Skocz do zawartości

laik zadaje kluczowe pytania


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Okazjonalna przejazdzka na wiekowym i dosc zaniedbanym enduro zainteresowala mnie na tyle, zeby zadac kilka pytan doswiadczonym kolegom.

Plan zaklada ewentualne kupno motocykla crossowego/enduro do jazdy powiedzmy 50/50 miasto/teren, przynajmniej na razie tak to widze; na tyle lekkie zebym mogl spod tego wyjsc samemu :notworthy: i wystarczajaco mocne, zeby jezdzilo.

 

1. Wielu tutaj pyta o konkretne maszyny, ich nazwy niewiele mi mowia, ale chcialbym wiedziec jak generalnie dobiera sie sprzet. Domyslam sie, ze wzrost i waga w pewien sposob determinuja wybor - czy tak? Wiadomo, ze nie mam co sie porywac na jakiegos wyczynowego potwora, ale tez nie ma sensu kupowac czegosc, co nie da rady ruszyc ze mna na pokladzie.

 

A wiec: mam 186 cm wzrostu, waga w zaleznosci od pory roku +/- 90 kg

 

2. Dwu czy czterosuw? Zauwazylem, ze to dosc czeste pytanie :notworthy: Piszecie, ze wyczynowe dwusuwy wymagaja czestych napraw i serwisow, oraz ze nie bardzo nadaja sie do jazdy miejskiej/turystycznej, domyslam sie ze chodzi o kwestie smarowania. Czy czterosuw faktycznie nie wymaga takich zabiegow? Co trace wybierajac - moze pozornie dla mnie teraz - mniej wymagajacego czterosuwa?

Rozumiem, ze zebatki, lancuch, opony koncza sie tak samo w obu przypadkach.

 

3. Czy moglby ktos polecic szkole/wypozyczalnie enduro? Moze zanim zaczne na powaznie o tym myslec lepiej sprawdzic czym to pachnie :eek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. musiał by to być jakis endurak np kawasaki kmx, kdx, aprilia rx, yamaha dt, honda crm, suzuki dr, zresztą sam luknij na allegro. z tym wzrostem i wagą to nie problem...

2. dwusów. łatwiejszy w obsłudze, lepszy jak na pierwszy motor, silnik 2t enduro jest bardziej wystrzymały niż wyczynowy cross

3. popytaj kumpli bo takich wypożyczalni raczej nie ma :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. musiał by to być jakis endurak np kawasaki kmx, kdx, aprilia rx, yamaha dt, honda crm, suzuki dr, zresztą sam luknij na allegro. z tym wzrostem i wagą to nie problem...

2. dwusów. łatwiejszy w obsłudze, lepszy jak na pierwszy motor, silnik 2t enduro jest bardziej wystrzymały niż wyczynowy cross

3. popytaj kumpli bo takich wypożyczalni raczej nie ma :D

 

Suzuki dr 125 to 4T :notworthy: :eek: i tego nie kupuj bo to w terenie nie jedzie.... tak samo jak 125 w 2T...

moze zastanów sie nad Kawasaki KLR 250 - nie drogie i dosc mocne ... jak na pierwsze enduro ideał.... :notworthy:

 

Kiedys była mowa o wypozyczalniach na forum poszukaj... była mowa o jakiejs szkole nawet mozna uczyc sie na DR 350 XR 250 bodajze ... nie dawno to było . szukaj az znajdziesz pozdro

Edytowane przez Pawik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

125 w 2T, nie jedzie, to zapier*ala :biggrin:

 

 

to wybierz się na żwirownię na secie :icon_rolleyes:

 

 

Marcello, widze że z motocyklem jesteś oswojony, wiekowo z życiem także.

Poszukaj czegoś w przedziale 350-600cc w 4T bo będziesz zawiedziony że moto nie ciągnie jak należy

jest tego pełno , dr350, drz400, klx'y różnej pojemności, xr 400, 600 i 650, husqvarny, więc jest w czym wybierać

 

Ja ci mogę polecić drz bo mam i sobie bardo chwale ten motocykl , mocy w sam raz i zawias ok (wersja E).

Zrobienie w ciągu dnia 400km nie stanowi problemu i dupa nie boli od siedziska. A co najważniejsze nie wymaga jakiś konkretnych serwisów , w moim zalecana kontrola silnika jest co 60mh :flesje:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to wybierz się na żwirownię na secie :)

Marcello, widze że z motocyklem jesteś oswojony, wiekowo z życiem także.

Poszukaj czegoś w przedziale 350-600cc w 4T bo będziesz zawiedziony że moto nie ciągnie jak należy

jest tego pełno , dr350, drz400, klx'y różnej pojemności, xr 400, 600 i 650, husqvarny, więc jest w czym wybierać

 

Ja ci mogę polecić drz bo mam i sobie bardo chwale ten motocykl , mocy w sam raz i zawias ok (wersja E).

Zrobienie w ciągu dnia 400km nie stanowi problemu i dupa nie boli od siedziska. A co najważniejsze nie wymaga jakiś konkretnych serwisów , w moim zalecana kontrola silnika jest co 60mh :)

WG mnie sie mylisz ze DRZ bedzie dobra...

Na pierwsze moto lepiej kupić cos słabszego i tanszego ... ajezeli nie spodoba mu sie jazda enduro?? to wywali ponad 8 patyków lepiej kupić coś starszego Jezdzilem ostatnio KLR 250 i powiem ze moc calkiem przyjemną sterowność moze byk... i w terenie tez da rade... i co najwazniejsze jest tani i ma prostą konstrukcje... jak trafisz na zadbany egzemplarz to naprawde dlugo nim sie nacieszysz. Nie porywaj sie na glęboką wode... zacznij od mniejszych pojemności... nie odrazu 600''...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja też jeżdze pierwszy sezon , na poczatku kupiłem aprilke etx 125 ktora po rozblokowaniu miala z 30 koni, szybiutko okazało się ze to za słabe, wybór padł na yz426f, dużo ludzi odradzało mi mówili że za mocny itd, ja bym już nigdy nie kupił słabego crossa czy eneduro bo mocniejszy jest poprostu bezpieczniejszy, jak masz silne łapy to nadrobisz braki techniki i dasz rade na mocnym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawik kolega Marcello ma 11 wiosen od Ciebie więcej więc sądze ze ma na tyle poukladane zeby jeżdzić większymi pojemnościami poza tym 600cm na szosie to jak 125 2t w terenie a Marcello ma vfr 800 czyli umie jeżdzić wystarczy tylko zmiana techniki zacznij od dr 350 . bo sie nie zrazisz do endurowania spowodu częstych napraw i reguacji a jak Ci się spodoba to to kupisz drozszy (mniejszy lub większy bardziej lub mniej wyczynowy itd itd):notworthy::P:P jak pojeżdzisz trochu to sie określis sam ps i mozesz sam siebie zaskoczyć

Edytowane przez paolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A rob jak chcesz... miekkich drzew... :)

Ale pie**olisz.Lepiej się nie odzywaj.Najpierw to powinieneś powiedziec ile chcesz przeznaczyć kasy na motor bo tak to można zaproponować WSK przrobioną na enduro albo Yamahę WR450 2007.Ja bym celował np. w :

klx 250/300/650, drz 400, ttr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Kiedyś miałem podobny problem do twojego. Swoja przygodę zacząłem od kdx-a 125 (miasto/teren). Jednak szybko zmieniłem zdanie. Jak teren to teren a miasto to miasto. Moim zdaniem ciężko to pogodzić. Kiepskie enduro nie radzi sobie w ciężkim terenie a wyczyn w miesicie. Doszło do tego ze po torach lasach itd. Katuje cr250 a po asfalcie przemieszczam się na vn800. Choć często myślę nad wymiana cr na cos mocniejsze w 4t. generalnie sam musisz się zastanowić nad wyborem, takie mówienie kup to lub tamto to o kant d….. rozbić. Każdy poleca to, co ma. Jak chcesz uprawiać jazdę extremalna, pomyśl nad szkołą motocrossu. Ja odbyłem 2 takie kursy jeden na torze kacze doły pod okiem p. Jaromina i drogi na torze sowia chata pod okiem instruktorów z czech. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki wszystkim za odpowiedzi!

 

Jasna sprawa, ze ciezko jednoznacznie wskazac sciezke rozwoju lub idealny sprzet (jesli taki istnieje). Pytania moze nieco naiwne, ale zwyczajnie nie mam nikogo z enduro pod reka - kumple zdecydowanie asfaltowi :crossy: Pomyslalem, ze moze stosuje sie jakies przeliczniki mocy do wagi kierowcy, ale nic o tym nie piszecie, wiec pewnie nie.

 

Faktycznie, najlepiej zaczac a w miare nabierania doswiadczenia beda i dobre decyzje sprzetowe.

Edytowane przez marcello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pie**olisz.Lepiej się nie odzywaj.Najpierw to powinieneś powiedziec ile chcesz przeznaczyć kasy na motor bo tak to można zaproponować WSK przrobioną na enduro albo Yamahę WR450 2007.Ja bym celował np. w :

klx 250/300/650, drz 400, ttr.

 

Tak najlepiej napisać .... sam pie**olisz... czy to mądre kupić sobie na początek KLX 650 http://www.allegro.pl/item222691446_kawasa...lx_650_c.html??? :) :D

to tak samo jak bys kupil sobie na pierwsze moto afaltowe R1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak najlepiej napisać .... sam pie**olisz... czy to mądre kupić sobie na początek KLX 650 http://www.allegro.pl/item222691446_kawasa...lx_650_c.html??? :P :notworthy:

to tak samo jak bys kupil sobie na pierwsze moto afaltowe R1...

 

 

pie**olisz bez sensu, jak nie umiesz myśleć podczas jazdy to i motorynka cię sponiewiera .

Forumowy Czarczi po lc2 kupił sx520 i jeździ bez żadnego problemu, potrafi sobie poradzić z manetką

Temat do zamknięcia bo wypowiadają się osoby kompletnie nie mające pojęcia

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...