Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam u siebei chwytak na przedniej i tylniej beczce na przeciwko mam olowiane obciazniki na szprychach

predkosc nie ma znaczenia przynajmniej ja nie odczulem

 

nie wiem jaki olej do s

filtr czyszcze goraca woda i plynem do naczyn jak wyschnie gestym olejem namaczam i spod smarem smaruje zeby bylo wszystko szczelne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli zaczynam rozglądać się za nowym gaznikiem, wiec moje pytanie brzmi.

Czy bedzie pasowal keihin fcr 41? Widze, ze towar jest hodliwy zwlaszcza na niemieckim ebayu. O ile zmiana gaznika i ukladu wydechowego zmienia moc drzety? Czy taka zmiana nie bedzie obciazac silnika? Moje moto to SM.

Dzieki za odp

 

gaznik fcr41jest za duzy do seryjnej pojemnosci drz 398ccm. stosuje sie go dopiero po zwiekszeniu pojemnosci do 440ccm lub 470ccm. w orginalnej pojemnosci gaznik bedzie nie do ustawienia. proponuje gaznik fcr39 ktory doskonale zda egzamin i da odczuwalny wzrost mocy,a w polaczeniu z porzadnym wydechem to juz napewno bedziesz zadowolony ze skoku mocy. porzadny wydech tzn caly wraz z kolankiem, ewentualnie kolanko od wersji E. zmiania b.niewielkim stopniu obciazy silnik

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam u siebei chwytak na przedniej i tylniej beczce na przeciwko mam olowiane obciazniki na szprychach

predkosc nie ma znaczenia przynajmniej ja nie odczulem

 

nie wiem jaki olej do s

filtr czyszcze goraca woda i plynem do naczyn jak wyschnie gestym olejem namaczam i spod smarem smaruje zeby bylo wszystko szczelne

 

A jakim olejem smarujesz ?

JA kupiłem jeszcze kiedys w jakims spreju olej motula nie wiem czy to takim moge smarowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10w50 syntetyk

 

filtr się pierze w łagodnym środku, najlepiej płyn do naczyń albo jakiś gel do prania ubrań .

a do nawilżania olej dedykowany do filtrów (najlepiej puszka 1l), żaden silnikowy bo nie jest lepki tylko tłustawy i dość szybko spływa do obudowy, a jak chlapnie go opar benzyny z gaźnika to od środka filtr robi się suchutki jak pieprz

 

 

chwytak jest montowany po przeciwnej stronie niż wentyl, w terenie nie odczuwam bicia gdyż zwykle nie przekracza się 80ki

na asfalcie przy 90 już czuć bicie dlatego na szosowych kapciach jeżdżę bez chwytaków

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kupiłe mdzisiaj suzi drz 400 s z 2003 rok 1 rej w 2005 od pierwszego własciciela kupiony w salonie PL

przebieg 6300 km

Musze wymienic filtr oleju , wyczyscic filtr powietrza i oczywiscie wymienic olej.

Jaki olej najlepiej zalac do tego motoru ?

Czym wyczyscic filtr powietrza ?? ( słyszalem ze benzyna ekstrakcyjna) ale w instrukcji osługi jest napisane zeby uzyc jakiejs niepalnej substancji...

 

 

ja leje motul 7100, raz wlalem 300V factory line, ale ze jezdze na lekkie dolewki, to stwierdizlem ze mnie na niego nie stac :buttrock: :buttrock: :buttrock: 10w40 ofc.

 

filtr powietrza ofc. mydłem z wodą....ręce z dala od benzyny!!!!!!

 

A mam jeszcze jedno pytanie.

Jezdizłem chwile ta moja drz i czasami dziwnie gasnie jak jade na jedynce i puszcze sprzeło.

 

co do trzymaków- to ja mam tylko jeden z tyłu, i jak jeszcze dzisiaj wrzuciłem grubą dętkę michelina, to mam mały pagórek po tej stronie....ale i tak nei czuc, w koncu mam kostke...a asfalty omijam ;[

Moze to cos nie tak z tym czujnikiem sprzegła ?

Miał ktos z was cos takiego w swojej Drz'tce ?

 

jak ruszasz? bo nie kapuje ocb?? btw. to jak jedziesz, jak trzymasz sprzęgło?!

 

 

co do smarowania filtra- najlepiej olej gęsty, a jeszcze lepiej do filtrow...od spreyow bym sie trzymal z dala, bo sam mam, i mimo iz wypsikalem prawie polowe puszki, to i tak potem (a wlasciwie jutro xD) musialem czyscic gaznik, i podczas zmiany swiecy ujrzalem chmure kurzy z cylindra..żal.pl

Edytowane przez lionix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakbym zrobił operacje na seryjnym wydechu z Drz' tki to bedzie z tego jakis pożytek ?

I czy bede musiał regulowac gaznik od nowa , albo zmieniac w nim dysze ?

 

Gdzie dostane takie swiatło tylne z uchwytem na rejestracje, jak ma ten gosc na tym filmiku

Edytowane przez piotrek2345
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakbym zrobił operacje na seryjnym wydechu z Drz' tki to bedzie z tego jakis pożytek ?

I czy bede musiał regulowac gaznik od nowa , albo zmieniac w nim dysze ?

poza głośnością - żaden

mozesz jedynie zajrzec pod kanape czy masz zwezke na airboksie. jesli tak to ja wywalic (tzw 3X3mod) i wtedy zmiana dysz - troche mocy doda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie jakbym zrobił operacje na seryjnym wydechu z Drz' tki to bedzie z tego jakis pożytek ?

I czy bede musiał regulowac gaznik od nowa , albo zmieniac w nim dysze ?

 

Gdzie dostane takie swiatło tylne z uchwytem na rejestracje, jak ma ten gosc na tym filmiku

To lub To

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

przez przypadek szukając pierdółek na allegro znalazłem gościa co ma trochę idealnych gratów do Suzuki DRZ 400 SM , S ITD

 

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1093447

Edytowane przez mateuszzory
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...