Skocz do zawartości

Posiadacze motocykli Royal Star łączcie się


maly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W zwiazku z powyższym że przybywa motocykli tej marki proponuję w tym temacie nawiązać kontakt z innymi właścicielami royal starów.Będzie okazja wymienić się doświadczeniami ,udzielać pomocy i porad w zakresie drobnych napraw.Będzie też możliwość za pośrednictwem Forum zorganizowania wspólnego spotkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ranny ptaszek z Ciebie,ja swój mam juz trzeci sezon , ze znanych mi użytkowników tylko Jami z 4um ma swojego Royala dłużej , no i Przemao ,ale on kompów nielubi i na 4um nie siedzi , służe rada w miare własnej wiedzy i doświadczenia z tymi motongami :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

:wink: Witam...........

 

Ja tez zasiadam na tym sprzecie i jestem bardzo zadowolony. Jest to moj drugi Royal ale wciaz mam wiele

 

pytan technicznych i innych:

 

1. Skad sciagnac serwisowke?

 

2. Nie wiem dlaczego jeden Royal mial 70 konikow a drugi 75?

 

3. Gdzie kupowac nikielki tuningowe?

 

itd? Pozdrawiam wszystkich latajacych na krolewskiej gwiazdce. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o serwisówkę to mam takową do xvz1300 am i atm. Ja korzystam z takiej bo prawie wszystko zgadza sie z moją wersją ct. Jeżeli chcesz to daj info na priv to ją postawię na jakimś serwerze i sobie pociągniesz.

Co do tych mocy, to z jakiego źródła masz informację o 70 lub 75 km ?? Ja jakiś czas temu przegrzebałem całą ofertę RS i znalazłem nawet w najstarszej wersji silniczek z 75 konikami. Odstępstwo to Tourdelux od 05' z silnikiem od Vetury 98km. Daj mi źródło chętnie rozpoznam o co cho.

A akcesoria tuningowe ? hmm w naszym kraju nie trzymają tego na półkach niestety bo sprzęt wielce nietypowym jest. Najlepiej import i to z USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.Ja co prawda mam serwisówkę ale wydaje mi się że jest bardzo uboga. jak bym mógł prosić to będę wdzięczny.Ja emblematy do swojego royala kupiłem kilka tygodni temu za 45 dol.za sztukę.Podaję ne.telef.606814703.Mam pytanie w moim royalu lagi są dopompowywane powietrzem o ciśnieniu (chyba się nie mylę) 09 atm.Ale mi nie trzyma. Nie wiem jak uszczelinć,czy są tam jakieś simeringi itd.Czy macie jakąś wiedzę wtym temacie?.Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko według instrukcji maksymalne ciśnienie w amortyzatorze przednim to 0,5 a nie 0,9 bara.

Nie rozbierałem tego nigdy osobiście ale na zdrowy rozum i wedle serwisówki jeżeli będzie schodziło powietrze z pomiędzy uszczelniaczy to powinien się pojawić i wyciek. Sprawdź poprostu wentyl może nie trzyma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko według instrukcji maksymalne ciśnienie w amortyzatorze przednim to 0,5 a nie 0,9 bara.

Nie rozbierałem tego nigdy osobiście ale na zdrowy rozum i wedle serwisówki jeżeli będzie schodziło powietrze z pomiędzy uszczelniaczy to powinien się pojawić i wyciek. Sprawdź poprostu wentyl może nie trzyma.

Dopompowywane lagi mailem w swojej Kz550 . Janku sprawdz najpier wentyl bo moze on nie trzyma.natomiast jezeli uszkodzenie jest gdzie indziej wcale nie musi pojawic sie wyciek oleju. NIe wiem jak zbudowane sa lagi u ciebie ale w Kz elementy powietrzne byly zupelnie nie powiazane z olejowymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko fajnie tylko według instrukcji maksymalne ciśnienie w amortyzatorze przednim to 0,5 a nie 0,9 bara.

Nie rozbierałem tego nigdy osobiście ale na zdrowy rozum i wedle serwisówki jeżeli będzie schodziło powietrze z pomiędzy uszczelniaczy to powinien się pojawić i wyciek. Sprawdź poprostu wentyl może nie trzyma.

Podcieku nie widzę.A wentyl sprawdzę.Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jestem od piątku na forum i szukam serwisówki do Royal Star 1300 z 97 roku. Mieszkam w Legnicy i to cudo od dwóch tygodni parkuje w moim garażu a jest unieruchomione od lat z powodu uszkodzonej miski olejowej. Chciałbym go uruchomić i potrzebuje informacji, proszę o pomoc. Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz daj znać na priv albo emaila. Dam Ci link do mojej strony na której umieściłem serwisówkę. Jes to co prawda rok 99 ale miska powinna być taka sam co u Ciebie. Plik w pdfie ma 12Mb

Edytowane przez RobertK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz daj znać na priv albo emaila. Dam Ci link do mojej strony na której umieściłem serwisówkę. Jes to co prawda rok 99 ale miska powinna być taka sam co u Ciebie. Plik w pdfie ma 12Mb

 

Dzięki za odpowiedź, pisałem do Ciebie na Twojej stronie domowej, lecz pewnie źle się do tego zabrałem i wiadomość poszła w nicość.

Znalazłem serwisówke na http://www.starmotorcycles.com/star/myyama.../starthere.aspx

Poszedłem śladem wskazanym przez Doktora.

 

Chciałem druknąć, lecz plik jest zabezpieczony, więc zrobiłem sobie zrzuty z ekranu i przeniosłem do Worda. Mam teraz na papierze przed sobą i powiem, że to ciekawa książeczka, lecz mi raczej chodziło o coś innego. Czy istniej w sieci bardziej szczegółowy opis, więcej rysunków?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twój email doszedł. To moja odpowiedź poleciała w nicość. (a tyle się napisałem).

 

 

Strasznie pięknie

ogromną radość mi sprawiłeś. Ostatnio mnie pech dopada, samochód mnie zawodzi na całej linii i mimo mojej bolesnej cierpliwości jest coraz gorzej, więc pora przesiąść się na dwa koła. Kopnę swoją Lalkę w zderzak i zajmę się Royalem może ją sumienie ruszy i mnie trochę oszczędzi.

 

Jeszcze raz dziękuję, dam znać jak postępują prace, jakieś zdjęcie czy coś takiego.

 

Pozdrawiam Andrzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.Ostatnio mało zaglądałem na forum ale widzę że żyje.Motorek postawiłem na kołki i powoli zabieram się do wymiany klocków z przodu,przedniej opony,zakładam dodatkowe nieco lepsze lampy boczne .W przyszłym roku planuję wyjazd na Krym royal musi byc na zicher.Mam nadzieję że w przyszłym roku zorganizujemy jakieś wspólne spotkanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...