Skocz do zawartości

25kW w YAMAHA VIRAGO 535


amfm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Na początek chciałbym powitać stałych bywalców tego forum :icon_evil: .

 

Przymierzam się do kupna wirazki. Nie jeździłem na dwóch kółkach chyba ze 20 latek więc na początek powinna wystarczyć. Mam jednak pytanie dotyczące mocy - często, te sprowadzane z Niemiec mają moc 25kW. Czy przeróbka a raczej przywrócenie do stanu pierwotnego (46KM) jest kosztowne? Z drugiej strony biorąc pod uwagę, że generalnie na chopperach raczej nie bije się rekordów, czy w ogóle ta róznica w mocy jest mocno odczuwalna?

 

Pozdrawiam wszytkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

ostatnio przerabiałem ten sam temat ze znajomym. Podobnie jak Ty, po ok. 20 latach wócił na moto, a wybór padł na Virago 535. Przed zakupem dowiadywałem sie, czy oddławienie to droga zabawa. Niestety, gra niewarta świeczki.

Co do mocy - nikt nie mówi, żeby się Virago ścigać, ale docenisz większą moc np. na trasie. W wersji zdławionej komfort podróżowania, szczególnie we dwie osoby, pozostawia wiele do życzenia.

Lepiej weź mocniejszą, żeby potem nie kombionować.

Generalnie - pogrzeb w archiwum, wałkowane było już kilka razy.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki za powyższe informacje. Po ro zmowach z paroma dwukołowymi kolesiami postanowiłem, że wirażka 535 odpada . Może jeszcze nie w tym roku ale chciałbym kupić coś mocniejszego (nie mylić z ze słowem szybszego). Oczywiście znowu mam dylemat czy miałaby to być Virago 750 lub 1100 (nie wiem jak sprawdza się chłodzenie powietrzem) czy też może Honda Shadow 600 lub 1100. A być może Suzi Intruder? Jedynym pewniakiem jest sposób przeniesienia napędu - wał kardana. Pozdrawiam :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do tego jak jest dlawiona wersja 3BR (takie ma oznaczenia w # VIN) , to podobno na walkach rozrzadu (cholernie kosztowne) i na kruccach.

Tez mam 3BR i "jedyne" 34KM ale powiem Ci ze na poczatek w sam raz, nawet po roku jazdy nie narzekam specjalnie. Daje rade, do normalnej jazdy spokojnie wystarcza, a nawet mozna troche poswirowac jak na mozliwosci "choppera". Nawet gdy sie posadzi pasazera z tylu nie czuc roznicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...