Skocz do zawartości

Kask choć odrobinę cichszy od Lazera LZ6, za 420-470 zł?


Rekomendowane odpowiedzi

Z góry zaznaczam, że przeszukałem KILKADZIESIĄT tematów o kaskach, ale dosłownie zgłupiałem, bo na temat każdego kaszkietu opinie są skrajnie odmienne - stąd ten topik.

Szukam jakiegoś kasku intergalnego do w.w. kwoty. Swój Lazer LZ6 chcę przeznaczyć dla pasażerów, bo gdy ostatnio przejechałem się w Tigerze (który obecnie jest u mnie kaskiem pasażerskim przechodnim), zrozumiałem, jak traumatycznym przeżyciem jest jazda w nim powyżej 100 km/h. Oczywiście, nie chciałbym się przy tym zakupie uwsteczniać, stąd szukam czegoś (chociaż troszeczkę) lepszegood Lazera LZ6. Mam kilka założeń:

- najważniejsze: dobrze by było, aby był cichszy od LZ6 (wiele osób poleca LZ6 na takie maszyny jak GPZ 500, ale jak dla mnie, nie jest w nim wcale tak cicho)

- warto wybrać coś, co nie paruje zbytnio (tzn. ma ochronę lepszę lub chociaż podobną jak LZ6)

- musi mieścić się w tej cenie (więc wszelkie kaski za 500 zł i więcej ODPADAJĄ w przedbiegach, nie stać mnie na ekstrawagancję, bo do wiosny muszę jeszcze kupić jakiś kufer i spodnie oraz kurtkę lepszej jakości niż ta taniocha z Allegro za 100 zł (jest ciepła, ale nie wiem, jak z bezpieczeństwem). A na paliwo też musi wystarczyć :wink: )

 

Początkowo szukałem kasku, który koniecznie posiada pinlocka, ale nie jeżdżę w takich porach dnia i roku, żeby to się przydało, więc wolę zainwestować w ciszę. Wyrobilem juz zresztą u siebie nawyk wydychania w kasku ku dołowi :-). Zastanawiałem się nad takimi modelami:

- Nolan N62

- AGV GP-1

- Lazer Vertigo

 

Może jakieś inne propozycje do tej kwoty? Jak powyższe kaski wypadają pod względem wyciszenia w porównaniu z Lazerem LZ6? Do tego zestawienia włączmy jeszcze kaski Naxa oraz Caberg 105. Z góry dzięki za odpowiedzi!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakikolwiek kask lepszy niz ten co masz teraz i dorzuc pare zlotych na zatyczki do uszu - bedziesz mial cisze jak makiem zasial :icon_mrgreen: Ponadto doswiadczysz wreszcie co to znaczy jezdzic motocyklem dla przyjemnosci - zatyczki sa odpowiedzia na Twoje rozterki.

 

Pozdrawiam

Internetowy sklep komputerowy http://mirwit.com.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jeździłem w LZ6 kolegi i w moim VERTIGO. Moim zdaniem jakość tych kasków jest nieporównywalna. VERTIGO jest dużo cichsze, wygodniejsze, ma lepszą wentylację i ogólnie jest to inna półka. Co do innych się nie wypowiem bo nie użytkowałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...