Skocz do zawartości

Wytwory FSO - to były czasy (fotogaleria)


BORSUKLES
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie należy popadać w zachwyt. Silnik może i byłby mocny, ale cała reszta by nie wytrzymała. Zwłaszcza skrzynia biegów.
Jeździłem Polonezem z silnikiem Forda (przgotowany przez FSO podobno dla ówczesnego premiera W.Pawlaka). Była to srebrna "przejściówka" wyposażona w szesnastozaworowe 2.0 DOHC. Silnik miał 138KM. Cały układ przeniesienia napędu (odpowiednio zmodyfikowany) wraz ze skrzynią, wałem, dyfrem itd. pochodził z Forda. Dlatego też "popadam w zachwyt" :buttrock: ponieważ całość miała znaczny przebieg, a śladów zużycia nie było. Od strony "zabawowej" było nieziemsko. Nie potrafię podać faktycznych danych, ale licznikowe 190 osiągał na czwórce, na piątce wciąż nieźle się rozpędzając. Na suchym asfalcie kręcił bączki, przyspieszał ma prawdę nieźle. Kłopotem były tylko hamulce, które miały kłopot z wyhamowaniem tego pojazdu nawet podczas wjeżdżania Belwederską pod górę. Były (sprzedane w przetargu) dwie sztuki. Drugi miał w sobie 2.0 DOHC 8V i 128KM. Wspomnienia...

Od nauczyciela "mechany" z wydziału słyszałem opowieści o Polonezach z silnikami Coswortha (ponad 200 koników) przeznaczonymi do testowania opon w Dębicy. Jazda takim samochodem była ponoć "na prawdę ekscytująca".

 

Ja jeżdże trampkiem.
Mam (ojciec ma :roll: ) od nowości 21no letniego Trabanta. W skrócie powiem, że jest to nieziemska bryka. Ma jednak ograniczone zastosowanie, bo w wielu sytuacjach po prostu szkoda mi go :( Jest za wolny, zimą za chłodny...ale nie rdzewieje i pali poniżej 5l/100 :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pamiętam jak byłem jeszcze w podstawówce wypady na wczasy:

polonez (z zamontowanym za siedzeniami dodatkowym bakiem od serenki 8O ) + przyczepa kempingowa "niewiadów"

to było życie 8) 8) 8)

jeszcze niedawno kuzym miał poloneza z silnikiem 1.6 - naprawdę niezła furka, bardzo wygodna na "melange" :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...