Skocz do zawartości

Posiadacze motocykli Royal Star łączcie się


maly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ZYGID , niestety inaczej się nie da, musisz wyjąć licznik .Wszelkie dojście do jego środka ( a żaróweczki właśnie tam są ) jest od spodu . Rozbebeszałem starszą Venturę -to ta z pierwszego linku . Przynajmniej widzisz jak jest przykręcony i nie pourywasz zaczepów .

 

Drugi link jest od takiego jak mój- Royal Star DE LUX od 2005 . Ty masz chyba ten sam zegar .

 

Żaróweczki, o ile pamiętam 1,7W banieczki ( to w tej starszej) . Powodzenia .

 

http://www9.speedyshare.com/files/20599671/download/ZEG.JPG

 

http://www.boats.net/parts/search/Yamaha/M...ETER/parts.html

 

Gdyby linki nie otwierały się- daj znać . Wyślę Ci foty na Priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów powiększał otwory w tłumikach, które są od spodu (te co "podobno" maja odprowadzać wodę)? Czy to coś dało, bo mam zamiar takie otwory zrobić? (posiadam xvz 1300 z 1996 roku)

Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich Royalowców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy któryś z kolegów powiększał otwory w tłumikach, które są od spodu (te co "podobno" maja odprowadzać wodę)? Czy to coś dało, bo mam zamiar takie otwory zrobić? (posiadam xvz 1300 z 1996 roku)

Z góry dzięki i pozdrawiam wszystkich Royalowców

 

Ja nic takiego nie robiłem, (na razie :)) ale o ile się orientuje, tu nie chodzi o powiększanie otworów odpływowych na wode, a o udrożnienie, orginalnie zaślepionych otworów, powstałych w procesie produkcji wydechów, na dodatek rzecz tyczy się tylko modeli z czterema wydechami, nie z dwoma!! Ja taki właśnie model mam i reczywiście pod każdym wydechem są dwa, o ile dobrze pamiętam, otworki około 2mm, zaślepione czymś matowo-srebrnym, co odróżnia się na chromie. Kiedyś myślałem o tym, żeby je udrożnić, jeśli ktoś wie jak najbezpieczniej to zrobić i jaki efekt to daje, to chętnie się posłucham....

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, w Royalce nie śmiałem jeszcze ;) .

Kiedyś w Vulcanie wybebeszyłem same ostatnie końcówki - efekt bardzo fajny . Coś jak pseudo Cobry .

Przyznaję że w Royalce jedynie co mnie nurtuje to właśnie wydech. Ale to pewnie kwestia gustu a o tych się nie dyskutuje :icon_biggrin: Wprawdzie nie chodzi mi o ,,jestem głośny - czuję się bezpieczniej " ale o tę szczyptę magicznej przyprawy do wyśmienitego jedzenia.

 

Jeżeli pójdziesz na całość lub coś się dowiesz zapodaj na forum .

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyslij mi maila na prive to jeszcze cos ci puszcze

mam nadzieje, ze po tych zdjeciach chyba mozesz powiedziec czy mechanik jeszcze u ciebie pracuje czy juz nie hahahaha

 

dzieki za fotki

mechanik pracuje i po twoich zdjeciach widze ze bedzie pracował nadal i nie mam co szukac lepszego

nie wiem czy jest sens porównywac orginału do tego co nakleiłes ale dla mnie to przepaść

orginał

doróbka -trzeba powiększyć

 

ps.

moją venture sprzedalem i szukam cos innego podobnego,moze kawa vn 1700C,VN 1600D,vn 2000,yama xv 1700A,XV 1900CT,VTX 1300CX-bardzo mi sie spodobał a moze harleya kto wie

 

 

 

karty rozdane

kupiłem dzisiaj

YAMAHA XV 1900CT 2006

w połowie marca w Polsce.

Edytowane przez venture2008
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąski...dzięki za serwisówke i katalog, jakieś piwko musimy "zrobić" za to :flesje:

 

witam

co do serwisówek to ja zarejestrowałem sie na KLIK i po podaniu nr.vin mam wszystkie dane,serwisówki itp na temat moich pojazdów yamahy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wąski...dzięki za serwisówke i katalog, jakieś piwko musimy "zrobić" za to :flesje:

 

Nie ma sprawy , moge to pomoge :smile:

A browarek , owszem . Staropolskim obyczajem ,,gość w dom - żona w ciąży '' czy jakoś tam :biggrin:

Wiesz jak ja z czasem wyglądam , będzie wiele okazji .

Gdybyś - odpukać , do wnętrza chciał zaglądać , lepszy katalog mam od starszej Ventury . Prawie 500 stron lektury.

 

ventture 2008 , dzięki za info . Przyda się .

 

Pozdro.

Edytowane przez WĄSKI 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do posiadaczy RS, którzy wymieniali klocki hamulcowe.

Jakiej firmy i jak się sprawdzają w jeździe, czy nie kaleczą za mocno tarczy. Wybór na allegro spory i wszystkie znakomite :biggrin: Które wybrać??????? :icon_eek:

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do posiadaczy RS, którzy wymieniali klocki hamulcowe.

Jakiej firmy i jak się sprawdzają w jeździe, czy nie kaleczą za mocno tarczy. Wybór na allegro spory i wszystkie znakomite :biggrin: Które wybrać??????? :icon_eek:

pozdr.

 

Dołączam się do pytania i ponawiam swoje...przy wymianie klocków przydałoby się również wymienić uszczelniacze tłoczków, czy ktoś wie gdzie kupić taki zestaw naprawczy w przyzwoitej cenie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam pytanie do posiadaczy RS, którzy wymieniali klocki hamulcowe.

Jakiej firmy i jak się sprawdzają w jeździe, czy nie kaleczą za mocno tarczy. Wybór na allegro spory i wszystkie znakomite :biggrin: Które wybrać??????? :icon_eek:

pozdr.

 

Najlepiej jest kupić klocki Brembo, ponieważ nie kaleczą tarcz i bardzo szybko zatrzymują maszynę. Ale mankamentem jest to, że trochę kosztują i są trudno dostępne. Skontaktuje się z kolegą co sprowadza mi części do mojej Royalki i później napiszę ile kosztują

 

 

Jeden komplet klocków (na jedną tarczę) kosztuje 89 zł

Edytowane przez skwirek512
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...