Skocz do zawartości

Honda Vigor 650 a dalekie wojaże...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Motocyklistów,

Na początku chciałem się przywitać. Mam na imię Daniel i chciałem przyłączyć się do Waszego grona.

Teraz do rzeczy: mam zamiar kupić Hondę Vigor i traktować ją jako codzienny motocykl miejski. Jednakże chciałbym raz w roku potraktować ją jako kompana do dalekich egzotycznych wyjazdów (Afryka, Azja).

W związku z tym potrzebuję kompromisu pomiędzy lekkim, poręcznym motocyklem a pojazdem dającym radę na bezdrożach pozaeuropejskich....no i żeby pozycja za kierownicą umożliwiała kilkusetkilometrowe dzienne przebiegi...

...i tutaj do Was pytanie: czy jest to dobry wybór, czy może jednak coś innego?

...a i jeszcze jedno: czy regulacja zaworów (co 6000km) jest możliwa w trasie? ...bo ze zmianą oleju co 3000km dam radę :notworthy:

Pozdrawiam

Edytowane przez Danski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:buttrock: :notworthy: .Witamy sie w powitalni!! Hodna Vigor tez mi sie podoba :) I powodzenia w dalekich podrożach :crossy: :banghead:

 

Vigor ma silnik z dominatora posiada 40-45koni----------- to udalo mi sie wyczytac (ciesze sie ze pomoglem:D) Vigor moze nadawac sie w lekki teren sadzac po jego sylwetce :crossy: oczywiscie mowiac lekki teren nie mialm na mylis 0.5m blota itp :biggrin: ale na polnych wydaje mi sie ze bedzie dawac rade:)

 

 

POZDRO

Edytowane przez Sidi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... W związku z tym potrzebuję kompromisu pomiędzy lekkim, poręcznym motocyklem a pojazdem dającym radę na bezdrożach pozaeuropejskich....no i żeby pozycja za kierownicą umożliwiała kilkusetkilometrowe dzienne przebiegi...

 

Czesc,

Moim zdaniem zapomnij o vigorze. Mialem kiedys "selera" i calkie przyjmenie oraz bezproblemowo sie jezdzilo pomimo w sumie o niewielkiej mocy silniczka. Jednakze z takim mikrym baczkiem to zapomnij o jezdzeniu w dalsze trasy. Kup dobrego xt-ka, zmien bak na akcesoryjny acerbisa (nie pamietam, ale zdaje sie ze najwiekszy to cos 22l, mozna wyluskac na ebbayu za niewielka kase), usztywnij zawieszenie z przodu, dorob jakas oslone silnika z dolu i sensowne mocowania do bagazu i jazda w droge. A jak masz wiecej kasy to kup gs650.

pzdr i powodzenia :cool:

Jac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...