Skocz do zawartości

Problem z Motorynką


Pajlok
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem nie dawno motorynke z dokumentami. Była na chodzie bo jechalem nia do domu 8km tylko byla do regulacji. Dalem znajomemu mechanikowi zeby wyregulowal zaplon, sprzeglo itd. Po wymianie czesci i regulacji, mechanik zlozyl silnik do kupi ale sprzeglo nie dziala. Powiedzial ze prawy dekiel nie pasuje, ze przedtem ktos z tym cos kombinowal a teraz nie dziala sprzeglo bo minimalnie sie dekiel rozni. Skoro dekiel minimalnie sie rozni, to od jakiego to moze byc silnika? Mam motorynke z kwadratowym, 2 biegowym silnikiem rometa. Czy ten dekiel nie pasuje bo jest od 3 biegowki? 3 biegowki maja inny dekiel? czy identyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nie dawno motorynke z dokumentami. Była na chodzie bo jechalem nia do domu 8km tylko byla do regulacji. Dalem znajomemu mechanikowi zeby wyregulowal zaplon, sprzeglo itd. Po wymianie czesci i regulacji, mechanik zlozyl silnik do kupi ale sprzeglo nie dziala. Powiedzial ze prawy dekiel nie pasuje, ze przedtem ktos z tym cos kombinowal a teraz nie dziala sprzeglo bo minimalnie sie dekiel rozni. Skoro dekiel minimalnie sie rozni, to od jakiego to moze byc silnika? Mam motorynke z kwadratowym, 2 biegowym silnikiem rometa. Czy ten dekiel nie pasuje bo jest od 3 biegowki? 3 biegowki maja inny dekiel? czy identyczny?

wiesz najprostrzy i najlepszy sposób to zapytaje tego mechanika , tym bardziej ze jest znajomy jak mówisz, dlaczego nie pasuje i dlaczego skoro wcześniej działało na tym "kombinowanym " deklu teraz nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz najprostrzy i najlepszy sposób to zapytaje tego mechanika , tym bardziej ze jest znajomy jak mówisz, dlaczego nie pasuje i dlaczego skoro wcześniej działało na tym "kombinowanym " deklu teraz nie chce...

 

on mowi ze ten dekiel minimalnie nie pasuje, jesli nie pasuje do od jakiego silnika moze on byc? poza tym nie wiem dlaczego wtedy dzialalo, a ten mechanik jest od samochodow wiec nie wiem czy wszystko dobrze zlozyl, on mowi ze dobrze zlozyl ale chce sie upewnic, a nie kupie nowy dekiel i on i tak nie bedzie mu pasowal :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

on mowi ze ten dekiel minimalnie nie pasuje, jesli nie pasuje do od jakiego silnika moze on byc? poza tym nie wiem dlaczego wtedy dzialalo, a ten mechanik jest od samochodow wiec nie wiem czy wszystko dobrze zlozyl, on mowi ze dobrze zlozyl ale chce sie upewnic, a nie kupie nowy dekiel i on i tak nie bedzie mu pasowal :/

A na czym polega to nie działanie? Nie wysprzęgla? Coś mi się wydaje, ze ten mechanik schrzanił sprawę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może lepiej na allegro jakiejś używki poszukać? np. http://moto.allegro.pl/item227279869_pokry..._motorynka.html a od czego ta pokrywa się pogięła lub mogła pogiąć?

Niemam pojecia od czego sie pogiela, taka juz kupilem motorynke. Na allegro nie kupuje bo moze sie okazac pokrzywiona albo wylupana. szkoda kasy. szukam nowej pokrywy lub uzywana z okolic mojego miasta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z zewnątrz wizualnie wszystko jest oki to może po prostu nie włożył tulejki która naciska sprężynę sprzęgłową, wiem bo sam tak raz zrobiłem. Mając podstawowy zestaw kluczy to możesz samodzielnie tam zajżeć i wszystko oblukać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrzywiona pokrywa aluminiowa moze sie zdarzyc jedna na milion wiec radzil bym kupic urzywke za 10zł z allegro a za reszte zatankowac :icon_question:.

 

Pozdro

BYŁO:

-kilka MZ--> Kawasaki ZXR 400-->VFR 750 streetfighter-->Honda Vfr 750 rc 36 I 92r.

JEST:

-Honda VFR 750 rc36 I 90r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli z zewnątrz wizualnie wszystko jest oki to może po prostu nie włożył tulejki która naciska sprężynę sprzęgłową, wiem bo sam tak raz zrobiłem. Mając podstawowy zestaw kluczy to możesz samodzielnie tam zajżeć i wszystko oblukać.

 

Tak jest, lub nie zalozyl ostatniej przekladki wkleslej, bo taka ma tam byc, a czesto spotkalem sie z tym ze byla takla sama jak srodkowa, sam tak mialem. I wtedy gdy sprzeglo jest stare, przytarte bedzie dzialac, ale gdy zalozy nowe tarcze juz sprzegla niema bo siedza za ciasno przekladki i tarcze.

Mam nadzieje ze zrozumiale to wytlumaczylem. :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

problem tki w tym, ze jak zlozy sprzeglo do kupy to popychacz zle dociska i sie ciagle tarczka z kulka spala. wiem tylko tyle ze musze znalesc przykrywe bo w tamtej cos jest pokrzywione :/ dam ogloszenie do gazety moze ktos z mojej okolicy ma a jak nie to kupie na allegro jest ladna klapa

wszystkim dziekuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...