Skocz do zawartości

Derbi Fenix


Derbi Fenix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

oczywiscie nie sprzeczam sie z tym ze silniki chlodzone ciecza sa lepsze i mocniejsze od chłodzonych powietrzem.Nie jestem w stanie zmierzyc mocy ale moj fenix wygrywa na przyspieszenie z motorami jak: suzuki rg 80 ,aprilia rs 80, yamaha dt 80 i innymi , a wiec nie mozliwe jest zeby mial 10 czy 12 koni. Na kolo tez bez problemu idzie. Jesli chodzi o silnik i osprzet to wymienilem wszystko co mi radzono- na tuning mechaniczny wydalem ok.1500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ne bardzo chce mi sie wierzyć że weźmie rg na orginalnym przełozeniu...kumpel ma takiego i nie chodzi że nie ma mocy bo pierońsko mu sie to wkręca na obroty,ale po prostu te biegi ma za krótkie i nie nadąża ich zmieniac. po zmaianie zebatek wszystko mozliwe. proponuje zmierzyć się z mz 150,bo przy moim rg mz mi nie ucieknie daleko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, ze tak jest napisane to jedno :) a poza tym są to kity chłodzone cieczą. Cylinder Hebo Manston Replica (mam nadzieje, ze nie przekrecilem nazwy) generuje do 20 koni na kole, ale z wydechem, gaznikiem i calym osprzetem...

Cos mi sie wydaje, ze chlodzenie powietrzem jest mniej wydajne od cieczowego i nie zapewnia tak stabilnych warunkow pracy jak cieczowe, przez co nie pozwala na osiagniecie mocy rzedu 15 koni z cylindra 70. Producent mojego cylindra bez zmiany gaznika szacuje moc na 11 koni. Po zmianie gaznika i przy pustym wydechu nie jest problemem jazda na kole na Pegaso, ktora wazy prawie 110 kg. Wiec z silnikiem o mocy 15 koni nie powinno byc to samo problemem na Derbi. To tyle

:biggrin:

 

Nie wydaje mi się, żeby producenci pisali te moce biorąc je ksieżyca. Moc podawana przez producenta to nominalna moc maksymalna, czyli z innymi modami, a kolega od fenixa napisał że wymienił gaźnik itp, stad mi sie wydaje że jest mozliwość żeby jego derbi miało tyle mocy. Najmocniejsze cylindry, co prawda LC, generują 21-22KM. Jeden Aerox u mnie w mieście tyle ma, zmierzone na hamowni. Z kolei inny ziomek ode mnie z miasta kupując zestaw Mhr Replica na 15KM, na hamowni uzyskał 15,5KM przy 15500obr/min.

To że chłodzenie cieczą jest wydajniejsze od powietrznego to każdy wie i nie jest to żadne odkrycie :P. Dzisiaj przychodzi do mnie cylinder Hebo Alu Racing na 12KM, wg producenta silnik nastawiony na przyspiesznia. Jak dotre pojade na hamownie i zobaczymy co pokaże komputer. Mam w silniku wszystkie inne graty.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sobie zobacz ile leci Yamaha TZR 50 jak nie wierzysz.

 

120 na 100% nie leci...Dalej wierz w bajki...

 

Koledze leci 80, drugiemu leci 85 a jeszcze innemu 75km/h...

 

Oczywiście im na liczniku pokazuje 110, 120...Mi tyle co powyżej...

 

Tak samo jak kolega mówił że mu skuter 70 leci... U mnie pokazywało 45-50km/h w DT :biggrin:

 

Filmiki spoko, jednak nie możliwe że ci leci 110 na zębatkach na przyspieszenie... Jak byś miał standard to może...

 

Zajrzyj na jakąś hamownie i zmierz moc :banghead: :)

 

 

Ps. - Gratuluje jazdy bez kasku...

 

PS2 - Obejrzałem drugi filmik i na 100% masz zębatki na prędkość... ;)

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby czemu 50cc nie może lecieć 100km/h? Swego czasu z bratem zrobiliśmy bicie rekordu na mojej CB50J (czterosuw, 50cc, chłodzenie powietrzem). Miałem zębatkę 14 z przodu (teraz jest 15, która daje średnio 5km/h więcej na każdym biegu) i osiągnąłem 95km/h (u brata na blacie 100km/h równiutko). Nawet gdyby było realnie 90km/h to i tak jest nieźle... A, dodam że motor bez owiewek (mój avatar).

 

Więc czemu 2T miało by być gorsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...