Skocz do zawartości

egzamin A, pytania


geo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Dzięki za odpowiedzi na moje pytanka :)

Jak zaloze moja kurtke na motor to egzaminator nie za bardzo przychylnie bedzie patrzyl w moja strone chociaz uwazam ze lepiej na wszelki wypadek miec na sobie kurtke z ochraniaczami.

Aha jeszcze jedno pytanko .Na slalomie odwraca sie glowe w jedna albo w druga strone zalezy jak omijamy slupek a jak to jest z osemką ???Dojezdzajac do "krzyzowki" na osemce trzeba obracac glowe w dwie strony czy moze skrecajac w prawy luk w lewa a w lewy luk w prawo??? :P

 

pzdr. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak musisz od nowa zdawać egzamin praktyczny czyli plac + miasto. Takie pytanie przy okazji jak by ktos wiedział ( przepraszam ze w tym temacie ale niechce zakładać nowego ) Czy ten przepis z prawem jazdy na samochód od 16 lat z opiekunem wchodzi od 1 stycznia 2008r?? Jak ktoś wie to Prosze napisac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś dobrze zauważył, że nie ma co kozaczyć na egzaminie... bo takim od razu pokażą, gdzie ich miejsce. Ja zdawałam teraz 24.08, nie ma co szaleć. Choć, kiedyś u nas w ZORD wyła taka sytuacja, że gościu przyjechał na motocyklu, postawił na parkingu, poszedł zdał na A i wrócił motocyklem:D Wesoło nie ma co. U mnie słuchawka była w uchu, ale nic nie było słychać, oprócz szumu, więc egzaminator sam się spytał, czy trasę znam i czy ma mi mówić. Ja mówię, że znam, gorzej było z awaryjnym hamowaniem, zdawałam 4 więc widziałam gdzie inni hamują i zahamowałam mniej więcej w tym samym miejscu. A typ się potem pyta, czy ja go w ogóle słuchałam... ja mówie, że za bardzo to tam nic nie było słychać, a on że "kurcze znowu coś się popsuło" - i tyle było łączności z egzaminatorem:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze jedno pytanko .Na slalomie odwraca sie glowe w jedna albo w druga strone zalezy jak omijamy slupek a jak to jest z osemką ???Dojezdzajac do "krzyzowki" na osemce trzeba obracac glowe w dwie strony czy moze skrecajac w prawy luk w lewa a w lewy luk w prawo??? :icon_mrgreen:

 

pzdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na Odlewniczej trafiłam na jednego egzaminatora w złym humorze , któremu bardzo się spieszyło i mial w nosie moje umiejętnosci. Na mieście mnie oblal a na koniec musiałam go poprosić aby zabrał mnie do ośrodka. Inaczej musiałabym wracać pieszo. Na koniec dodał, że baba nie powinna jeździć na motocyklu.

Nie wszystko jednak zależy od egzaminatora :)) Oprócz umiejętności pamiętajcie, że musicie troszkę się wyluzować przed egzaminem. Czasami stres może zadecydować o nie zdaniu mimo że świetnymi jesteście kierowcami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zdawałem trzy razy.

 

Raz pierwszy: starszy pan, podejrzliwy i ponury, przy sprawdzaniu dokumentów spojrzał na dowód, w oczy i miałem wrażenie jakby mi na potylicę patrzył :biggrin:

 

Placyk prawie OK, potem miasto (to było jeszcze w 2006roku), była "zawrotka" przy Chodeckiej, zrobiłem "wymuszenie" pierwszeństwa bo śmiałem rozpędzić się na pasie rozbiegowym i płynnie włączyć w strumień pojazdów. W drodze powrotnej usłyszałem, że motocykle sa niebezpieczne i - między wierszami - że jazda bez prawka to głupota :biggrin:

 

Raz drugi: egzaminator spóźnił się 45 minut na egzamin, oblałem na tym, ze zapomniałem w "zadaniu egzaminacyjnym nr 1" sprawdzić poziom oleju. Dodatkowa premia : wyśmiali mnie wszyscy znajomi, a ja im wtórowałem :biggrin:

 

Raz trzeci - już w tym roku - bez jazd po zimie placyk bez problemów o dziwo, potem na mieście tym bardziej, nawet pierwsze pozdrowienie ręką miałem :) Na koniec jeszcze dostałem pochwałę za technikę i dynamikę jazdy. Hint: Oprócz egzaminatora i jego "giermka" był tez kandydat na egzaminatora :biggrin: :biggrin: :biggrin:

 

Przyczyną niezdania obu pierwszych egzaminów najprawdopodobnie był niemal nowy kask Shoei i kurtka Modeki pod kolor :biggrin: Na szczęście nie poddałem się i od razu po zdaniu zakupiłem moto i jeżdżę ;)

 

pozdrawiam

tomeczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jako ze mam niedlugo egzamin na A mam pytanka do tych ktorzy zdawali nie dosc" dawno temu"ale niekoniecznie :(

1.czy na egzaminie maja kaski z ta jakas lacznoscia radiowa - tak, mają

2 .czy trzeba miec swoj kask - nie zaszkodzi, straszny badziew w standardzie i jest problem jak ktoś ma wielki łeb na przykład (ja :-)

3 jak sie ubrac na egzamin - patrząc za okno - ciepło. nie zaszkodzą solidne ciuchy motocyklowe, chociaż podobno tworzy to domysły o wcześniejszym jeżdżeniu...

4.jak egzaminatorzy patrza na to gdy sie posiada wlasny kask ,kurtke na motocykl.... jw.

5.jak dlugo trawa egzamin ,wg.przepisow musi trwac minimum 25min - spocic się na pewno zdążysz. Ja latałem 40 minut.

 

no i na koniec

pzdr. :wink:

 

 

witam

jako ze mam niedlugo egzamin na A mam pytanka do tych ktorzy zdawali nie dosc" dawno temu"ale niekoniecznie :biggrin:

1.czy na egzaminie maja kaski z ta jakas lacznoscia radiowa - tak, mają

2 .czy trzeba miec swoj kask - nie zaszkodzi, straszny badziew w standardzie i jest problem jak ktoś ma wielki łeb na przykład (ja :-)

3 jak sie ubrac na egzamin - patrząc za okno - ciepło. nie zaszkodzą solidne ciuchy motocyklowe, chociaż podobno tworzy to domysły o wcześniejszym jeżdżeniu...

4.jak egzaminatorzy patrza na to gdy sie posiada wlasny kask ,kurtke na motocykl.... jw.

5.jak dlugo trawa egzamin ,wg.przepisow musi trwac minimum 25min - spocic się na pewno zdążysz. Ja latałem 40 minut.

 

no i na koniec

pzdr. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 .czy trzeba miec swoj kask

3 jak sie ubrac na egzamin

4.jak egzaminatorzy patrza na to gdy sie posiada wlasny kask ,kurtke na motocykl....

5.jak dlugo trawa egzamin ,wg.przepisow musi trwac minimum 25min

ad.2 mialem i co z tego - WORDowe mialy wbudowane zestawy sluchawkowe i musialem jechac w za duzym :banghead:

Teraz najlepsze: zeby bylo higienicznie, kazali nalozyc foliowy czepek na ktorym kask slizgal az milo! Ma dworze 30stopni C w cieniu.

 

ad.3 To jasne, ze majac stroj motocyklowy, wczesniej juz jezdziles - na kursie, prawda? Ja wyglebilem jeden i mam nadzieje ostatni raz :buttrock: cwiczac awaryjne hamowanie (zablokowalo mi przednie kolo na piasku) wiec odpowiedni ubior i na kursie jest przydatny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noł problem :icon_evil:

A nawiasem mówiąc to instruktor powinien o tym poinformować swojego kursanta :icon_twisted:

 

 

niby tak ale na pytanie co i jakodp. brzmiala 'najlepiej niech sie pan nauczy w jedna i w druga z kierunkami wszystko zalezy od egzaminatora ' no i niestety ma racje

 

pzdr. :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest wymagane rozgladanie na manewrach zależy od egzaminatora i powinien powiedziec jak chce zeby wykonywać manewry. Tyczy się to również włączania kierunkowskazów.

 

U mnie przy egazminie na Odlewniczej pan powiedział ze mamy się rozglądać ale nie wymaga włączania kierunkowskazów. Poza tym był spoko i nie przyczepiał się do byle czego. 3 zdających i 3 razy pozytywny wynik. Każdy ubrany inaczej :biggrin: Kolo w krótkich spodenkach i koszulce (slyszalem ze za to niedopuszczali juz do egz - miał farta), dziewczyna w normalne ubranie długie spodnie lekka kurtka, ja buty moto, rekawiczki i kominiarka :icon_biggrin: reszta zwykła...

 

 

Pozdr.

Tomek

Edytowane przez xekon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...