Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

 

Moja seryjna kanapa jest sztywna i twarda jak deska ;P

 

 

 

 

bo taka ma być

najtaniej będzie rozpruć tą co masz i wyszlifować nadmiar materiału.

święta idą, będzie co do roboty

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jestem nowy na forum :rolleyes: i dopiero zaczynam przygodę z DRZ 400 sm.

Chcę żeby moto posłużyło mi długo dlatego zamierzam ją dobrze opancerzyć i przygotować na upadki. :icon_razz:

Znalazłem kilka ciekawych osłon ale jak już wcześniej pisaliście tego typu rzeczy nie są dostępne w Polsce, ale może coś się zmieniło i ktoś z was wie gdzie można nabyć takie części.

Mój odnośnik

Mój odnośnik

Edytowane przez Gagarin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogoda sprzyja jezdzie po blocie wiec chyba szybko niedostane odpowiedzi ;p sam zamiast zabrac sie za naprawy to wole jeszcze potaplac sie w blocie;D

 

ale muszezabrac sie za regeneracje przedniego zawieszenia i mam w planach samemu to zrobic tylko jakis pomocy bym potrzebowal przy czynnosciach mechanicznych zeby wiedziec co i jak przy okazji pytanie wystarczy zmienic olej w lagach czy sprezyny tez wymienic ?

lancuszek rozrzadu jest do wymiany i pytanie kolejne czy napinacz tez wymieniac? mam utomatyczny napinacz motor z 2005 roku wersja E

przy okazji musze zajrzec do silnika napewno do wymiany pierscienie mam nadzieje ze tylko pierscienie ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

 

Mam takie szybkie pytanie: czy chłodnice w wersji S i E są takie same? Konkretniej chodzi mi o chłodnice lewą (tą bez korka), ponieważ kumpel w swoim DRZ E swoją przedziurawił i pogiął, a na rynku wtórnym jest dużo większy wybór chłodnic od S i SM. To samo pytanie mam odnośnie pokrywy alternatora: czy w S/SM i E są takie same? Z góry dzięki za odpowiedź :icon_exclaim:

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

 

Mam takie szybkie pytanie: czy chłodnice w wersji S i E są takie same? Konkretniej chodzi mi o chłodnice lewą (tą bez korka), ponieważ kumpel w swoim DRZ E swoją przedziurawił i pogiął, a na rynku wtórnym jest dużo większy wybór chłodnic od S i SM. To samo pytanie mam odnośnie pokrywy alternatora: czy w S/SM i E są takie same? Z góry dzięki za odpowiedź :icon_exclaim:

 

Pozdr

 

Tomek , niestety chłodnice do E są inne , różnica jest w średnicy króćców ich kącie podgięcia jak i ilości .S i SM to te same chłodnice , Y też są inne.Co do dekli to jest to samo.

 

Yogi jeśli nie masz kompletnie pojęcia o serwisowaniu moto to odpuść sobie wszelkie zabiegi i poproś kumpla który ogarnia temat w innym przypadku Zuzia może tego nie przeżyć .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za szybką odpowiedź :smile: W takim razie jakby ktoś miał to poszukuję lewej chłodnicy do wersji E (może być delikatnie podgięta, aby była w 100% szczelna) oraz pokrywy alternatora. Jakby ktoś miał to prosiłbym o info :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jesli sie nie wie jak co robic to pewnie ze sie popsuje ....

troche w zyciu juz sie nakrecilem srubek tak ze pod tym wzgledem dam rade

a to czy wymienic napinacz wraz z lancuszkiem to raczej nie jest kwestia intuicji ...

wraz z manualem i jakimis poradami od starych wyjadaczy mysle ze zaden problem zrobic zabiegi spa dla suki ;D

jesli ma sie glowe i korzysta sie z niej to raczej idzie wszystko dobrze ;)

pozdro i czekam na jakies porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do napinacza to nie trzeba go wymieniać. Ale samą sprężynę jak najbardziej można. Do wymiany łańcuszka rozrządu pamiętaj o kluczu dynamometrycznym o wartości 10 Nm. Niby pierdoła, a ciężko znaleść klucz o takim zakresie, a bez niego się nie dokręci odpowiednio mostków wałków rozrządu. Skombinuj sobie też klej do gwintów, trzeba będzie skleić gwint na sprzęgle i zębatce zdawczej.

A tu masz opis http://www.motogen.pl/artykuly/porady/wymiana-lancuszka-rozrzadu-oraz-jego-napinacza,art40.html

Co do zawieszenia to niepomogę bo nierobiłem tego. Ale chętnie się dowiem co i jak bo też mnie czeka wymiana oleju w lagach :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy może ktoś wie czy jakiś sklep w Polsce oferuje podobne osłony?

 

http://www.unabiker.com/mm5/merchant.mvc?Screen=PROD&Store_Code=UR&Product_Code=SDRZS&Category_Code=SX

 

Znalazłem tylko takie składające się z jednej blaszki z boku chłodnicy, a może taka blaszka wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, dekiel i chłodnica zakupione, także z mojej strony już nieaktualne jakby co :smile: Swoją drogą cenią się strasznie używane części do DRZ, do swojej Huski używane graty z reguły udaje się nabyć sporo taniej :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam to mój pierwszy wpis na tym forum więc jak zrobię jakiś błąd to z góry przepraszam.

Mam problem moja DRZ-ta po nagłym odkręceniu manetki zdycha. Czytałem to forum zrobiłem chyba już wszystko a problem nadal nie ustaje.

Co zrobiłem może komuś pomoże:

1. Sprawdziłem zawory (środek tolerancji)

2. Wyczyściłem gaźnik to nic nie dało to go wymieniłem założyłem od KTM 520 jest taki sam Moto zaczęło pięknie chodzić ale problem nie znikał. Sprawdzenie pompki przyśpieszenia (tryska na 3 metry)

3. Czyszczenie filtrów (wymiana)

4. Wymiana świecy na Irydową NGK

5. Wymiana Cewki z przewodem wysokiego napięcia

6. Podmieniłem Aku na inny by to też wyeliminować

 

Co mogę zrobić jeszcze?? pomocy !!!!!!

 

Niżej 2 filmiki z moim problemem

Z góry dziękuje wszystkim za odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...