Skocz do zawartości

Procedury i oplaty UK??


sokoo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Aktualnie przebywam w londynie i mam zamiar tu kupic samochod z kieownica po lewej stronie (czyli normalinie). I wlasnie nie wiem czy mi sie bedzie to oplacalo poniewaz nie znam wogole procedur i oplat zwiazanych z zakupem tu auta i sprowadzeniem go do polski!!

Co trzeba tu oplacic i zalatwic aby bez problemu wyjechac z angli i w polsce przerejestrowac itd itp!! Chodzi mi o angieleski samochody lecz widuje tu takze z litwy wiec do tych tez bym prosil opis!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Co do UK to nie wiem jak jest ale w Polsce wymagają przy rejestracji wymeldowania, umowy i dowodu (tyle pamiętam z rejestracji motoru z Holandii - babka się nie pytała skąd jest tylko wyśpiewała te dokumenty).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja szukaj działa :) Poza tym jak kupisz samochód i dostaneisz dowod rejestracyjny to tam wszystko pisze!!!!!!!

 

 

ps

mysle ze zproponuje Adminowi, aby za tego typu posty za jakiś dawać ostrzezenia, bo ilez mozna czytać takich samych tematów co tydzień :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

opcja szukaj działa :( Poza tym jak kupisz samochód i dostaneisz dowod rejestracyjny to tam wszystko pisze!!!!!!!

ps

mysle ze zproponuje Adminowi, aby za tego typu posty za jakiś dawać ostrzezenia, bo ilez mozna czytać takich samych tematów co tydzień :)

 

Sory ale naszukalem sie bardzo duzo i nic nie znalazlem!! :)

 

Moze zele troche zadalem pytanie ale chodzi mi o to czy jezeli kupie tu od anglika samochod bede musial wykupic TAX MOT ubezpieczenie itd zeby tylko do polski dojechac i jakie sa oplaty tego!! :evil:

NIGDZIE TEGO NIE ZNALAZLEM! jasne sa watki o samochodach z niemiec litwy itd ale z tego co wyczytalem to np. ubezpieczenie miesieczne w niemczech to 50 euro, na litwie 40zl a w Anglii????? ;) :banghead:

Edytowane przez sokoo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale naszukalem sie bardzo duzo i nic nie znalazlem!! :icon_twisted:

 

czy jezeli kupie tu od anglika samochod bede musial wykupic TAX MOT ubezpieczenie itd zeby tylko do polski dojechac i jakie sa oplaty tego!!

 

A jak myślisz - tak na zdrowy rozum????? Jasne ze to musisz mieć!!!To czy7 bedziesz musiał coś płacic zalezy od tego czy pojazd bedzie miał ubezpieczenie i MOT czy nie.

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sory ale naszukalem sie bardzo duzo i nic nie znalazlem!! :P

 

Moze zele troche zadalem pytanie ale chodzi mi o to czy jezeli kupie tu od anglika samochod bede musial wykupic TAX MOT ubezpieczenie itd zeby tylko do polski dojechac i jakie sa oplaty tego!! :banghead:

NIGDZIE TEGO NIE ZNALAZLEM! jasne sa watki o samochodach z niemiec litwy itd ale z tego co wyczytalem to np. ubezpieczenie miesieczne w niemczech to 50 euro, na litwie 40zl a w Anglii????? :biggrin: :banghead:

Skoro siedzisz w Londku, to chyba Tobie jest latwiej o ustalic niz nam. Skad mamy wiedziec jakie auto chcesz kupic, jak dlugo masz prawko, ile wypadkow spowodowales itd. Od tego zalezy cena ubezpieczenia! Jak jak bylem w UK 3 lata temu, to ubezpieczenie miesieczne Fiesty 1,3 kosztowalo kolo 50 funtow miesiecznie. A jak kupisz auto z waznym Taxem to nie musisz juz nic doplacac. Najlepiej idz do najblizszej insiurancy-oni na pewno wylicza Tobie odpowiednia skladke :Db

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...