Skocz do zawartości

rejestracja dwusuwa na dzien dzisiejszy


aker6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie przeglądając oferte sprzedawcy zauważyłem coś dziwnego 8O . A konkretnie ten napis (BRAK MOŻLIWOŚCI REJESTRACJI W POLSCE ZE WZGLĘDU NA 2 SUWOWY SILNIK). Czy to prawda ze nie można ich rejestrować?? Trochę to by dziwne było! DLACZEGO?? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeglądając oferte sprzedawcy zauważyłem coś dziwnego Shocked . A konkretnie ten napis (BRAK MOŻLIWOŚCI REJESTRACJI W POLSCE ZE WZGLĘDU NA 2 SUWOWY SILNIK). Czy to prawda ze nie można ich rejestrować?? Trochę to by dziwne było! DLACZEGO??

 

 

A jaki związek ma to że jest to dwusuwowy silnik, z brakiem możliwości rejstracji?

 

Coś kręci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moze dwusuw o pojemności 350ccm nie może być zarejestrowany??

 

Dlaczego niby?? A syrenka czy trabant (któreś z nich jest dwusuwem tylko się nie interesuje i nie wiem na pewno ale raczej syrenka) to też dwusów i się da rejestrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chciałem zarejestrować CZ 350, to w urzędzie spotkała mnie nie miła niespodzianka: urzędnik wział ode mnie dokumenty, przeczytał wszystko i mówi: "motocykl nie może zostać zarejestrowany, ponieważ posiada silnik 2T, i nie spełnia norm spalania". I musiałem sprzedać CZ :banghead: A ze skuterami to jest inna sprawa. Jak jeszcze są sprowadzane z zachodu, to mają tak w paierach, że je można zarejestrować. Wiem, bo teraz sprowadziłem NSR z niemiec i nie ma problemu z rejestracją. Takie to głupie to nasze polskie prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tymi dwusuwami. Jeśli motor czy samochód (przy okazji - i Syrenka i oryginalny NRDowski Trabant to dwusuwy) nie był wyrejestrowny to można go spokojnie rejestrować. Kilka lat temu zarejestrowałem na siebie Syrenę a w zeszłym roku Kobuza. Kobuz nie miał opłacanego OC przez poprzedniego właściciela od 1997r, nie mówiąc już o przeglądach, ale miałem dowód rejestracyjny i umowę kupna sprzedaży z właścicielem widniejącym w dowodzie (podbiłem w US). Najpierw wykupiłem OC w PZU gdzie NIKT nie interesował się tym czy poprzedni właściciel płacił OC czy nie, później mając OC nie bałem się jechać na przegląd. Przegląd został wpisany na odpowiedni druk papierowy (nie do dowodu bo nie miałem jeszcze nowego dowodu). Z tymi wszystkimi papierami w Wydziale Komunikacji załatwiłem dowód tymczasowy i tablice rej., a później za jakieś 2 tygodnie odebrałem dowód twardy.

I nie ma znaczenia czy dwusów czy nie, czy pojemność taka czy siaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...