Skocz do zawartości

Straz Miejska i fotoradary - zmiany w przepisach


Jac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odkopię temat, bo niestety nadziałem się dziś wieczorem na SM.

Wjechałem za znak B1 - zakaz ruchu w obu kierunkach (przyzwyczajenie, kiedyś nie było + nie zdążyłem wyhamować :lalag:).

 

Stali tam, no i niestety dostałem mandat, 50zł i 5 punktów :clap:

To jak to jest, Straż Miejska może karać punktami, czy mnie oszukali? :lalag:

 

Ma ktoś linka do ich taryfikatora, w którym jest to wykroczenie (kasa i punkty)??

Lepiej by sie ciecie "odkupianiem" trawnikow zajeli...

Romet Pony > Romet Ogar 205 > MZ ETZ 251 > Suzuki GSF 600 S Bandit i Peugeot SV 50 > Yamaha YP 250 R X-Max > Merida Freeway 9300

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie... jeszcze sobie stanęły cwaniaczki w takim feralnym miejscu (trasa Toruńska nad Marywilską w stronę Wisły), gdzie po ciemku ciężko wyczaić gdzie jechać, bo na środku zakaz ruchu nie dotyczy autobusów i nie ma blokady :icon_evil:

 

Uważajcie, bo jak mnie spisywali, w tym czasie nadziały się jeszcze 3 puszki :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

NIestety miałem ostatnio czarną serię. Dwie fotki i spotkanie z suszarką.

 

Mam takie pytanie:

 

Czy ktoś wie czy jest jakis termin od daty wykroczenia w którym muszą mi przysłać fotkę i mandat a po którym to terminie mandat sie przedawnia?

Słyszałem, że kiedyś tak było. Dzisiaj przysłali mi fotkę z przed 2 miesięcy....

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

NIestety miałem ostatnio czarną serię. Dwie fotki i spotkanie z suszarką.

 

Mam takie pytanie:

 

Czy ktoś wie czy jest jakis termin od daty wykroczenia w którym muszą mi przysłać fotkę i mandat a po którym to terminie mandat sie przedawnia?

Słyszałem, że kiedyś tak było. Dzisiaj przysłali mi fotkę z przed 2 miesięcy....

Kiedys bylo 3 miesiace - przyslali mi doslownie ostatniego dnia... GRRRR...

107/50 (troche zwolnilem) - 10 pkt - 470PLN udany weekend, nie ma co...

 

Nie wiem, czy to dalej obowiazuje, bo zainwestowalem w CB do puszki :icon_mrgreen: i sie skonczyl problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

NIestety miałem ostatnio czarną serię. Dwie fotki i spotkanie z suszarką.

 

Mam takie pytanie:

 

Czy ktoś wie czy jest jakis termin od daty wykroczenia w którym muszą mi przysłać fotkę i mandat a po którym to terminie mandat sie przedawnia?

Słyszałem, że kiedyś tak było. Dzisiaj przysłali mi fotkę z przed 2 miesięcy....

 

Policja (SM) ma 30 dni na przesłanie zdjęcia( mandatu), potem mają do wyboru:

- abo zdjęcie do kosza

- albo przekazanie sprawy do Sądu Grodzkiego

W praktyce zdjęcie często wędruje do kosza bo mają wystarczajacy zapas świeżych fotek ale nie jest to regułą

3 lata to okres po którym przedawnia się mandat który przyjąłeś ale nie zapłaciłeś

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tą praktyką jest różnie:

 

Fotoradar ma dysk twardy zbrbiony w taki sposób, że nie można na nim nic skasować ani przeprawiać bo zostaje trwały widoczny ślad w programie. Po zapełnieniu się dysku jest kontrola z policji, która sprawdza czy takich śladów nie ma i losowo sprawdza jak zostały sfinalizowane poszczególne sprawy. Z każdego przypadku wystawienia za niskiego mandatu lub odstąpienia od niego muszą się tłumaczyć jak z wzięcia łapówki. Grozi za to postępowanie dyscyplinarne i prokurator. Dlatego w każdej sprawie idą do oporu chyba, że są naprawde ważne powody, żeby od mandatu odstąpić.

 

Właśnie rozmawiałem z kierownikiem Sekcji Pomiaru Ruch SM.

 

Faktycznie mają miesiąc na POSTĘPOWANIE MANDATOWE ale mogą ten okres przedłużyć zanim skieruja sprawę do SG.

Praktycznie taka sprawa się nie przedawnia. Postępowanie w SG to wydatek grubo ponad 1000 pln więc się nie opłaca bo nie ma szans takiej sprawy wygrać.

Żeby dbać o opinię wśród ludu, każdemu kto dobrowolnie się zgłosi i przyzna do popełnienia wykroczenia, automatycznie dają mandat najniższy przewidziany taryfikatorem. Przynajmniej w Łomiankach i Szczecinku tak robią, mam nadzieję, że w Kęsowie też. :icon_biggrin: (ja mam od 200 do 300 i czekam na wyrok...)

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie z tą praktyką jest różnie:

 

Fotoradar ma dysk twardy zbrbiony w taki sposób, że nie można na nim nic skasować ani przeprawiać bo zostaje trwały widoczny ślad w programie. Po zapełnieniu się dysku jest kontrola z policji, która sprawdza czy takich śladów nie ma i losowo sprawdza jak zostały sfinalizowane poszczególne sprawy. Z każdego przypadku wystawienia za niskiego mandatu lub odstąpienia od niego muszą się tłumaczyć jak z wzięcia łapówki. Grozi za to postępowanie dyscyplinarne i prokurator. Dlatego w każdej sprawie idą do oporu chyba, że są naprawde ważne powody, żeby od mandatu odstąpić.

 

Właśnie rozmawiałem z kierownikiem Sekcji Pomiaru Ruch SM.

 

Faktycznie mają miesiąc na POSTĘPOWANIE MANDATOWE ale mogą ten okres przedłużyć zanim skieruja sprawę do SG.

Praktycznie taka sprawa się nie przedawnia. Postępowanie w SG to wydatek grubo ponad 1000 pln więc się nie opłaca bo nie ma szans takiej sprawy wygrać.

Żeby dbać o opinię wśród ludu, każdemu kto dobrowolnie się zgłosi i przyzna do popełnienia wykroczenia, automatycznie dają mandat najniższy przewidziany taryfikatorem. Przynajmniej w Łomiankach i Szczecinku tak robią, mam nadzieję, że w Kęsowie też. :bigrazz: (ja mam od 200 do 300 i czekam na wyrok...)

 

Hm.... wygląda na to, że jesteś zorientowany, ale w takim razie mam pytanie:

Jaka jest podstawa prawna pozwalająca na przedłużenie postępowania mandatowego i na jak długo moga je przedłużyć?

A jeśli chodzi o wysokośc mandatu a grzywnę SG to słyszałem, że zdażają się rózne przypadki również w drugą stronę no i najważniejsze: swego czasu SG często zapominał o PUNKTACH a jak odbierzesz mandat to masz jak w banku

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja o przypadkach pomniejszania kary nie słyszałem.

Co do czasu postępowania uzyskałem taka odpowiedź:

Miesiąc to czas w którym SM ma obowiązek prowadzić postępowanie mandatowe. Po miesiącu może ale nie musi już się sprawą zajmować i może przekazać sprawę do SG albo ją kontynuować.

Jeśli ores rozpatrywania sprawy przekracza miesiąc bo np. są problemy z ustaleniem sprawcy to miejscy przekazują sprawę do SG i mają czyste sumienie. Jeśli jednak ten czas minął a oni jeszcze nie ruszyli sprawy bo mają zaległości w robocie, to sprawę ciągną dalej bo w tym momencie nie ma przesłanek świadczących o tym, że mogą pojawić sie jakieś problemy.

Sprawa ma trafić do SG w momencie gdy miejscy nie są w stanie jej zakończyć.

Przypominam, że nie ma już Sądów Grodzkich tylko Wydziały Grodzkie Sądów Rejonowych. Podobno podniosło to koszty.

Destruction of the empty spaces is my one and only crime

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...