Skocz do zawartości

honda nx dominator 650 -jakie opony???


hubart2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

przerabiałem problem z oponami sam, jednakże z ciut większym nastawieniem na asfalt.

biorąc pod uwagę, jak to bywa ze wszystkim co jest uniwersalne, "do wszystkiego = do niczego", skończyło się na tym że zakupiłem metzeler'a tourance i drugi komplet kół z oponami w teren.

co do połączenia terenu i szosy brałem pod uwagę metzelera saharę i TKC80 z większym, jednak naciskiem na TKC.

miałem gdzieś, kiedyś porównanie, test opon przeprowadzony na motocyklach typu varadeo, gs etc., cięższe sprzęty, ale można zobaczyć co piszą :icon_mrgreen: znajdę zamieszczę

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :buttrock:

Ja do DR zaopatrzylem sie w opony firmy mitas ,za dwie opony zaplacilem trochę ponad 300zł :biggrin: ,po rabacie .

http://www.olekmotocykle.pl/index.php?site...idK=122&idP=128

Ja mam model E-07 OM132 i przód taki sam

Nie mogę sie za duzo wypowiedziec bo zrobilem dopiero 250km ale dają rade ,nie wiem jak z trwaloscią ,ale to kawał slidnej gumy :icon_biggrin:

Jak za tą cenę to jestem w stanie polecić :bigrazz:

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam TKC80. Myślałem o Tourance'ach, ale czasem jeżdżę po lesie i szosowe opony to porażka. I powiem jedno: są świetne na ancfalcie, mokrym ancfalcie, a w terenie radzą sobie znośnie. Nie ma jakiejś wielkiej rewelacji, bo bieżnik tylnej opony nei ma agresywnej rzeźby. Natomiast da się wyprowadzać ładne kontrolowane boki i ma się pewność, ze opona wróci na swój tor jazdy po puszczeniu gazu.

 

Dopóki nie kupię sobie jakiegoś lekkiego enduraka to Afri będzie jeździła na TKC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zjezdzilem komplecik MITASow E07 na DR650 i E09. Jak za ta cene calkiem przyzwoite oponki. Koledzy tez jezdzili na na DR650 i 800. Opinie raczej zgodne. Nie szalej na drodze jak popada...

 

 

Miałes na mokrym jakieś przygody z tymi gumami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pare razy zdarzylo mi sie zlapac uslizg na tyle na E-07. Efekt wystapil moze ze 3 razy przy calej eksploatacji. Na suchym zero problemow. Mysle ze jak za ta cene oponki bardzo przyzwoite ale jak chcesz poszalec to na mokrym musisz byc czujny. E-09 sa jeszcze wrazliwsze no ale to juz sa kostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...