Skocz do zawartości

Dorobienie gmoli


dark_rider
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jesli bedzie sie zginal to w czasie wyyrotki (odpukac..) jesli bedziesz mial niedaleko noge moze ci ja przygniesc i polamac..

 

jesi bedzie wytrzymaly to po wywrotce moto bedzie sie slizgal na gmolu przez co zostanie troche miejsca za gmolem gdzie znajduja sie twoje przez co masz wieksza szanse ze wyjdziesz z tego cało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z licznych rozmów jakie miałem z doświadczonymi riderami oraz mechanikami w serwisach wynika, że gmole muszą być odpowiednio mocne ale muszą się też giąć. Zbyt sztywne, z grubej rury (np 32 mm) mogą przy upadku spowodować deformację ramy lub jej pęknięcie. Cieńsze (25 mm) zginają się ale w ograniczonym zakresie, o jakieś 5-7 cm. Gnąc się amortyzują uderzenie w ramę, ale po niewielkim zgięciu zostaje jeszcze ok 20-25cm (zależy jak są szerokie) na ochronę stopy i nogi.

Chyba niegłupio gadali, bo dokładnie się to sprawdziło przy moich 2 kolejnych glebach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z licznych rozmów jakie miałem z doświadczonymi riderami oraz mechanikami w serwisach wynika, że gmole muszą być odpowiednio mocne ale muszą się też giąć. Zbyt sztywne, z grubej rury (np 32 mm) mogą przy upadku spowodować deformację ramy lub jej pęknięcie. Cieńsze (25 mm) zginają się ale w ograniczonym zakresie, o jakieś 5-7 cm. Gnąc się amortyzują uderzenie w ramę, ale po niewielkim zgięciu zostaje jeszcze ok 20-25cm (zależy jak są szerokie) na ochronę stopy i nogi.

Chyba niegłupio gadali, bo dokładnie się to sprawdziło przy moich 2 kolejnych glebach.

 

Dzięki tatakis, za konkretną wypowiedź.

 

Zrobię więc gmole 25 mm z odpowiednią grubością i powinno być dobrze. :icon_eek:

 

Dziękuję wszystkim za ciekawe sugestie i porady. Mam nadzieję, że wątek będzie przydatny także dla tych którzy za jakiś czas będę mieli podobny dylemat.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki tatakis, za konkretną wypowiedź.

 

Zrobię więc gmole 25 mm z odpowiednią grubością i powinno być dobrze. :icon_biggrin:

 

Dziękuję wszystkim za ciekawe sugestie i porady. Mam nadzieję, że wątek będzie przydatny także dla tych którzy za jakiś czas będę mieli podobny dylemat.

 

Pozdrawiam!

 

sznowny Kolego.. te potrzebuje gmole do mojej Virago 750... moze dasz mi namiary i jakies zdjecia zrobisz to tez bym zakupil.. moze 2 komplety zrobimy w jeszcze lepszej cienie ??? daj znac co i jak.. bo z checia sie podlacze :-) pozdro..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sznowny Kolego.. te potrzebuje gmole do mojej Virago 750... moze dasz mi namiary i jakies zdjecia zrobisz to tez bym zakupil.. moze 2 komplety zrobimy w jeszcze lepszej cienie ??? daj znac co i jak.. bo z checia sie podlacze :-) pozdro..

 

OKI :icon_biggrin:

 

W wolnej chwili podeślę Ci na Priva lub maila namiary na gościa z dokładnym opisem co i jak :bigrazz: Dodam też kilka innych adresów do miejsc gdzie można coś takiego zrobić :cool: Ale to za jakiś czas (jutro lub we wtorek)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako sprawca wykorzystania gmoli stawiałbym jednak na firmę. W czasie szlifu patrzyłem jak sypią sie iskry spod gmola. Po kilkudziesięciu metrach szlifu, stwierdziłem że gmol stał się cieńszy i lekko wgięty. Nie jestem fachowcem od metali ale mam wrażenie że byle jaka kwasianka nawet polerowana nie dałaby rady. Na gmole nie ma co żałować, tak jak na berecik. Można kupić tanio, ale to ma służyć, i to nie w czasie lansu, tylko w sytuacji ekstremalnej. Tam sie liczy tylko solidność i trwaość. Także wybór jest pomiedzy efektem a efektywnością. Oczywiście drogo nie oznacza pewnie, ale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co mozesz polecic .. jak firme do mojej virowki.... hmm ???

 

Nie chcę robić krypto reklamy. Virażki bardzo mi się odobają bez picu. Ja wpakowałem się w Higway Hawk'a, i spełnił swoją rolę. Spróbuj na ich firmowej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Panowie, a co sadzicie o gmolach od tego obywatela ???

 

http://allegro.pl/item268796813_gmol_gmole...g_star_650.html

 

 

Ktos ma jakies doswiadczenia juz ??? :banghead:

Prosze o opinie czy to dobra inwestycja :bigrazz:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a co sadzicie o gmolach od tego obywatela ???

 

http://allegro.pl/item268796813_gmol_gmole...g_star_650.html

Ktos ma jakies doswiadczenia juz ??? :bigrazz:

Prosze o opinie czy to dobra inwestycja :)

Relacja ceny do jakości na 5+.

Pasowało elegancko, w zestawie dłuższe śruby a ponieważ zamówiłem dupereli za ok tys to poprosiłem o coś gratis i dostałem nakładki na śruby :banghead:

Ponieważ mam uczulenie na srallegro to kupuje tu: http://www.roadstyler.com/

 

pzdr

kjujik

Od urodzenia skazany na sukces, a jesli teza o zaostrzaniu sie walki klasowej w miare postepu socjalizmu jest prawdziwa,
to w przyszlosci takze na wiezienie. :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...