Skocz do zawartości

DRZ400 - ile oleju i jak do diabła go sprawdzić...!


maniek_7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie jak w temacie - nie mam serwisówki i nie wiem dokładnie ile oleju powinno być. A problem wynika z faktu, że... na wiosnę, dzięki jednemu partaczowi/mechanikowi z Michałowic przytarł mi się motocykl. Ponieważ jeździ dalej i kopci tylko przy najwyższych obrotach, ustaliłem z Pawłem, że do jesieni polatam, pilnując tylko oleju, a na jesieni zdejmie się cylinderek i zrobi porządek.

 

No i mam problem - jak sprawdzać pociom oleju? Na chodzącym silniku, na wyłączonym? Bo ni jak bagnet nie chce mi nic pokazać (może już taka mała kompresja... - ale moto dalej nieźle lata!) a nie chcę dolewać i dolewać, bo w końcu go "utopię".

 

Więc:

 

1. Ile wchodzi oleju

2. Jak sprawdzać poziom

3. Co jak nie chce się pokazać...?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1700ml bez wymiany filtra

1800ml z wymianą filtra

 

 

 

zimne moto odpalasz w pionie , po ok 2-3 min pracy na wolnych obrotach (nie dotykaj gazu, moto w pionie), wyłączasz silnik . po ok 1 min , wykręcasz korek oleju, wycierasz bagnet i dokładasz bez wkręcania > sprawdzasz stan

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1700ml bez wymiany filtra

1800ml z wymianą filtra

zimne moto odpalasz w pionie , po ok 2-3 min pracy na wolnych obrotach (nie dotykaj gazu, moto w pionie), wyłączasz silnik . po ok 1 min , wykręcasz korek oleju, wycierasz bagnet i dokładasz bez wkręcania > sprawdzasz stan

 

Może to głupie, ale czy mam siedzieć (zawsze to może coś tam się zmienić)....

 

I drugie pytanie - jak jest moc (no idzie skubany), nic nie cieknie, dymi tylko przy maksymalnych (prawie) obrotach, filtr oleju jest suchy... to czy możliwe że chla litr na 8 godzin pracy...? Czy może coś się rozszczelnia i nie pokazuje poziomu?

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no można usiąść jeśli masz prawidłowo ustawione zawieszenie.

 

jakim sposobem filtr oleju jest suchy ;) . a może jest odwrotnie założony ? (zdarza się)

mój narazie ani grama nie bierze , po 1200km ani kropelki nie wziął , ale jeszcze go docieram na półsyntetyku

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...