Skocz do zawartości

PROBLEM Z HONDA MTX 80 R II


PrzemO_MTX_80_R_II_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Otóż mam problem z hondą MTX 80 r II mianowicie podczas pracy silnika wkręca sie tylko do 5,5tys. obrotów i dalej nie chce isć tnz. jak dodaje gaz (max) wtedy się dusi i schodzi z obrotów i gaśnie :D Myślałem pierw że to była wina gażnika ponieważ był w opłakanym stanie lecz po kupnie nowego i wymianie jest to samo i niestety nie wiem dalej czego jest wina.

 

Chiałbym sie jeszcze dowiedzieć o Hondzie: Jaki olej sie leje do skrzyni ; Czy sie wlewa się płyn chłodniczy do chłodnicy jeśli tak to jaki? ; Jaki powinno się lać olej do mieszanki (paliwowo-powietrznej) pospolitej Benzyny? :bigrazz:

Bardzo proszę o jak najszybsze rozpatszenie mojego problemu.

 

Z góry dziękuje i pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na chwile obecna powiedziales tak ogolnie, ze jedyna przyczyna moze byc zalewanie przez zbyt duza ilosc dostarczanego paliwa. albo swieca sobie nie radzi.

 

opisz dokladniej, jak odpala po nocy, czy czasem zdarzy sie strzelic w wydech itp.

 

 

olej 10W40 do skrzyni,

do benzyny ja zawsze uzywam MIDLAND 2t i nigdy sie nie zawiodlem(jak wielu forumowiczow) i nie do paliwowo-powietrznej, tylko paliwowo-olejowej :D

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpala bez jakichkolwiek problemów(z pierwszego) jak dodaję gazu do poewnego momentu dochodzi do 5,5 tys. obrotów i jest dobrze a jak dodam oporwo(na maxa) to pucha z wydechu(jakoś dosi się) jakby coś miała zapchane i nie chce wejść na wyzsze obroty. Świecę kupiłem tez nową;/ i nie wiem co dalej....??? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdz czy zapłon ci się w jakiś cudowny sposób nie przestawił...niemniej najszybciej jest to wina gaźnika...a przynajmniej tak podejżewam... mówisz ze kupiłeś nowy...ale czy nowy fabrycznie czy nowy dla Ciebie...i nie napisałeś tez czy go regulowałeś po tej wymianie...poza tym jak chodzi na jałowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gażnik kupiłem na allegro i byłem z nim u mechanika aby sprawdził czy jest kąpletny i dobry.Postwierdził to. a co do filtra powietrza to chciałbym sie zapytać czy filter znajdujący się pod siedzieniem musi mieć dziórę czy zamast niej jest jakaś regulację:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gażnik kupiłem na allegro i byłem z nim u mechanika aby sprawdził czy jest kąpletny i dobry.Postwierdził to. a co do filtra powietrza to chciałbym sie zapytać czy filter znajdujący się pod siedzieniem musi mieć dziórę czy zamast niej jest jakaś regulację:clap:

 

eeem dziure mówisz... no epiej zeby filtr nie miał dziur... zalezy co masz na myśli :clap:

 

mechanik powiedział Ci ze gaźnik jest kompletny i OK ale nie ustawi ci go w powietrzu sam musisz to zrobić po zamontowaniu w moto :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ustawienia gaznika nikt ci nie powie jak dobrze zrobic bo po prostu w tym trzeba juz miec nieco doswiadczenia.

 

podstawa to prawidlowy poziom paliwa- zakladam ze jest ok, tym bardziej ze tam plywak nie jest regulowany.

 

po drugie to ustawienie iglicy na przepustnicy,

 

po trzecie sruba mieszanki paliwo- powietrze- najbardziej wysunieta w kierunku filtra powietrza. wkrec ja do oporu. jesli motocykl nie zgasnie to bedzie to oznaczalo ze moze brac lewe powietrze.

 

pzdr:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio w mtx50 po umyciu miałem podobny problem. Powyżej 5000 obrotow przerywala i się dusiła. Okazało się, że kabel od fajki dochodzący do świecy miał przebicie i uciekała iskra na jakiś wąż ( chyba od chłodnicy ). Zakleiłem na razie izolacją dopóki nie kupie nowego kabelka tak więc zobacz czy Ci ta iskra nie przeskakuje, bo objawy miałem te same.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...