiem tracił moc dopiero po przegazowaniu wszystko wracało do normy. Kiedy pojechaliśmy do mechanika stwierdził on awarie pomy paliwowej i potrzebna była jej wymiana. Kiedy wymianiona została pompa wszystko wróciło do normy. Możesz jeszcze sprawdzić czy nie łapie powietrza na filtrze paliwa bo może została przycieta uszczelka i tam dostaje sie powietrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo trzeba odpowietrzyć pompę paliwa. Powinny się tam znajdować śruby/korek po których odkręceniu powinno zejść powietrze, a czy samoczynnie?? To niech się wypowie ktoś bardziej doświadczony.

 

Tyle wiem, próbuj a może się uda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

nie wiem jak to jest dokładnie w starych wieslach, ale w nocych odpowietrza sie tylko filtr paliwa specjalna "gruszką". jeśłi mówisz ze telepie go na wolnych obrotach, to ja odpowietrzyłbym go w ten sposób:

odkręciłbym wszystkie przewody zasilanące (metalowe) od wtryskiwaczy i kręcił rozrusznikiem aż poleci paliwo i wtedy przykręcał po kolei. moze pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdz wszystkie przewody kolejno zasilajacy powrot od pompy na srubach do zbiornika przelewowe z wtrysku do wtrysku wymien filtr paliwa ( czesto sie rozszczelnia ) sprawdz oske w pompie paliwa ( wtryskowej ) czy z niej nie wydostaje sie ropa oska to toto co sie obraca w pompie do czego doczepiona jest linka gazu ( czesto cieknie z pod oski ) w razie wycieku z pod oski kazdy zaklad regenerujacy pompy wytulejuje to bez problemu w gdyni robia to na miejscu bez wyjmowania pompy za 50 zl

 

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli filtr paliwa jest czysty to przede wszystkim sprawdź te gówniane plastiki na filtrze. Ta metalowa zawleczka po prostu nie dociska należycie plastików i tu jest zasysane powietrze do układu paliwowego.

 

pozdro

 

ps. tak na marginesie upierdliwa usterka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a poduchy pod silnikiem jak wygladaja ? diesle z reguly telepia i bardzo czesto w golfach te poduchy pod silnikiem sa do dupy, i zalezy jeszcze jaki wezyk bo u mnie tez w jednym sa bable ale to nic takiego bo to jest powrotny

 

 

piszesz bo to jest powrotny :buttrock: ale zeby powietrze bylo w powrocie musi sie tam dostac :evil: a powrot wychodzi z pompy ;)

 

 

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posprawdzałem wszystko co pisaliście .Silnik mam suchy nic nie cieknie poduszki nowe.Przegoniłem go troche na wyższych obrotach i wizualnie sie poprawiło to jest powietrze pojawia sie co jakiś czas i jest to jakies 10% tego co było ,a buda dalej sie telepie.Pewnie jest to cos innego.Dodam że pali bez problemu spalanie tez w normie do 5l.Może to cos z ustawieniem kata pompy-zły początek tłoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...