Skocz do zawartości

Antena do CB


ukasz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Planuję w najbliższym czasie wrzucić CB do samochodu, w domu już od dawien dawna z tego nie korzystam, niestety antena którą posiadam nie nadaje się za bardzo do zamocowania na samochodzie (storm). W związku z tym pytanko do wszystkich użytkowników o wskazanie jakiegoś konkretnego modelu, moje kryteria:

- cena: jak najniższa :icon_mrgreen: (się studiuje jeszcze... :icon_mrgreen: )

- ...ale nie kosztem badziewnej jakości. Ma to to dać się zestroić przyzwoicie w paśmie CB, trzymać na dachu przy trzycyfrowych prędkościach i nie rozpadać na kawałki

- mocowanie magnetyczne

- możliwie wysoka, z jak najmniejszą cewką skracającą

 

...i to chyba tyle... o szczegółowe parametry nie pytam, bo te co podają na allegro na przykład i tak się pewnie nijak mają do rzeczywistości.

Do użycia ze standardowym radyjkiem, bez żadnych udziwnień.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem temat CB w każdej płaszczyźnie i na swoim doświadczeniu polecę Ci 2 anteny. Obie mają po 1m wysokości - uwierz mi,że wyższa na prawdę nie ma sensu.Do informacji o misiakach na 200% starczy. Pierwsza z nich ,droższa, to Wilson - najlepsza z jednometrówek(gdybym miał teraz kupować wybór by padł na nią). Druga tańsza to Hustler (trzymała się na dachu przy 230km/h), niewiele ustępująca Wilsonowi. Więcej informacji o antenach wyczytasz an cb-radio.pl

Edytowane przez rad3k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerobiłem temat CB w każdej płaszczyźnie i na swoim doświadczeniu polecę Ci 2 anteny. Obie mają po 1m wysokości - uwierz mi,że wyższa na prawdę nie ma sensu.Do informacji o misiakach na 200% starczy. Pierwsza z nich ,droższa, to Wilson - najlepsza z jednometrówek(gdybym miał teraz kupować wybór by padł na nią). Druga tańsza to Hustler (trzymała się na dachu przy 230km/h), niewiele ustępująca Wilsonowi. Więcej informacji o antenach wyczytasz an cb-radio.pl

 

Wilson Little Wil :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Hustler-a i SUNKER-a jestem zadowolony z jednej i drugiej ale co do SUNKER-a to bym nie polecał chociaż cena jest bardzo konkurencyjna ale podobno jedna na pięć się stroi :bigrazz: (ja trawiłem na dobrą bo SWR jest poniżej 1,5 ;]).

 

Zapraszam na moje aukcje:

Naklejki pod anteny CB-nie rysuje lakieru 12/16cm

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za wszystkie dotychczasowe odpowiedzi :) Po kolei:

 

Najlepiej podjechac do jakiegos zakladu gdzie to zakladaja. Zobaczyc co maja do wyboru. Bo tak szukac pozniej konkretnego modelu moze byc dosc klopotliwe.

 

No czasy niedoboru już chyba mamy za sobą, na szczęście ;) Jak już znajdę sobie konkretny model, to myślę, że nie będę miał problemu z zakupem - albo w którymś z licznych sklepów w 3mieście i okolicy, albo wysyłkowo skądś, tudzież internet, allegro... byleby wiedzieć CO, reszta to nie problem.

 

 

 

Przerobiłem temat CB w każdej płaszczyźnie i na swoim doświadczeniu polecę Ci 2 anteny. Obie mają po 1m wysokości - uwierz mi,że wyższa na prawdę nie ma sensu.Do informacji o misiakach na 200% starczy. Pierwsza z nich ,droższa, to Wilson - najlepsza z jednometrówek(gdybym miał teraz kupować wybór by padł na nią). Druga tańsza to Hustler (trzymała się na dachu przy 230km/h), niewiele ustępująca Wilsonowi. Więcej informacji o antenach wyczytasz an cb-radio.pl

 

No metrowa powinna wystarczyć w zupełności. Na cb-radio.pl już trochę grzebałem, ale na tamtejszym forum czuję się zupełnie jak tutaj nowicjusze, którzy zaglądają i pytają o swój pierwszy motocykl :P O konkretnym modelu najpierw kilka pochlebnych opinii i za chwilę o tej samej antence inni piszą, że to śmieć i nie warto kupować... tylko namieszali mi w głowie ;)

Little Wil Willsona faktycznie ma dobre recenzje, tylko ta cena... :icon_mrgreen: Za to hustler IC-100 na allegro chodzi ponad połowę taniej - 65 zeta i, jak widzę, dużo osób to kupuje. Na cb-radio.pl też miał raczej dobre opinie, może i to jest rozwiązanie :) Konkretna opinia, poparta doświadczeniem, dzięki! :flesje:

 

 

 

Posiadam Hustler-a i SUNKER-a jestem zadowolony z jednej i drugiej ale co do SUNKER-a to bym nie polecał chociaż cena jest bardzo konkurencyjna ale podobno jedna na pięć się stroi :biggrin: (ja trawiłem na dobrą bo SWR jest poniżej 1,5 ;]).

 

Sunkery można kupić już za ok. 30 zeta, ale po tym co wyczytałem na temat tej anteny, raczej się nie zdecyduję ;)

Najgorzej, że w necie sprzedają pełno podróbek w rodzaju: (małą czcionką) odpowiednik (dalej normalna czcionka) HUSTLER IC-100 (i znowu mikroczcionka) producent - sunker

heh :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ja używam ML-145 i jestem bardzo zadowolony:)zdaniem mojego znajomego CB radiowca jedna z lepszych anten.Minus jest taki że ma więcej jak metr dlugości ale widziałem tez krótsze ML. Brat natomiast jeździ właśnie z Hustlerem 98cm.Też ładnie daje rade i z rozmów z ludzmi na radyjku śa zadowoleni z tej anteny.Utrzymała sie bez problemu przy 180km/h.Dał za nia 96zł w sklepie.za ML dałem chyba 130zł.Wiem że na allegro jest dużo taniej ale cena nie zawqsze idzie w parze z jakościa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja mam Hustlera IC-100 właśnie.. i pół złego słowa na nią nie powiem...testowana do >200km/h...praktyczny (zrozumiały) zasieg w terenie coś ok. 10 km... ( w komplecie z Cobrą 75 )...tania...relatywnie niewielka...super!!

 

..jednakowoż czytałem o identycznych podróbkach w internecie....o których źle mówili...

 

Natomiast - jeśli ma być możliwie wysoka antena - bierz ML-145...jest w zasadzie bezkonkurencyjna...dla mnie natomiast - za wysoka... :banghead:

 

 

:biggrin:

Edytowane przez mla
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W cenie lekko powyżej 100,- jedną z lepszych propozycji z kategorii metrówek jest sirio AS-100, a jeżeli nie przeszkadza Ci dłuższy bacik to polecana przez kolegów we wczesniejszych postach ML-145. IMHO nie opłaca się inwestować w anteny presidenta - są dobre ale zbyt drogie w stosunku do walorów uzytkowych.

 

73!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...