Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdów - zmiana przepisów


zosia_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

... brif ta zielona ksazeczke .... te tablice z niemiec z ktorymi dostaje sie ten .....dowod tymczasowy :D no i

 

 

...wystarczy tylko brief? stron już dużo a itak ciężko cokolwiek zrozumieć

 

Jak czytam Wasze posty to zastanawiam sie po co trace czas aby pisac uzywajac fachowej terminologi i po co to wszystko tlumacze :biggrin:

 

Jka nie kumasz to wez tlumacza moze przetlumaczy :crossy:

 

tak na powaznie jak sie czegos nie rozumie to sie czyta dopuki sie tego nie pojmie, inaczej na granicy czy w uzedzie moga byc pozniej dylematy, he, he.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

krotko mowiac ta zielona ksiazeczka, umowa i trzeba jeszcze wyukupic tablice z ktorymi sie dostaje dowod i tyle

 

jaka ZIELONA ksiazeczka ?

 

jaki dowod ?

 

:bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ta ksiazeczka duza zielona (wyglada jak brief samochodowy tylko jest polowe mniejsza), a dowod sie dostaje z tablica po prostu wykupuje sie tymczasowe tablice z ktorymi sie dostaje tymczasowy dowod , oczywiscie zeby dostac ta tablice z dowoedem trzeba miec przeglad

Edytowane przez Piteros1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i o to wlasnie polskim wladza chodzi zeby nie przywozic "zlomow" na lawetach tylko na wlasnych kolach nimi przyjechac, ale jesli bedziesz mial dwie czesci briefu to jest chyba jak dowod a jak nie to musisz wydrzec dowod od niemca tak jakbys kupywal moto w polsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to juz każdy mówi co innego , chce jechać po motor, nie wystarczy ze będe miał dwie części brifu? nie znam aż tak dobrze niemieckiego zeby iść do urzędu tablice wykupywać, lekka przesada. motor bedzie na przyczepie.

Jak nie jak tak :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

człowieku nie jest to złom tylko motor z 2005 roku i nie jest uszkodzony jest jeszcze w niemczech zarejestrowany. Może podałbym niemcowi swoje dane i on wykupiłby blachy tymczasowe?? to jest dobry pomysł? czy wystarczy ten brief z wymeldowaniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, przepisy będą dążyc do tego, ze nie zarejestruje sie w PL motocykla czy katamarana który nadaje się tylko na złom. Jak dla mnie oby te przepisy weszły jak najszybciej.

 

Mam też pytanie do kolegi KS RIDERA: słyszałem że pojazd który uległ uszkodzeniu na tyle ze nie nadaje sie do rejestracji ma zabierane papiery łącznie z książką serwisową? Ponadto na fakturze sprzedjący pisze "pojazd uszkodzoany na częsci" (tak przyjeżdżało do PL 90% pojazdów a z rejestracja nie było problemów bo wystarczyło autko "poklepać" i zrobić przegląd).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brief i wymeldowanie nie wystarczy bo tez to mam i trzeba jeszcze tablice wykupic , tablice i tak i tak musisz wykupic chyab ze niemiec ci da ten dowod co ma ;)

A czemu mialby nie dac? Mi nie dal przy sprzedazy, ale jak go poprosilem to wyslal do Polski poczta. Po prostu przy kupnie moto trzeba cisnac Niemczakow o Brief teil I i tyle. Mi by bylo szkoda kasy na blachy tymczasowe, kolejne pare stowek to przeciez kosztuje...

 

czy wystarczy ten brief z wymeldowaniem

Wystarczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam też pytanie do kolegi KS RIDERA: słyszałem że pojazd który uległ uszkodzeniu na tyle ze nie nadaje sie do rejestracji ma zabierane papiery łącznie z książką serwisową? Ponadto na fakturze sprzedjący pisze "pojazd uszkodzoany na częsci" (tak przyjeżdżało do PL 90% pojazdów a z rejestracja nie było problemów bo wystarczyło autko "poklepać" i zrobić przegląd).

 

Maciek czegos takiego nigdy nie bylo i jak na razie nie ma. Wyrejestrowujac pojazd urzednik / niczka pyta tylko co bedzie robione z Autem ? Jezeli powiesz sprzedane na EXPORT lub zlomowane to obcinaja rog Fahrzeugbriefu. ( Zulassungsbescheinigung Teil II ) jezeli jednak mowisz zwykle WYMELDOWANIE zostaje Ci zabrany Fahrzeugschein / Zulassungsbescheinigung Teil I a Zulassungsbescheinigung Teil II otrzymujesz zpowrotem + Abmeldebescheinigung ( zielone wymeldowanie formatu A5 ).

 

Service'owka jest Twoja wlasnoscia.

 

Co do wpisow w umowie K-S tylko na EXPORT , " als Teileträger ", Bastelfahrzeug, " an Bastler " czy podobne jest to tylko i wylacznie forma zabezpieczenia sie przed rozczeniami gwarancyjnymi kupujacego. Przy takich dopiskach sprzedajacy nie odpowiada juz za nic i nic mu nie mozna zrobic. Niezaleznie od tego sprzet moze byc w 100 % sprawny.

 

 

Po czesci jest to robione aby kupujacy mial czarno na bialym, ze auto kosztowalo tylko 200,- € aby US sie nie czepial. Wiadomo za zlom placi sie mniej a naprawa przychodzi bez jakichkolwiek problemow. :flesje:

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek czegos takiego nigdy nie bylo i jak na razie nie ma. Wyrejestrowujac pojazd urzednik / niczka pyta tylko co bedzie robione z Autem ? Jezeli powiesz sprzedane na EXPORT lub zlomowane to obcinaja rog Fahrzeugbriefu. ( Zulassungsbescheinigung Teil II ) jezeli jednak mowisz zwykle WYMELDOWANIE zostaje Ci zabrany Fahrzeugschein / Zulassungsbescheinigung Teil I a Zulassungsbescheinigung Teil II otrzymujesz zpowrotem + Abmeldebescheinigung ( zielone wymeldowanie formatu A5 ).

 

To ja mialem jakis dziwny przypadek. Dostalem obydwa dokumenty, nic nie bylo poucinane i nie dostalem zadnego dodatkowego papierka o wymeldowaniu...Byla tylko pieczatka w I czesci briefu ze pojazd zostal wymeldowany. Tyle :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mialem jakis dziwny przypadek. Dostalem obydwa dokumenty, nic nie bylo poucinane i nie dostalem zadnego dodatkowego papierka o wymeldowaniu...Byla tylko pieczatka w I czesci briefu ze pojazd zostal wymeldowany. Tyle ;)

 

Coz tez moze sie zdarzyc. Moze do roboty przyszla jakas nowa ktora popelnila blad, to sie zdarza. pojazd mogl byc normalnie wymeldowany.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...