Skocz do zawartości

Rękawice i kask?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem nowy.... w piątek zapisuje się na prawko do promotor...

Kolega doradził mi żeby kupić sobie kask i rękawice na kurs. No i zaczął się problem:)

 

Szukałem na forum i wsumie nie znalazłem satysfakcjonującej odpowiedzi...

 

Na rękawice mam do wydania 200-250zł a na kask do 700zł, możecie mi coś doradzić?

 

jesli chodzi o kask to czytałem o Gp1, myślałem także o Sv-4 (może poczekać na promocje w styczniu - lutym?? a na kursie przemęczyć się na kasku od nich)

 

Co do rękawic to zupełnie nie wiem jakie?

 

Doradźcie coś ;)

 

Pozdrawiam

proponuje dorzucic 200 do kasku i kupic Suomy Vandal, smigalismy w takich na gixer cup i dawaly rade - pekaly, rysowaly sie ale nigdy nikomu w dynie nic sie nie stalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje dorzucic 200 do kasku i kupic Suomy Vandal, smigalismy w takich na gixer cup i dawaly rade - pekaly, rysowaly sie ale nigdy nikomu w dynie nic sie nie stalo ;)

 

 

Dobre:)) na kask mam przeznaczone 700zł (+- 50zł) i niestety więcej nic nie wyskrobie i tak kupiłem kurtke, która miała byc dopiero na wiosne:)

A no i jeszcze jedna rata w ProMotor mnie czeka hehe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i motocykl :P

 

Kupie kask i buty za 2 tysie i na skuterze będe smigał w dodatku na 50ce bo na większy mnie nie będzie stać ;)

 

Teraz na poważnie, brać tego Caberga czy jeszcze sie wstrzymać i kupić w styczniu albo lutym... A może Sharka albo Marushina:) ? ehh

 

Kupno kasku to gorsze niż zakupu z kobietą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz w sumie 900 wiec vandala juz masz , a na kursie mozesz jezdzic w jakichkolwiek rekawicach

radze zainwestowac w dobry i sprawdzony (widzialem co po nim zostalo z pieknego high sida , a koledze NIC sie nie stalo) kask

 

 

podejście mocno jednostronne bo nie wiesz jak się przy wypadku zachowuje reszta kasków. Po za tym w 99%, a mam nadzieję, 100% kask przez Tofu będzie używany do jazdy na moto, a nie szorowania głową po asfalcie. To co się sprawdza na torze, nie zawsze jest praktyczne w codziennym użytkowaniu. Ponadto zarówno Nolan, Caberg jak i inne kaski z wyższej/średniej półki, też przechodzą testy bezpieczeństwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podejście mocno jednostronne bo nie wiesz jak się przy wypadku zachowuje reszta kasków. Po za tym w 99%, a mam nadzieję, 100% kask przez Tofu będzie używany do jazdy na moto, a nie szorowania głową po asfalcie. To co się sprawdza na torze, nie zawsze jest praktyczne w codziennym użytkowaniu. Ponadto zarówno Nolan, Caberg jak i inne kaski z wyższej/średniej półki, też przechodzą testy bezpieczeństwa

 

ale wlasnie kask masz po to , ze w razie gleby dynka ma byc cala - do jazdy jest on kompletnie zbedny

 

poza tym podalem model , ktory byl przetestowany przez nas (a bardziej nich :biggrin: ) , a nie przez producenta i bylo to kilka kaskow wiec mozna sie spodziewac ze Vandal daje rade - i dlatego, ze wiem jak sie zachowuje w krytycznej sytuacji ten konkretny model polecam go

to Suomy, wiec lepsze kaski robia juz Arai i Shoei

wychodze z zalozenia , ze nie wolno oszczedzac na bezpieczenstwie i nalezy brac najwyzsza polke, na ktora w danym momencie nas stac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turtel i Bodzyn

 

Ja to rozumiem, ale nie można wpadać w paranoję, to że ktoś wybierze kask 200 PLN tańszy nie znaczy, że on zginie w wypadku, kto inny w kasku za te 200 PLN więcej wyjdzie z tego cało. Zwłaszcza, że testy pokazały, że czasami kaski za 2000 PLN były mniej bezpieczne od tych za 700 PLN. oczywiście nie proponuję tutaj oszczędzania na bezpieczeństwie, ale też należy zachować zdrowy rozsądek. Bo można sobie kupić kask i ciuchy za łącznie 8000 i kupić motocykl z 82 roku po dzwonie, bo na to nas będzie stać :P.

 

Żaden z was też nie jest ekspertem od bezpieczeństwa kasków, który po jednym wypadku stwierdzi, że kask jest boski. Bo może gdyby upadł troche inaczej to kask by nie wytrzymał. Bardziej polecam opierać się na testach robionych przez fachowców.

 

Czasami bardziej warto dołożyć do motocykla z pewnego źródła, albo wydać 200 PLN, żeby sprawdzić czy rama w motocyklu, który kupujemy jest prosta.

Edytowane przez Marcin SF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko, ze on te 250 chce przeznaczyc na rekawice

 

 

Rękawice już mam, pisalem o tym wyżej. :P

 

Na kask mam max 750zł i Suomy na pewno nie kupie bo mnie nie stać, tak więc proszę o propozycje kasków w tym przedziale cenowym. :rolleyes:))

Edytowane przez Tofu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego poszperaj troche po necie ,np. www.4bikes.pl jest tam troche ciekawych ofert . Alpinestars w cenie 260 zlotych to chyba nie duzo ,prawda ?!

a kask kazdy bedzie chwalil swoj , zerknij na AGV maja w przyzwoitych cenach .

Sam niedlugo bede cosik kupowal i mysle ze jakis model AGV na pewno wybiore .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci tak. Kupiłem Uwexa z przyłbicą o którym oczytałem się w rankingu w Motocyklu.Zamówiłem go u przedstawiciela Uwexa na Polske . Dałem 1100zł , a potem za jakies dwa miesiące na motobazarze we Wrocku ten sam model trzymałem w ręku za 700zł,więc radze Ci odwiedzać motobazary...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 12 lat później...

Siemanko, witam bardzo serdecznie w mojej kuch... 

Kurna nie ten kanał...

Z racji, że robię prawo jazdy kat. A, potrzebuję rękawic, ale nie tylko, bo nowe regulacje wymuszają na kursantach zakup kasku na kurs, bo kurewnawirus.

Co nie co się dokształciłem w zakresie kasku, ale to i tak nie pozwala na szybki odsiew chłamu od całej reszty, bo w większości ulotek kasków jest zawarty standardowy bełkot turbo technologii użytych w tym kasku np. HRT. Haj rezistant termo plastik ultrasuperduper polimer kebab. Zamiast napisać, że skorupa wykonana z twardego plastiku to nie, muszą kombinować z wymyślaniem coraz to nowych nazw dla określenia tej samej technologii.

Z racji, że to będzie pierwszy kask to chcę przeznaczyć 1 klocka. Interesuje mnie:

- Najlepszy stosunek cena/jakość, a co za tym idzie - "bezpieczeństwo" - *płacze widząc araje i inne szojeji za 15k.

- Blenda

- Z racji, że będzie to kask wymagany na kursie to spodziewam się, że będę potrzebował możliwość zamontowania jakiegoś uniwersalnego intercomu.

- Wentylacja

- Możliwość zainstalowania pinlock.

- Integralny/szczękowy

Jeżeli będzie warto dorzucić kasę do Waszym zdaniem lepszej opcji to dorzucę więcej pieniędzy (W granicach rozsądku). 

Doczytałem, że przy doborze kasku, trzeba zmierzyć średnicę głowy, założyć potencjalny kask i posiedzieć w nim z 30 minut (Nawet jeśli będzie się sączyć piana ze sprzedawcy).

Na co zwrócić uwagę?

Co prawda byłem w jednym sklepie w Warszawie i przymierzałem kaski i zauważyłem, że niektóre dość mocno dociskają policzki na tyle mocno, że z całą pewnością, jakbym szybko zacisną zęby to przygryzłbym sobie śluzówkę od wewnętrznej strony policzków. Podczas wkładania kasku, również podwijały mi się uszy.

Jaki motor mam w zamyśle - naked/turystyk więc pewnie będzie musiał to być jakiś "sport/touring".

 

Co do rękawic:

- Bezpieczeństwo

- Wentylacja

- Jak jest możliwość to jakiś wypinany Gore-Tex (Jeżeli coś takiego jak wypinany Gore-Tex w rękawicach istnieje), a jak nie to będę musiał zaopatrzyć się dwie pary, z czego jedna będzie na deszczową pogodę.

 

Gość ze sklepu na dobrą sprawę wspomniał, że rękawice powinienem brać z myślą o potencjalnej kurtce, a takowej nie wybrałem.

Myślę, że 400zł na początek jeśli chodzi o rękawice.

 

Dzięki za przeczytanie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...