Skocz do zawartości

PALIWO


olorol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

z tej tabelki wynikaloby ze do mojej k4 musze lac 100oktanow minimum bo mam stopien sprzezania 12.5:1. przeciez to jakas amatorszczyzna :) producent zaleca 95 chyba. czasem leje 95 czesciej 98. w zime bedzie rebuild silnika z wymiana uszczelki na ciensza i wtedy bedzie zalecane 98 tak na mj gust. sprezania powinno wzrosnac do 13:1. jesli chodzi o kawe400 to nie powinno byc tam jakiegos kosmicznego stopnia sprezania. na moj gust to okolo 12:1. sam mialem b4 wiec podobny silnik i nie bylo czuc roznicy miedzy 95 a 98

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok.

wobec tego czy objawy spalania stukowego są w całym zakresie obrotów, czy występują w jednym określonym?

 

Zaczyna się w średnim zakresie obrotów pod dużym obciążeniem (jazda pod górkę, itp.) a jeżeli sprawa się pogłębia, to przechodzi na cały zakres. Ale to już jest blisko kaplicy dla silnika. Spalanie stukowe jest BARDZO niezdrowe dla silnika, tak więc jak tylko ciut usłyszałeś to walcz z tym!

 

Ja w swoim (póki co) pozbyłem się tego - było troszkę nagaru i wodą umyłem (podaną przez gaźnik na pracujący silnik).

Aha! objawy będą tym silniejsze im gorętszy silnik - teraz już jesień, to spoko.. :icon_razz:

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...