Skocz do zawartości

doważanie kół


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

teoretycznie są wyważone

 

Jak się wyważa koło " teoretycznie " ? :-)

 

Niedawno przód zaczął mi telepać przy 160 km/h . Zciągnąłem i wyważyłem ponownie ( statycznie ) . Przykleiłem 5 g . Po założeniu - dużo lepiej . Ale opona im bardziej zużyta , tym więcej dawała odczuć drgania . Takie coś z ponownym wyważaniem miałem pierwszy raz .

 

W celu dokładnego wyważenia , łożyska wyważarki powinny mieć minimalne opory toczenia . Lub zastosować dwie wypoziomowane , gładkie szyny .

 

Tylne koło ma tak lekko pracujące łożyska , że można wyważyć z dokładnością 1 g . Przednie są RS , czyli z uszczelniaczem gumowym , i kręcą się ciężej od łożysk wyważarki . I dokładność wynosi ok. 5 g .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

sorry, ale dla mnie ten artykuł to jakaś bzdura :icon_question: zjeździłem w swoim życiu naprawde dużo i sorry, ale krzywy/krzywo założony kołpak nie powoduje drgań kierownicy nawet przy 200 km/h, a jak drganie na kierownicy spowodowane jest krzywą (bo w złe wyważenie nie wierze (chyba że ktoś sam sobie w domu odlewa tarcze)) tarczą hamulcową, to taką tarczę należy jak naj szybciej wymienić. Nie równomierne przykręcenie koła powinno się też poprawić, a nie doważać koło na samochodzie.

 

Jak odczuwasz bicie przy 140 km/h to sprawdź czy masz dobrze wyważone koła, bo nie raz mi się zdażyło, że po prostu panu nie chciało się szukać mniejszego ciężarka to założył odrobinę za duży. Ja im zawsze patrzę na lapy :notworthy: znadź też wulkanizację gdzie mają elektroniczną maszynę wyważającą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze to może i mnie coś bije w aucie. Bo jak tak krytycznie na to spojrzeć... Gdzie ta studzienka?

 

M.

 

na ekonomicznej , jak się zjeżdża z góry w stronę demokratycznej

:icon_biggrin:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...