Skocz do zawartości

To ile tych Warriorów na forum???


drex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ponieważ sam mam przyjemność dosiadać tego sprzęta zapytam z ciekawości ilu jest szanownych forumowiczów z tym moto??? Z chęcią posłuchał bym kolegów z wiekszym stażem za sterami tego modelu Yamahy o spostrzeżenia i opinie, może jakieś ciekawostki. Na rynku wtórnym nie ma ich zbyt wiele , a ilu jest posiadaczy???

 

Czyżby wszyscy posprzedawali swoje sprzęty ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzadka to bestia.Na kilku zlotach byłem już i może ze 2 razy coś takiego widziałem.To już v-max jest bardziej popularny.Drex a jak się tym jeździ?Prawda że to wyrywa ręce-takie ma kopyto?Szczerze mówiąc nie w moim typie trochę bo potwór to i w ogóle ale miło popatrzeć(oczywiście bez tego paskudztwa fabrycznego zwanego tłumikiem:P).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie tym jeździ....hmmm trudno mi porównać bo jak juz pisalem w jednym z postów wróciłem do moto po nastu latach przerwy nie licząc paru jazd V-rodem, bmw1200 gs czy MT-01. Jesli chodzi o kopa to po tygodniu jazd ( ok 500 km ) ręce w przedramionach i nadgarstkach rzeczywiscie bolą- odejście naprawde konkretne i brutalne . Bałem sie troche jego masy bo to prawie 300 kg ale w prowadzeniu w ogóle nie daje sie tego odczuć, nawet w manewrach parkingowych wydaje sie w miare zwrotny i dobrze wyważony. W zakrętach bardzo pewny,pokusilbym sie nawet o stwierdzenie ze lepiej niż MT-01 - kładzie sie praktycznie sam, nie ma mowy o jakimś waleniu sie w zakręt. Spalanie gdzies na poziomie 7-8 l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do spalania to prędkości nie były duże - tyle ze miasto cały czas, i sporo przegazówek zwłaszcza po wyjsciu z zakrętów. No i fakt ze przeciągałem mu troche na biegach. Co do hamulcy to jak dla mnie brzytew - trzeba użyć troszke wiecej siły do klamki ale skuteczność bez zarzutu. No i gang silnika tej V-ki choć na fabrycznym tłumiku robi swoje - i strzelić z tłumika też potrafi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady z tą moca Warriora. 85 czy 86*kucy na silniku to nie żaden potwór. Kumpel miał Warriora i prawde mówiac przejażdzka tym sprzetem nie wywarła na mnie jakiegos piorunującego wrażenia. Moc oddawana jest bardzo liniowo (1700 ccm i V2 więc nic dziwnego) i przewidywalnie. Chociaż trzeba przyznać, ze jak na V2 to zbiera się ładnie a i odejście w czasie jazdy nie pozostawia wiele do życzenia. Odwinięcie gazu na 1-ce w czasie jazdy (na 2-ce chyba też) zostawiało ładną krechę spalonej gumy na asfalcie. Hamulce bardzo mi się w tym sprzecie podobały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ sam mam przyjemność dosiadać tego sprzęta zapytam z ciekawości ilu jest szanownych forumowiczów z tym moto??? Z chęcią posłuchał bym kolegów z wiekszym stażem za sterami tego modelu Yamahy o spostrzeżenia i opinie, może jakieś ciekawostki. Na rynku wtórnym nie ma ich zbyt wiele , a ilu jest posiadaczy???

 

Czyżby wszyscy posprzedawali swoje sprzęty ????

 

Pozwólcie, że najpierw przywitam się ze wszystkimi, gdyż jest to mój pierwszy post na forum! Czytam jednak wszystko uważnie od wielu miesięcy i wreszcie sprowokowany tematem :wink: zabieram głos.

 

Jeżdżę Warriorem od roku, wykręciłem na nim dotychczas ok. 10k km. Potwierdzam spostrzeżenia kolegów - sprzęt jest przewidywalny, ciągnie mocno i liniowo od samego dołu, bardzo ładnie wpisuje się w zakręty.

 

Nie mam dużego porównania z innymi sprzętami, gdyż jeździłem dotychczas tylko Virago 535.

 

Mimo dobrych hamulców trzeba pamiętać o jego masie (ok. 300kg z płynami). Dzięki małej akcesoryjnej szybce z przodu można nim jeździć nawet w dłuższych trasach z mocno nieprzepisowymi prędkościami :smile: Pozycja 'kierownika' jest na nim nieco rozciągnięta, ale dzienne trasy 500-600km nie są problemem dla kręgosłupa i 'dolnej części pleców' :) - przy długich trasach bardziej dawało się we znaki drętwienie nadgarstków i mięśni karku. Spalanie mocno zależy od prędkości - osiągałem średnio 5-7l/100km.

 

Myślę że wystarczy tyle na początek :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompka mi chodziło bardziej o moment obrotowy i to że od 2500 obr mamy go pod dostatkiem.Mimo że warrior jest kompletnie nie w moim stylu to jednak ma coś w sobie że jak na nią się patrzy to opętuje chęć zrobienia ostrego burnouta:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Intruz daj znać jak pozmieniasz coć w swoim Warriorze i jakie to przyniosło efekty. Mam do swojego co prawda jeszcze nie zamontowany Power Comander i wydech Cobry i na wiosnę założę ale z chęcią posłucham wrażeń z jazd jesli ktos juz posiada w swoim moto takie modyfikacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jam mam pytanie, jak czesto reguluje sie zawory w warriorze, a moze ma hydrauiczne popychacze?

 

W instrukcji serwisowej piszą, że są hydrauliczne popychacze, ale w razie potrzeby można też ręcznie regulować luzy:

 

The valve clearance is automatically

adjusted by the hydraulic valve lifter. However,

there are times that the valve clearance

is needed to be adjusted manually. If this is

the case, adjust the clearance of the two

maladjusted or worn valves, of a rocker arm,

with the adjusting screw.

 

 

 

z chęcią posłucham wrażeń z jazd jesli ktos juz posiada w swoim moto takie modyfikacje.

 

Prosta kierownica i wydechy V&H Big Shot - to jest to czego potrzeba: bardziej agresywny wygląd i wspaniały dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jam mam pytanie, jak czesto reguluje sie zawory w warriorze, a moze ma hydrauiczne popychacze?

Pompka- a jak porownalbys osiagi intrudera 1400 do warriora? Czy jest jakas kolosalna roznica?

 

Niestety testów na zywo Intruz kontra Warrior nie robiłem :) Różnica 300ccm czuć napewno.Zwłaszczaw czasie jazdy. XV1.7 ma 86 KM a VS w zależności od wersji od 61KM do około 70 KM. Różnica jest znaczna a do teog Warrior ma dużo większy moment obrotowy. Róznica myślę, ze była by spora chociaz jak przerobiłem swojego VSa to miał na kole 71 KMi chyba 120 Nm czyli mniej więcje to samo co Warrior ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...