Skocz do zawartości

Niezapłacone mandaty?


Astarte
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś słyszał o tym przypadku lub może potwierdzić lub zaprzeczyć tej historyjce ?

 

ja. niestety - zaprzeczyć

kilka lat temu może i było to prawdopodobne - ba, znam przynajmniej jeden wiarygodny przypadek częściowej wpłaty, po której nie upomniano się po resztę. niestety sprawdziłem również "na własnym portfelu" i metoda nie działa. owszem, kwota egzekwowana przymusowo będzie pomniejszona o wpłatę/ wpłaty; ale nic poza tym

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez moge zaprzeczyc :biggrin:

kiedys rozbilem sobie mandat 200zl na 4 raty. oczywiscie nikogo nie pytalem tak ot sobie postanowilem ze wplace po 50 zl i w 4 miechy splace. 1 rate wplacilem i zapomnialem o tym mandacie ( szczerze mowiac w glebi ducha mialem nadzieje ze moze zapomna :banghead:) no ale nie zapomnieli i po jakims czasie pan komornik zglosil sie do mnie po kase nie uwzgledniajac wplaconej raty. dobrze ze mialem kwitek wplaty wiec zaplacilem te 50zl mniej. :)

Edytowane przez fabi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy w przypadku niezapłacenia mandatu nie trafia się do Krajowego rejestru Dłużników (czy jak to się nazywa)? w przypadku mandatu za przejazd MPK bez biletu można się znaleźć w tym rejetrze a to trochę utrudnia życie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anegdota o której pisałem mówi wyraźnie o 10% wpłaconej kwoty, tzn. że z wymaganych np. 200 zł. wpłacamy 20 zł. Przy księgowaniu tej wpłaty "brak jednego zera" może powodować, że wpłata jest kierowana do sprawdzenia czy nie ma błędu w przelewie a to oznacza, że nasz mandat ma status "zawieszony" i - podobno - jest szansa (?) na uniknięcie wpłaty całej kwoty.

 

J

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy w przypadku niezapłacenia mandatu nie trafia się do Krajowego rejestru Dłużników (...)

 

nie. KRD jest firmą prywatną, nie ma obowiązku ani tym bardziej ochoty na wpisywanie kogokolwiek z urzędu. a urzędy mają 11x lepsze metody egzekucji (mandaty trafiają do komornika skarbowego), niż jakieś popłuczyny pozostałe po kaczmarski inkaso, które bazują głównie na straszeniu

 

anegdota o której pisałem mówi wyraźnie o 10% wpłaconej kwoty (...)

 

potwierdzony, znany mi przypadek mówił o wpłacie 50zeta (najniższy mandat) z wystawionych bodajże 300, po której nikt się o resztę nie upomniał. ale fakt ten miał miejsce AFAIR z 10 lat temu

tym niemniej nadal zaprzecza on przedstawionej teorii

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostalem mandat w grudniu 2006 roku, i odezwal sie do mnie Urzad Skarbowy po 11 miesiacach, przyszlo do domu pismo, ze mam sie zglosic do darmozjadow :icon_eek:

 

Przed pojsciem zaplacilem mandat. Facet sprawdzil mnie i spytal sie czy mandat zaplacilem, odpowiedzialem że tak dalem potwierdzenie, skserowal i po akcji :) Żadnych dodatkowych kosztów nie ponioslem (mandat w wysokości 300zł). :)

Pozdrawiam

 

Ilek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zeszłym roku w marcu przekroczyłem o 30 km ale bardzo miły policjant dał mi tylko 50 zł.

Uznałem, że nie będę płacił. Po siedmiu miesiącach w październiku, komornik zablokował mi konto bankowe.

Musiałem iść osobiście do banku, potem do Urzędu Skarbowego, tam zapłaciłem 50 zł + 12 za obsługę urzędniczą, wróciłem do banku i dopiero wtedy (ale na drugi dzień) odblokowali mi konto. Bank obligatoryjnie płaci takie mandaty ale na koncie musi być ponad 8000 zł (bank BGŻ) jeśli jest mniej to trzeba się pofatygować osobiście, nie można złożyć dyspozycji ani internetem ani telefonicznie.

Pytałem jak doszli do konta: po peselu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy, że doszli do konta po peselu? A gdzie ochrona danych osobowych?

 

nie dotyczy (między innymi) przypadków uprawnionej egzekucji, w tym skarbowej - a taka prowadzona jest w związku z nieuregulowanymi mandatami

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...