Skocz do zawartości

Enduro do wałęsania sie po górach dla początkujacego.


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Szukam dla siebie lekkiego enduro do jazdy w bardzo wymagajacym technicznie terenie, ale jeszcze nie trialowym :)

Zastanawiałem sie nad 125 2T-waza one średnio około 100kg i maja >40KM.

 

W jezdzie offroadowej jestem zielony-fakt faktem dosiadam szosowego motocykla od paru sezonów i uprawiałem kolarstwo górskie ( dyscypline o bliżniaczej nazwie enduro) przez kilka lat ale wiem to nie to samo.

Moze umiejetnosci zdobyte na "góralu" pomoga mi troche w kontorli endurasa.

 

Wracając do tematu to szukam motocykla którym mógł bym sie wypuścić na górskie szlaki, które do tej pory eksplorowałem rowerem bądź pieszo.

Dodam jeszcze że zadne skoki i szalencza jazda na stojaco nie wchodzi w grę-mam problemy z kolanami i musze na nie uwazać .

 

Mam 191 cm wzrostu wiec nie bede miałraczej problemów z sieganiem stopami do ziemi na moto :)

 

Wiec podsumowujac-enduro z dobrym zawiasem-z przodu USD, lekkie i dajace sie dobrze kontrolowac podczas wolnej jechanki i technicznych podjazdów, zjazdów i przedzierania sie przez zawalone drzewa kamienie itp.Motocykl najlepiej z mozliwoscia zarejestrowania.

Kwota do wydania na mootcykl to 5000 zł.

 

 

PS w oko wpadła mi HusqvarnaWr125......

 

 

Bede bardzo wdzieczny za pomoc znawów tematu :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie żebym polecał swoje, ale może DT125??

Przy Twoim wzroście i wadze będzie odpowiednia, mocy nie powinno braknąć, i do spokojnej jazdy (bez latania i szalenia) będzie odpowiednia, i jak będziesz miał ochote to i poszalejesz ;).

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze dodam ze waże 77kg, ale siły mi nie brakuje-wytrenowałem sie na góralu.

 

Motocykl musi mieć minimu tak dobry zawais jak moja TDMa-czyli wszystkie regulacje, bez tłumienia kompresji, chociaz miałem takową w moim scott'cie i wiem jakie cuda potrafi zdziałać.

Edytowane przez superfastmario
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M514884 to chyba będzie odpowiednie ?:buttrock:

 

Z tego co zaobserwowałem na necie to WR125 ma z przodu zawieszenie USD.

A czy wszystkie WR125 maja liczniki???

Jeszce jedno pytanko-czym róznia sie WR125 i WRE125..

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma do 5000 zł, exc więc odpada

Wcale, że nie odpada. Ja mam na sprzedaż, a z ceną sie dogadamy jak co.:)

A to, że ma klasyczne zawiesznie z przodu to nie jest żaden minus, nie jest nic gorsze od USD. Poczytaj sobie, było niedawno na forum o zawieszeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale, że nie odpada. Ja mam na sprzedaż, a z ceną sie dogadamy jak co.:)

A to, że ma klasyczne zawiesznie z przodu to nie jest żaden minus, nie jest nic gorsze od USD. Poczytaj sobie, było niedawno na forum o zawieszeniach.

 

No tak.

Ale ja chce miec USD bo wyglada "bojowo".To jest jeden z warunków.

O w mniejszej masie nieresorowanej czy wiekszej sztywnosci nie wspomne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złą wróżką, ale jak masz 5 TPLN, to może być ciężko - nie z zakupem, ale z realnym użytkowaniem. Celujesz w dwusuwa, 125, a tam przynajmniej raz do roku tłok się zmienia. A śmię wątpić, aby ktoś pozbywał się motocykla świeżo po wymianie bebechów. Więc dożuć z 1-1,5 TPLN do kosztów zakupu.

 

Możesz równie dobrze w jakąś CR-kę 125 celować.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...