Skocz do zawartości

Alpy i snieg we wrzesniu


sebag73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czesc

Moze kogos zainteresuje relacja z traski po Alpach.

Niestety pogoda pokrzyzowala troche plany, ale i tak bylo ok.

 

www.afterhours.ovh.org/alpy.html

 

Jak ktos ma jakies pytania to odpowiem/my.

 

pozdrawiam seba

"The most important is the journey rather than getting to your destination"

 

http://www.motury.com.pl

 

facebook.com/afterhoursPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czesc

Moze kogos zainteresuje relacja z traski po Alpach.

Niestety pogoda pokrzyzowala troche plany, ale i tak bylo ok.

 

www.afterhours.ovh.org/alpy.html

 

Jak ktos ma jakies pytania to odpowiem/my.

 

pozdrawiam seba

 

:biggrin: fajna wyprawa i fotki.

 

Co do sniegu, dwa tygodnie temu jechalem do Wloch przez Alpy. Przez ladnych kilka kilometrow bylo ciekawie: 1 (jeden) stopien, snieg (lezacy + sypiacy) i do tego mgla. Jednak mimo takiej pogody motocyklistow nie brakowalo ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna wyprawa jak każda w Alpy. Mam jednak pytanie czy nie męczy Was fakt że jechaliście różnymi motocyklami? Wiadmo że "chromy" generalnie jeżdżą wolniej i czy w związku z tym nie "nudziliście" się?

Trasa z Wrocka do Wiednia zajmuje normalnie niecałe pół dnia stąd moje pytanie. Ja generalnie jestem typem "samotnika" jeśli chodzi o takie wyjazdy. Śpię gdzie chcę, staję gdzie chcę i jadę takim tempem jak ja chcę.

Pozdrawiam, Maciek

Edytowane przez Maciek PO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna wyprawa jak każda w Alpy. Mam jednak pytanie czy nie męczy Was fakt że jechaliście różnymi motocyklami? Wiadmo że "chromy" generalnie jeżdżą wolniej i czy w związku z tym nie "nudziliście" się?

Trasa z Wrocka do Wiednia zajmuje normalnie niecałe pół dnia stąd moje pytanie. Ja generalnie jestem typem "samotnika" jeśli chodzi o takie wyjazdy. Śpię gdzie chcę, staję gdzie chcę i jadę takim tempem jak ja chcę.

Pozdrawiam, Maciek

 

 

wiesz co to juz nasza druga wyprawa w mieszance chromu i plastiku i jakos nie bylo problemu. Zawsze mozna sie umowic ze spotykamy sie za gorka itp. A poza tym jechalismy odpoczac wszyscy oderwani od biurek wiec na pospiech jakos nie bylo ochoty. A dlatego zeby nie bylo za duzo dyskusji to bylo na 4 a nie 14. I tak mysle ze taki wyjazd to max 6 osob w ekipie.

 

pzdr. Seb@

 

Fajna trasa, gratulacje.

Najlepszy jest tekst o "jakimś zlocie" ;)

Pozdrawiam

 

 

no napisalem jakis bo my to na bikech jezdzimy bo lubimy ale nie traktujemy tego jak religii, sorry jak kogos urazilem :buttrock:

"The most important is the journey rather than getting to your destination"

 

http://www.motury.com.pl

 

facebook.com/afterhoursPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc

Moze kogos zainteresuje relacja z traski po Alpach.

Niestety pogoda pokrzyzowala troche plany, ale i tak bylo ok.

 

www.afterhours.ovh.org/alpy.html

 

Jak ktos ma jakies pytania to odpowiem/my.

 

pozdrawiam seba

Nie ma to jak Alpy :crossy:

Tak się zastanawiałem jak chcieliście zaatakować trasę Grossglockner z miejscowości Kals am Grossglockner :biggrin: No chyba, że mieliście zamiar zdobyć szczyt :wink: Szkoda, że nie trafiliście na pogodę. Jaki jest koszt noclegu w gasthofach?

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak Alpy :icon_mrgreen:

Tak się zastanawiałem jak chcieliście zaatakować trasę Grossglockner z miejscowości Kals am Grossglockner :icon_biggrin: No chyba, że mieliście zamiar zdobyć szczyt :biggrin: Szkoda, że nie trafiliście na pogodę. Jaki jest koszt noclegu w gasthofach?

Pozdro

 

 

czesc

Spanie ze sniadaniem w gasthofach kosztuje miedzy 25-30 Euro.

A tak naprawde to nie wiedzielismy jaka trasa prowadzi do Grossglocknera - te do Kals am... wybralismy bo na mapie wygladala solidnie pokrecona i taka byla

 

pozdrawiam

"The most important is the journey rather than getting to your destination"

 

http://www.motury.com.pl

 

facebook.com/afterhoursPL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Fajna wyprawa, też mi się w przyszłym sezonie taka marzy jak tylko straczy funduszy. A czy możecie zdradzić jaki orientacyjny koszt na osobę wyszedł takiej wyprawy i przy jakim srednim spalaniu? Z góry dzięki. Pozdrawiam i zyczę lepszej pogody następnym razem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano!

Relacja przygotowana na medal, Brawo.

Ja parę dni temu byłem na motórze w Monachium. 1000 km w jeden dzień w temperaturze od 0 stopni do 6 stopni. Brrr. Na samo wspomnienie aż robi mi się zimno.

 

Pzdr.

 

:icon_rolleyes: ZŁY B.:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna wyprawa, też mi się w przyszłym sezonie taka marzy jak tylko straczy funduszy. A czy możecie zdradzić jaki orientacyjny koszt na osobę wyszedł takiej wyprawy i przy jakim srednim spalaniu? Z góry dzięki. Pozdrawiam i zyczę lepszej pogody następnym razem

 

Witam,

koszt wyprawy, przy spalaniu ok 6 l/100km, wyniósł mnie jakieś 1500 zł. Przy czym samo paliwo to prawie 1000. Reszta to żarcie, noclegi, winiety i wjazd na punkt widokowy w okolicach Grosslockner'a. Mieliśmy skarbnika (Seba, dzięki. Wywiązałeś się na medal), który dostał po 50 Euro (chyba) i płacił za noclegi i żarcie do wyczerpania zasobów. Paliwo każdy regulował sam.

Planowaliśmy przejechać Hochalpenstrasse a w Kals am Grosslockner to wylądowaliśmy ze względu na pokręcenie trasy i punkt widokowy. Pogoda zepsuła widoczki (może nie do końca) i część przyjemności podróży. Rozstając się wiedzieliśmy dokąd pojedziemy w przyszłym roku. Pozostaje jeszcze sprawa terminu. Będę lobbować na sierpień. W lipcu, jak mnie kierownik puści i kasa pozwoli, planuję północ. Żonę już urabiam.

 

P.S.

Misiek, o tym kierowniku to było do Ciebie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...