Skocz do zawartości

Do VFR 750 rc 36


RudyXJ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na wymiany i przygotowanie kuuunia do nowego sezonu 2008 wiec mam kilka pytań , czyli jak w temacie : jaki olej lać , jaki płyn do chłodnicy , jakie najlepsze świece zalecacie do tego modelu , zaznaczam, ze VFR ma 50 000 i przebieg raczej na 90 % orginał ... Prosze o pomoc i rady :) :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja lalem wpierw castrola, a potem przeszedlem na motula. ale wszystko w tej samej klasie 10w40. do chlodnicy mam zdanie, ze nie super plyn raz na piec lat, ale nawet i tanszy a czesciej. zmienialem raz w roku. ja uzywalem lepszy niz borygo, ale nie stricte do motocykli. wazne, zeby do chlodnic aluminiowych. swiece chyba bym polecil denso. zawsze bylem za ngk, ale kumple co mieli denso tez sobie je bardzo chwalili. mi na ngk na nowych swiecach i kablach zaplonowych odpalal przy zimnej temperaturze (okolice 5 stopni) na raty. czuc bylo, ze ktorys gar nie zaskakuje od razu. latem tego nie mialem. kumple co odpalali w tych samych temperaturach z denso nie mieli tego problemu.

 

a co do przebiegu, to w tych okolicach najczesciej siada sprzeglo. ja wymienilem u siebie sprezyny, jeden kumpel tarcze, wiec cos w tym jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motul 5100 10w40

 

płyn do chłodnic Prestone temp. zamarzania: -37 'C, temp. wrzenia: 129 'C http://www.parys.pl/shop/prestone/prestone...c_-37_c_4l.html

 

preparat do płukania chłodnic Prestone

http://www.parys.pl/shop/prestone/prestone...or_flush_2.html

 

Być może jeszcze warto użyć tego

http://www.parys.pl/shop/prestone/prestone...nti-rust_2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Honda więc lej nawet olej Kujawski a będzie latać :PP

Kawasaki GPZ500S 1991 -> Honda CBR 600 F3 1998 -> Suzuki GSX-R 750 K7 -> Suzuki DRZ 400 SM K5 -> Triumph Street Triple R 2014 & Vespa ET4 125 2004 -> BMW R NineT 2017

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To Honda więc lej nawet olej Kujawski a będzie latać P

dlatego , ze to Honda to chce wlać czegoś b. dobrego , do olejaka wlałbym byle co ... Heh , przypomniało mi sie , kumpel cały ten sezon przelatał GS 500 zalanym ... Superolem, moto dało rade , niedawno zmieniło właściciela ;) Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas na wymiany i przygotowanie kuuunia do nowego sezonu 2008 wiec mam kilka pytań , czyli jak w temacie : jaki olej lać , jaki płyn do chłodnicy , jakie najlepsze świece zalecacie do tego modelu , zaznaczam, ze VFR ma 50 000 i przebieg raczej na 90 % orginał ... Prosze o pomoc i rady :biggrin: :)

witam,ja jezdze na Motulu 10w40,co do płynu w chłodnicy to bede zalewał tez Motula,takiego zołtego a swiece zmieniam na Denso,teraz mam NGK i nie narzekam jak narazie ale zmienie i zobaczymy. i pamietaj zeby nowe swiece zagrzac.

Edytowane przez Buła
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn. jak zagrzać ???

 

po pierwszym odpaleniu po prostu walnac dluzsza trase i nie zalowac. maja sie wygrzac. potem unikac odpalania i wylaczania zimnego silnika. jesli odpaliles - zgas cieply - wowczas nastepuje proces samooczyszczania swiecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

potem unikac odpalania i wylaczania zimnego silnika. jesli odpaliles - zgas cieply - wowczas nastepuje proces samooczyszczania swiecy.

aaaaaaaaaaa ... taki nawyk mam juz od dawna , jesli odpale to juz jade ;) Dzieki i pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...