Skocz do zawartości

ku przestrodze: jakie miny widziałes na sprzedaż


awful
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeklejam z moto3miasto.pl

 

"Dla tych co byli by zainteresowani kupnem motocykla z tej aukcji

 

http://www.otomoto.pl/ind...how&id=M1145473

 

to odrazu odradzam, to jest moj moto po wypadku. Zostal sprzedany na aukcji autoonline przez PZU SA. za 7150zl.

 

Motocykl ma skrzywiona rame!

ale ten fakt zostal pominiety przez sprzedajacego.

 

Pozdrawiam."

 

Suzuki GSX650F K8 kolor czarny.

 

Sprzedajacy to gowno to:

AM Sp.j.

ul.Brzeźnicka 57c 97-500 Radomsko

Tel: +48 - 513168602

 

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1145473

Wlasciwy link.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1268304silnik wali ,panewki grają ,sworznie napierdzielaja jak młotem łup,łup ,opony łyse !! lakier poobijany !!lagi pajaczki,ubytki lakieru 'Więcej nic nie powiem bo zrobiłem po niego 540km i się rozczarowałem ,przyroda!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M961015 <-- byłem w posiadaniu przez 4 dni. Panewka zaczeła się tłuc. Teraz podobno jeszcze ma coś ze sprzęgłem. Dzowniłem wczoraj z ciekawości " slinik chodzi równo cicho nic nie puka". Mi się udało zwrócić. Nie ma po co jechać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M961015 <-- byłem w posiadaniu przez 4 dni. Panewka zaczeła się tłuc. Teraz podobno jeszcze ma coś ze sprzęgłem. Dzowniłem wczoraj z ciekawości " slinik chodzi równo cicho nic nie puka". Mi się udało zwrócić. Nie ma po co jechać.

 

Następnym razem napaleńcu zastanów się 3 razy zanim podejmiesz decyzję, posłuchaj bardziej doświadczonych kolegów i przede wszystkim zanim coś kupisz, jedź to obejrzyj z kimś kto się zna. Ciesz się, że udało Ci się oddać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

http://moto.allegro.pl/item636236050_suzuk...a_kawasaki.html

 

 

Byliśmy wczoraj z Marck21 zakupić to jajko i oto lista usterek jakie znalazłem:

 

- W silniku brak oleju. (pojawia się w okienku po przechyleniu moto o jakieś 25c.)

- Resztki pierścieni strasznie dzwonią.

- Na wolnych obrotach strasznie nierówno pracuje dławi się i gaśnie. Po mojemu brak kompresji.

- Przy dodaniu gazu spaliny robią się delikatnie białe. Po mojemu bierze olej z powodu zjechanych pierścieni.

- Sprzęgło chodzi jak zalane smołą. Linka chodzi normalnie ale ma spory luz. W zasadzie po wciśnięciu klamki dwoma palcami tyle ile się powinno wcisnąć sprzęgło nawet nie drgnie, tylko wybiera się ten luz. Żeby ruszyć sprzęgło potrzeba czterech palców i sporego wysiłku.

- Kierownica przekoszona w prawo. Jak koło jedzie prosto to pułki i kiera nie trzymają osi jazdy.

- Kilka pęknięć na owiewce.

- Pług albo kolektor jest skrzywiony. Zamiast wchodzić pod kolektor, plastik z prawej strony wchodzi centralnie w rurę kolektora i topi się o nią.

 

Po tym wszystkim nie chciało mi się szukać więcej. Moto jest zajeżdżone, gość w ogóle o nie nie dbał i nie serwisował go. SZKODA FATYGI.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z moich osobistych doświadczeń, to odradzam w ogóle kupowanie od handlarzy bądź tzw. "importerów" używanego sprzętu.

Generalnie wszyscy oni wypisują głupoty i sami nie wiedzą do końca co sprzedają.

wściekły jestem sam na siebie, że musiałem zrobić kilka tysięcy kilometrów łącznie, żeby sam do tego dojść.

 

Najlepiej kupować od motocyklisty i bezwarunkowo jechać do jakiegoś autoryzowanego serwisu na przegląd przed zakupowy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu akurat jest odwrotnie:

Ten sprzedający to prywatna osoba, która po prostu nie dbała o ten sprzęt i szuka frajera.

 

Ja natomiast znam handlarza, który kitu nie wciska. Zawsze na motobajzlu widziałem przy nim zadowolonych klientów, chwalących swoje sprzęty.

Rzadkość ale reguły nie ma.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ja natomiast znam handlarza, który kitu nie wciska. Zawsze na motobajzlu widziałem przy nim zadowolonych klientów, chwalących swoje sprzęty.

Rzadkość ale reguły nie ma.

 

A moglbys to zdradzic w ajim miescie jest ten sprzedawca?? i odrazu najlepiej na jakiej ulicy:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

To moze i ja opisze swoje doswiadczenia dotyczace kupna pojazdu(nie tylko motocykla)...

Szukalismy z tata kiedys przyczepy kemingowej, oczywiscie mielismy kilka ofert na oku z allegro/otomoto...

Oferta Numer 1. :banghead:

Piekna przyczepa kemingowa, zadbana, w bardzo drobym stanie, lekkie slady uzycia w srodku...(itp. itd.)

Zdjecia wydawaly sie nie najlepszej jakosci, ale wnioskowac by z nich mozna, ze przyczepa nie jest zla... I To wlasnie dobry fotograf zasponsorowal nam 160-cio kilometrowa wycieczke Wszystko zatuszowal :)

Nie swiadomi miny zadzwonilismy, umowilismy sie na spotkanie...

Pojechalismy z ojcem 80km w jedna strone, kiedy zobaczylismy przyczepa z zewnatrz nasze oczy zwrocone byly na .......... klejone szyby zywica... :]

W srodku smrod i wilgoc, po dotknieciu sciany mialem wrazenie, ze tapeta odchodzi razem z moja dlonia, wszystko przetluszczone i odklejajace sie... Na fotach wszystko bylo :lalag:

Oferta Numer 2. :banghead:

Tym razem tato dobrze wypytal sprzedawce o stan techniczny, koles zarzekal sie, ze wszystko jest idealne, ze kemping pierwsza klasa itp. itd. Glos starszej osoby wzbudzil w Nas zaufanie...

Wiec wycieczka 60km w jedna strone mogla okazac sie sukcesem...

Mogla...

Ale sie nie okazala :D Gdy zobaczylismy caly zielony kemping(tak tak, ten z allegro ale fotki byly robione jakies 10 lat temu) porosniety mchem? Oklejony jakimis naklejkami z jednej strony? Z zardezwialym hakiem, postanowilismy nie zajezdzac na podworze ciecia, nikt niechcialby tam miekszac, ojciec pekal z nerwow, mial ochote juz pojsc i napie..lic dziadkowi... ;]

Oferta Numer 3. :clap:

Okazalo sie, ze 10 km od Naszej miejscowosci gosciu sprzedaje kemping, juz nawet nie pytalismy o stan techniczny, tylko umowilismy sie na spotkanie, pojechalismy, obejrzelismy i przyczepa okazala sie byc w zajebistym stanie, piekne 2 przedsionki, w srodku czysto, ladne oszycia, ramie na telewizor, lazieneczka, ogolnie duzo dodatkow ktore ciesza, zakup trafiony...

Nadszedl czas na kupno samochodu dla brata...

Opel Calibra (nie pamietam ktory rocznik), dzwonimy, tradycyjnie autko zadbane :D Tato tlumaczy: Panie, jade do Pana ponad 100km w jedna strone, mam nadzieje, ze rozmawiam z rozsadna osoba...

Sprzedajacy: tak tak... Rozumiem! Prosze przyjechac obejrzec, samochod wart uwagi!

Nastepnego dnia pojechalismy zobaczyc dziurawa calibre z wyjebanymi siedzeniami, zawieszeniem, z przepalona tapicerka od fajek :D

Takie przypadki dotycza zarowno motocykli jak i innych pojazdow, jedno wiem, nigdy nie kupie motocykla w Polsce za powazniejsze pieniadze, chyba, ze bedzie on od motocyklisty ktorego znam/znaja znajomi...

Polacy sa uczciwi inaczej... :buttrock:

 

 

MOJE RADY?

1. Jesli fotki prezentowane dana rzecz sa chociaz troszke watpliwe, zauwazasz ryski na lakierze, nie oryginalne srubki, lekko wykrzywione elementy, nie jedz... Strata nerwow, czasu, pieniedzy... Nie wspomianajac o tym, zeby jechac z kims kto sie zna...

2. Motocykl staraj sie kupic od zapalonego motocyklisty/znajomego znajmego... Szukaj sprzeta niedaleko Twojej miescowosci. Kiedy bedziesz pewny w 101%, ze jedziesz 200 km zeby kupic motocykl- to jedz...

Edytowane przez Dav!doV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jakby ktos szukal ST 1100 to moge z cala pewnoscia jeden egzemplarz odradzic. Tata ogladal to moto w kwietniu, do dzisiaj nie sprzedane, wtedy z cena 15 , dzisiaj promocyjna. To link do zakonczonej aukcji ale byc moze gosciu wystawi sprzet ponownie : http://www.allegro.pl/item639536062_honda_...g_valkyrie.html Dlaczego mina? Caly malowany , miejscami popekany lakier i inne odcienie, motocykl w czasie jazdy nie jezdzi prosto wiec ewidetnie mial jakas wieksza przygode , powgniatana chlodnica(tlumaczy sie ze to szwajcar albo pies :D) silnikowo byl w dobrej kondycji ale reszta dyskwalifikowala kupno. Podaje info teraz bo Tata przegladajac STki na allegro znowu sie natknal na tego goscia- a z Pily mial niezly kawalek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1409747 - od razu rzuca sie w oczy brak tylnych gmoli sugeruje ze moto moglo dosyc powaznie lezec, kufer prawy chyba porysowany a lewy pekniety - w tym miescu wlasnie wyglada jakby dmol go polamal. przedni blotnik w jednokolorowym malowaniu a caly motocykl w dwukolorowym?? ciekawe dlaczego. klamka (ten chromowany element) jest na poczatku blotnika a tutaj na srodku. chromowana listwa na podszybiu jakos nienaturlanie odstaje zlewej strony, co najmnije dziwna a na pewno nieoryginlana guma na zbiorniku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...