Skocz do zawartości

Czy wystarczy kawasaki kx85


Rekomendowane odpowiedzi

kx85 ma tyle mocy co odblokowane dt125/kmx125 :biggrin:

 

i do tego to jest małe , jak się na tym przejechałem to musiałem mocno się kiery trzymać bo mi spod 4 liter chciało wyjechać :icon_mrgreen:

 

w twoim wieku bym celował w coś pełnowymiarowego

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kx85 ma tyle mocy co odblokowane dt125/kmx125 :wink:

 

i do tego to jest małe , jak się na tym przejechałem to musiałem mocno się kiery trzymać bo mi spod 4 liter chciało wyjechać :icon_rolleyes:

 

w twoim wieku bym celował w coś pełnowymiarowego

Teoretycznie ma tyle samo mocy ale wydaje sie jakby szedł ale zbiera sie dużo lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeździłem.

 

Pizdnięcie ma całkiem fajne. Mocne heble a do tego małe kółka, łatwo jest polizać przez kierę ziemi. No i w sumie na plecach też można z łatwością wylądować jeśli nie zajmie się odpowiedniej pozycji. Remont z tego co wiem to chyba co około niecałe 20 motogodzin.

 

Kurde tylko czemu każdy proponuje DT??

 

O HM-ach wiem nie wiele ale też chyba jest ciekawe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 lat później...

Witam.Wiem,że takich tematów jest tysiące lecz po przewertowaniu sporej ilości za bardzo nic nie dowiedziałem,każdy ma inne warunki,upodobania itd.

Mam 14 lat , coś ok. 171cm wzrostu,poszukuję crossa/enduro .

W oko wpadły mi KTM SX 85,Suzuki RM85,Kawasaki KX85,Yamaha YZ85 . Od razu powiem,że nie podobają mi się enduro z lampami typu Yamaha DT x , KTM exc 125 jest już ok. Motocykl oczywiście używany .

Motocykl będzie używany głównie do jazdy na poligonie, są tu już wyjeżdżone trasy ,kiedyś nawet były tu zawody,piasek jest bardzo sypki i drobny jak proch (bardzo kurzy) , wygląda to tak :

http://d.polskatimes.pl/k/r/7/0f/f3/4f6a316634839_k1.jpg?1353386228
http://media.radio.lublin.pl/images/news/80000/00000000079178001.jpg

Patrząc na pierwsze zdjęcie nie widać wjazdów pod górę które są po lewej stronie gdzie jest jeszcze z tego co pamiętam 2-3 drogi .Trasa ze zdjęć znajduje się w tak jak by dołku .

Drugo-planową rzeczą jest jeżdżenie w lasku który dotyka tego poligonu . Jest tam wiele wyjeżdżonych tras oraz zrobionych naprawdę dobrze z ziemi "ramp" wyskoczny itd .

Trzecio-planową rzeczą jest jeżdżenie po polnych dróżkach,asfalcie,łąkach na wsi .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na wstępie powiem, że jestem nowy na tym forum i szczerze mówiąc nie mogłem wybrać działu, gdzie to wrzucić, myślę, że ten jest odpowiedni. ;) A więc tak, nigdy nie miałem swojego motocykla, ewentualnie jeździłem na kolegi. Czy mając 15lat, 180cm/80kg mogę kupić crossa kx 85? czy lepiej coś słabszego?



PS. i czy jeśli tak czy go się opłaca kupywać żeby jeździć po polach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie polecam, jeśli masz olej w głowie to dasz radę, ale nikt nie ma chyba na tyle oleju żeby nie odkręcić manetki na full żeby sprawdzić co maszyna potrafi.

Jesteś jeszcze młody, masz dużo czasu, nie spiesz się tak bo długo nie pożyjesz, to ma ~28km i ~70kg, wiesz co to jest? Ja na suzuki tsr125 czasami boję się odkręcić manetkę do końca, na koło idzie ładnie, a waży ~115kg i ma max 25km, po simsonie przesiądź się na coś w stylu dt/mtx80 to i tak będzie spora różnica, nawet sobie nie jesteś w stanie wyobrazić jaki ten simson jest słaby w porównaniu nawet do ts80, który jest najsłabszy takich enduro. Wsiadając na takie dt będziesz się cieszył i na pewno przez pierwszy/drugi sezon nie braknie ci mocy. Ja parę lat temu z rg80 wsiadłem na cagivę w8 (enduro 125) jechało się super i w ogóle, ale ta moc mnie przerażała, ruszając z jedynki przy każdym dodaniu gazu tył uciekał, na dwójce prawie tak samo, na trójce już słabiej, a to też waży koło 120kg i ma ~25km. Zastanów się dobrze, bo to nie jest droga na skróty (chyba że do grobu). Koledzy z forum chyba nie pamiętają czasów jak jeździli na czymś co ma 4km i przesiedli się na coś co ma choćby 15. Zaraz pewnie zostanę zwyzywany, że nie mam racji itd. Liczę się też z tym, że jesteś napalonym nastolatkiem i to chcesz to kawasaki bo jest mocne i w ogóle, a moją radę (tak samo jak tych co odradzają) olejesz i zrobisz tak jak chcesz, robiłem tak samo, potem za każdym razem żałowałem. Pomyśl też o kosztach, to jest wyczynówka wyżyłowana do granic, która zwykła 80 ma 30km? Licz się z tym, że w baku po zalaniu do pełna za chwilę będą pustki, liczyłeś sobie ile cię to wyniesie rocznie? Tłok, korbowód, szlify, łożyska?

Reasumując - kup jakieś enduro, najlepiej 80, bo 125 odradzam, podszlifujesz technikę jazdy, pojeździsz sezon lub parę i pomyślisz o czymś innym, wyjdzie dużo taniej i zdrowiej.

I nie zapominaj, że nie jesteś niezniszczalny, zaopatrz się w jakąś zbroję, w miarę dobry kask i jakieś grubsze, mocniejsze buty, mnie zbroja trochę uratowała i z wypadku wyszedłem tylko ze skręconym kolanem, może dlatego że nie miałem nakolanników :)

 

Co do "nowszych" odpowiedzi - wątpię żeby 14 i 15 latkowie byli na tyle rozsądni żeby siadać na rasowego crossa, momentami czytając komentarze typu "bierz, BĘDZIE DOBRZE!!!!" widzę ironię - kup sobie synku, zabij się, jednego debila mniej :)

 

Także chłopaki, ja polecam cr500, nie musicie dosięgać nogami, możecie startować z pustaków, pojeździcie z głową (czy to jest możliwe) i ogarniecie tą moc!!!!

Edytowane przez Mly96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Siemanko :) mam pytanie co powiecie o Kawasaki kx 85 ?? jak jest z awaryjnościom tych crossowych motocykli cz trzeba co sezon robić remont przy spokojnej jeździe ??? i jakie jest spalanie tej besti ???

Edytowane przez SzczureKK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...