Skocz do zawartości

Klockowy Problem


Quba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:) witam

oto mam taki klockowy problem , wiadomo jak sie hamuje przednim tarczowym to slychac ze klocek szura o tarcze , ale jest problem bo u mnie co jakis czas zaczyna szurac ni z du*y ni z pietruchy troche mnie to straszy bo mykajac 70>80 mysle ciagle o tym hamulc.

i takie pytanie do was co sie moglo stac , (patrzylem nie ma rys na tarczy ani nie jest wygieta) zaznacze ze to sie zaczelo dziac od niedawna , mysle ze to starte klocki ale czsami az tak szura ze cala kierownica telepie.

wiec co sie moglo stac?

pzdr czek na odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcza prosta? przykrecona ? kolo dokrecone i ustawione w osi i rowno w lagach ? lagi dokrecone ? wyjmij najlepiej klocki i luknij

nom chcialbym wyciagnac klocki tylko raczej nie bede sie za to bral bo niemam plynu hamulcowego :/ tak nie nalapie wszystkieg oi bedzie mi brakowalo :/ pzdr

zaczelo sie to dziac od niedawna ;/ ale jak klocki moga szurac przeciez sa dalego od tarczy ,,, myslalem ze to wina plynu hamulcowego (bo mam troszeczke ponizej minimum , to tez moze byc przyczyna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom chcialbym wyciagnac klocki tylko raczej nie bede sie za to bral bo niemam plynu hamulcowego :/ tak nie nalapie wszystkieg oi bedzie mi brakowalo :/ pzdr

zaczelo sie to dziac od niedawna ;/ ale jak klocki moga szurac przeciez sa dalego od tarczy ,,, myslalem ze to wina plynu hamulcowego (bo mam troszeczke ponizej minimum , to tez moze byc przyczyna?

 

To nie jest wina płynu hamulcowego i nie jest on potrzebny do zdjęcia zacisku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest wina płynu hamulcowego i nie jest on potrzebny do zdjęcia zacisku.

jak nie potrzeba ? sciagalem klocki hamulcowe z dt 80 to mi zaczelo plynem hamulcowym sikać , pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o budowie zacisków hamulcowych...

 

Tu masz schemat http://republika.pl/chudzikj/Technika/Hamulce/tarczowy.jpg

heh i znowu musze ci podziekować :icon_twisted:

jak widze sciagniecie hamulca bez spuszczania plynu jest jednak mozliwe :icon_biggrin: jutro bedze probowal , zobacze porobie zdjecia jak cos bedzie nie tak to wrzuce na ofrum i polokacie co zle .

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh i znowu musze ci podziekować :icon_twisted:

jak widze sciagniecie hamulca bez spuszczania plynu jest jednak mozliwe :icon_biggrin: jutro bedze probowal , zobacze porobie zdjecia jak cos bedzie nie tak to wrzuce na ofrum i polokacie co zle .

pzdr

 

Dodam, że jeśli naciśniesz klamkę hamulca po zdemontowaniu zacisków i klocków płyn hamulcowy może okazać się konieczny (tłoczki niczym nieograniczone bardzo mocno się wysuną powodując wyciek - to pewnie miałeś w DT :biggrin: ), jednak do samego demontażu i sprawdzenia stanu tych elementów nie jest potrzebny

Edytowane przez marcpol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyna tych dzwieków moze byc graniczne zuzycie okładzin metal trze o tarcze albo zapieczone jarzma lub tłoczki

miałem tak kiedys w RG

okej ale mi nie trze jak hamuje tylko jak JADE caly czas tra, a jak sa zapieczone tloczki i jarzma to mozna to naprawic czy wymieniać ? jutro jade do kolegi plyn spuszczac wymieniac wiec poradzcie co sprawdzic i zrobic .

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bede sciagal klocki i czyscil cala instalacje , na co zwrocic uwage? na tloczek przy tarczy ? pzdr

 

Tłoczki (w skuterze może być tylko jeden) muszą być gładkie, bez żadnych uszkodzeń, śladów utleniania itd. Uszczelki także nie powinny mieć uszkodzeń. Tłoczki dokładnie wypoleruj szmatką i płynem hamulcowym. Po złożeniu (najlepiej z użyciem kleju do gwintów) odpowietrz cały układ przy użyciu strzykawki. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...