Skocz do zawartości

Dziwny dzwiek na wolnych obrotach gsxr 600 00'


rict
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przydało by się wymienić. W zależności od tego jak głosny jest stukot wtedy mozna ocenić ile to łozysko jeszcze pochodzi.

Wymiana to przecież raptem 1-2 godzinki roboty,a będziesz miał to z głowy, nie jest to trudne.

Czy może to być spowodowane zmianą oleju? Wczesniej dolewałem 10w40 obecnie dolałem 200ml 10w50 i mam pytanie czy mogę dolewaćdalej ten olej i czy on mogl sie przyczynićdo stuków\? Czy pełny syntetyk 10w50 castrola moze być lany do motocykla który nieznacznie ale jednak bierze olej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy motocykl ssie sobie troche oleju,tym bardziej tak wysilony jak twój.

Jeżeli jednak kopci po odpaleniu dość znacznie do wymiany kwalifikują się uszczelniacze zaworowe.

Olej do stuków nie miał nic do rzeczy oleje można mieszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy motocykl ssie sobie troche oleju,tym bardziej tak wysilony jak twój.

Jeżeli jednak kopci po odpaleniu dość znacznie do wymiany kwalifikują się uszczelniacze zaworowe.

Olej do stuków nie miał nic do rzeczy oleje można mieszać.

 

Moja CB 400 kopci po odpaleniu znacznie - gdy sie nagrzeje dymienie znika. Mozna z cala pewnoscia powiedziec ze beda to uszczelniacze zaworowe a nie pierscienie? (kompresja w normie)

 

Zalany castrol gsp 10w40, wlac moze gestrzy?

(kolega poleca jakiegos motula 15w50 czy 60)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedą to uszczelniacze gdyż jezeli motocykl stoi i jeżeli uszczelniacze są zużyte to olej przesącza się przez nie na zawory a z zaworów do komory spalania i zostaje spalany przez co motocykl kopci i jak zostaje to wypalone to przestaje kopcić.

 

Wymien uszczelniacze w swojej cb a olej zostaw taki jaki jest.

Edytowane przez gutek_rapier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...