Skocz do zawartości

KTM SX 125 '02


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

 

Tematu nie wystawiałem w mechanice ponieważ tam malo osób zaglada z tego dzialu a tu mam takie pytania typowe dla tego typu sprzetow :crossy:

 

Mam pare pytań odnośnie sx-a:

 

1. Co jest przyczyną że moto strzela z wydechu? Zgasł mi i nie moge go odpalić, co jakiś czas strzela w wydechu, co może być przyczyną przestawiony zapłon??

2. Czy są jakieś zestawy naprawcze do sprzegła?bo mam wycieki

3. Czy można załozyc jakaś inna świece niż ta BR9EVX taka zaleca producent, ale w sklepie nie moge jej dostac i kosztuje okolo 70zl.

4.Czy to prawda że w ktm-ach lubią pekać piasty?? Spotkałem się z paroma takimi przypadkami, czy można dokupić taka piaste ??Ewentualnie od czego można dopasowac taka i jakie sa jej koszta.

5. Ile oleju powinno się lać do jednej lagi?? i jaka gęstość wypadało by wlać tak żeby mi łap nie pourywało.

Mam nadzieje że mi pomożecie, jak mi sie cos jeszcze przypomni to dopisze

 

pozdrawiam Damian :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

Tematu nie wystawiałem w mechanice ponieważ tam malo osób zaglada z tego dzialu a tu mam takie pytania typowe dla tego typu sprzetow :crossy:

 

Mam pare pytań odnośnie sx-a:

 

1. Co jest przyczyną że moto strzela z wydechu? Zgasł mi i nie moge go odpalić, co jakiś czas strzela w wydechu, co może być przyczyną przestawiony zapłon??

2. Czy są jakieś zestawy naprawcze do sprzegła?bo mam wycieki

3. Czy można załozyc jakaś inna świece niż ta BR9EVX taka zaleca producent, ale w sklepie nie moge jej dostac i kosztuje okolo 70zl.

4.Czy to prawda że w ktm-ach lubią pekać piasty?? Spotkałem się z paroma takimi przypadkami, czy można dokupić taka piaste ??Ewentualnie od czego można dopasowac taka i jakie sa jej koszta.

5. Ile oleju powinno się lać do jednej lagi?? i jaka gęstość wypadało by wlać tak żeby mi łap nie pourywało.

Mam nadzieje że mi pomożecie, jak mi sie cos jeszcze przypomni to dopisze

 

pozdrawiam Damian :roll:

 

1. Woda, syf lub podła świeca.

2. Tak, są reperaturki.

3. Lepiej nie, co do centy to sie przyzwyczajaj, chciałeś mieć wyczyn.

4. Jak nie zmieniasz łożysk to pękają, chociaż Modestowi pękła chyba bez przyczyny. Piasty sie nie dopasowuje tylko kupuje nową. Jest droga. To jest wyczyn tu sie nie kombinuje i nie oszczędza bo tylko narobisz sobie jeszcze więcj wydatków lub krzywde.

5. Polecam manuala, powinienes dostać z motocyklem, jeżeli nie to poszukaj w necie. Co do twardości to zależy co chcesz uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Woda, syf lub podła świeca.

2. Tak, są reperaturki.

3. Lepiej nie, co do centy to sie przyzwyczajaj, chciałeś mieć wyczyn.

4. Jak nie zmieniasz łożysk to pękają, chociaż Modestowi pękła chyba bez przyczyny. Piasty sie nie dopasowuje tylko kupuje nową. Jest droga. To jest wyczyn tu sie nie kombinuje i nie oszczędza bo tylko narobisz sobie jeszcze więcj wydatków lub krzywde.

5. Polecam manuala, powinienes dostać z motocyklem, jeżeli nie to poszukaj w necie. Co do twardości to zależy co chcesz uzyskać.

Piasty pękają np. jak się za mocno naciągnie łańcuch, za mocno dokręcisz koło albo nie wymienisz łożysk na czas, a u mnie odkreciła się śruba od zębatki i nie zauważyłem i wyrwało mi mocowania zębatki z piasty. Kumplowi w nowym SXF505 poszła piasta, wcześniej w EXC450 i jeszcze w jakimś KTM wiem że już 3 razy zmieniał i wszyscy się z niego śmieją że tylko piasty wymienia :wink: Na innych świecach też będzie jeździł, może trochę bardziej podatne będą na zalewanie ale BR9EVX też zalejesz w końcu i też padnie. Strzela na pewno nie przez przestawiony zapłon, na 90% padła świeca, wtedy na szybkie dodanie gazu będzie się zalewał a na gónych obrotach mocno przerywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj chlopaczki , jak strzela w wydech 2t to na 90 % zazwyczaj juz nie ma kompresji , swiece moze zalozyc zwykla ngk br9es (taka jest zalecana do sety koszt kolo 15zl) a piasty wlasnie pekaja od zbyt mocnego przykrecania tylnej osiki , lub przez zbyt pozna wymiane lozysk w kolach

 

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze ceny sa kosmiczne to ja o tym wiem nie od dzis, no ale bez przesady to tylko swieca :biggrin: czytalem ze ktos w exc '03 zalozyl zwykla iskre i nie ma roznicy :rolleyes: ktos inny znowu mowi ze do sx-a tylko platynowa albo irydowa, ale ok poszukam na miescie ta co zaleca producet

 

Ma ktos moze manualna do sx 125 '02?

 

Gdzie moge kupić ten zestaw naprawczy do sprzegła, pytałem sie w sklepie ale gosciu mowil ze nie ma i raczej nie sciagnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze ceny sa kosmiczne to ja o tym wiem nie od dzis, no ale bez przesady to tylko swieca :biggrin: czytalem ze ktos w exc '03 zalozyl zwykla iskre i nie ma roznicy :) ktos inny znowu mowi ze do sx-a tylko platynowa albo irydowa, ale ok poszukam na miescie ta co zaleca producet

 

Ma ktos moze manualna do sx 125 '02?

 

Gdzie moge kupić ten zestaw naprawczy do sprzegła, pytałem sie w sklepie ale gosciu mowil ze nie ma i raczej nie sciagnie :crossy:

Ja kupiłem u siebie w Moto-Doktorze.

Napisz dokładnie co Ci cieknie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem u siebie w Moto-Doktorze.

Napisz dokładnie co Ci cieknie

 

 

Nie zajmowałem sie tym dokladnie, ale na bank cieknie mi z pompy, na dole przy silniku raczej nie, nie wiem co tam może być jakis oring,zimer :buttrock:

 

Aha i sprzegło mi deko ciągnie, jak wbijam jedynke na postoju to strasznie to czuć, to samo przy każdej redukcji itp. co to jest, brak plynu, zapowietrzony uklad??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zajmowałem sie tym dokladnie, ale na bank cieknie mi z pompy, na dole przy silniku raczej nie, nie wiem co tam może być jakis oring,zimer ;)

 

Aha i sprzegło mi deko ciągnie, jak wbijam jedynke na postoju to strasznie to czuć, to samo przy każdej redukcji itp. co to jest, brak plynu, zapowietrzony uklad??

Zestaw naprawczy to nowy tłoczek z oringami. Czasem pomaga nawinięcie nitki pod ten oring a czasem trzeba wymieniać cała pompkę.

Co do ciągnięcia sprzęgła prawdopodobnie masz już za mało płynu skoro Ci cieknie, lub jest zapowietrzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm,

skoro w temacie jest 'pare pytań' to ja tez mam pare pytań do autora;

 

jak ci się ogólnei spicuje to moto? powoli przymierzam sie do zakupu jakiegoś 125.... Najprawdopodobniej aprilia rx 125.... na pewno musi być zarejestrowane i z lampami.... do tych ktm SX i EXC 125 innych są lampy itp ? ? ?

 

dużo kasy pakujesz w to moto? tak generalnie?

 

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolisz, że ja odpowiem :).

 

do tych ktm SX i EXC 125 innych są lampy itp ? ? ?

 

KTM SX 125 to motocykl crossowy bez homologacji (czyli również bez świateł, kierunków itd) - jednym słowem: wyczyn.

 

KTM EXC 125 to sprzęt enduro oczywiście z homologacją. Do niego są lampy, kierunki itd.

 

dużo kasy pakujesz w to moto? tak generalnie?

 

Jak byś się zapoznał z tematem bardziej to byś wiedział, że wyczyna/full crossa ma od nie dawna tak więc zapewne Ci nie odpowie.

 

Jednakże, to cross i pakować w niego kase trzeba, niestety nie małą i dość często (temat wałkowany tysiące razy na forum).

Ale, z tego co widze polujesz na enduro (RX 125) a to już inna bajka... Zdecydowanie...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już moj drugi full i ciągle 125 a wczesniej mialem KMX-a, powiem tak, te motocykle są nieobliczalne, zalezy jakie w jakim stanie moto kupisz, nie wiem czy ja mam takiego farta czy jakies fatum krazy na de mna zawsze mam jakies problemy z moto czy to byl kmx, huska czy teraz ktm :) H**** go strzelil i zmarl, nic nie lapie, iskra jest, gaźnik też wporzadku, nie wiem jak tlok, zagladalem prez okienko wydechowe niby ok, kompresje ma taka jak wczesniej i nawet nie zagada, ojciec tez juz sie poddal co zawsze mi zrobil moto, powiedzial zebym sobie hulajnoge kupil ;) :bigrazz:

i rob sobie tu czlowieku co chcesz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...