Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdów - zmiana przepisów


zosia_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

u mnie ten drugi dokument nazywa sie Betriebserlaubnis erteilt i jest wpisany jego nr rejestracyjny i z drugiej strony jest Gutachten i wszystkie dane motockla.Normy spalin , nr ramy marka itd.

 

No wlasnie Betriebserlaubnis ( czasami wlasnie w 125 - tkach ) ! Tu tez jest dylemat. Polscy urzednicy nie maja zielonego pojecia o dokumentach jakie sa w Niemczech. Moja rada adwokat, najlepiej kumaty ( z tematu prawo urzedowe ) konkretne pismo do urzedu poparte §§ o przepisach unijnych + grozba obciazeniem kosztami konkretnego urzednika. Pytanie tylko jak dalece ( temat / sprawa ) jest posunieta po zmianach prawnych 25.12.07 ?

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tylko że w tym urzedzie w moim mieście powiedzieli ze nie zarejwestrują, pojechłem do miejscowości oddalone 20 km od ojej i powiedziele ze te dokumenty wystarczą. jutro ide do tamtego ydzialu komunikacji i bede próbowalł zarejestrować go tam. zwolnienie z podatku złozyłem w piątek i oczywiście trzeba czekać do poniedziałku. napisze jak dalej rozwinie sie sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

sluchajcie ja am dosc smieszny problem a zarazem bardzo mnie to drazni. kupilem motor ktory byl do POlski sprowadzony kilka lat temu, lecz nie byl tutaj zarejestrowany. posiadam dwie czesci breifu, umowe kupna sprzedazy, i dokument stwierdzajazy wyrejestrowanie pojazdu. z tego co obilo mi sie o sluchwczesniej nie dawali dowodu rejestracyjnego. czy mam jakies szanse na zarejestrowanie moto??? moto w Polsce przechodzil jakis przeglad (nie wiem po co skoro byl ni rejestrowany). a koles od ktorego kupilem teraz sie wypial - i nie wiem co amm zrobic.

prosze oswieccie mnie

Edytowane przez mauy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja nareszcie sie wzialem za re papierki i bede lada dzien rejestrowal motocykl,

dzisiaj wzialem druk PCC-3 ze skarbowki i zastanawiam sie jak to uzupelnic, jest napisany jakims dziwnym urzedniczym jezykiem,

mogli by to napisac dostepniej dla normalnego obuwatela, ale dam rade :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam to samo. Kupile pol roku temu i dostalem tylko fakture(Francja). Przeciez teraz juz nic nie zrobie i musze jakos go zarejestrowac. Przeciez to nie moja wina.Data na umowie jest wiec nie moga sie czepiac. Jak myslicie dam sobie rade??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ja mam to samo. Kupile pol roku temu i dostalem tylko fakture(Francja). Przeciez teraz juz nic nie zrobie i musze jakos go zarejestrowac. Przeciez to nie moja wina.Data na umowie jest wiec nie moga sie czepiac. Jak myslicie dam sobie rade??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

3 lata temu kupilem virago 535, po roku zrobilem przegląd i teraz chce ją zarejestrowac, nie mam oczywiscie małego briefu bo przeciez w tamtych czasach nie byl w ogole potrzebny. zeby wyciągnąć mały brief z niemiec musi sprzet byc ponownie zarejestrowany w niemczech :| co zrobic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...