Skocz do zawartości

PLASTIK/600ccm/do 5 tysiecy


Rekomendowane odpowiedzi

ja powiem tak: motocykle serii gsxf 600 i 750 są bardzo czułe na serwis - chodzi mi tutaj o regulacje zaworów. przez to że sa na srubach trzeba to robić czesciej, co 6 tyś. silniki tzw olejaki sa faktycznie nie do zajezdzenia ale chodzi mi o katowanie z głową - jesli ktoś na starym oleju czy bez regulacji na czas bedzie nimi ostro jezdzil posypią sie szybciej niż inne. dlatego jesli ktoś chce kupić olejaka to warto poszukać takiego z ksiązka serwisową, zadbanego zazwyczaj jak z książką to z zachodu. polskie realia niestety sa jakie są, niektorym ciezko uciułać na benzynę a co dopiero zrobić serwis na czas. znam dwoch typów ktorzy niedawno kupili sobie: jeden gpx 600 a drugi gsx600f. od kilkunastu tysiecy km nie zajrzeli nawet do silnika czy luzy sa w normie, jedyne co posluchali to żeby olej zmienić po kupnie. za takie sprzęty serdecznie dziękuje.

dlatego wlasnie motocykle serii xj okazują sie chyba najtrwalsze, regulacja jest plytkowa, luzy niechetnie sie zmieniają, silniki sa niewyżylowane, wg mnie jak nie masz kasy to tylko xj bo może sie okazać ze bedą w duzo lepszym stanie jak uchodzące niemal za niezniszczalne olejaki. mialem xj 600 warta 3tyś zł - mimo tego ze stan byl daleki od idealu silnik chodził i chodził mimo przebiegu grubo ponad 100tyś a moze i wiecej. no tak ale to nie jest scigacz wiec odpada tyle ze za 5 tyś kupisz sciga w stanie rozkładu i tyle ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to w takim dowcipie było...kiedy poszedł chłop do burdelu z 5 zł w kieszeni..."Za tyle to ja mogęTobie w beret nalać..." - rzekła do jegomościa burdel mama... no to chłop - No to niech i będzie... Po sprawie jegomość wyszedł zasmusony za róg...wyjął fiuta wsadził w beret i mówi doń - Jak nie stać cię na mięso to pij rosół.... Ot tak mi się odrazu skojarzyło... za 5 tys niby można kupić "plastika" ale coż z tego... kupi młody padakę...za kilka tygodni rozleci się i okaże się że remont będzie 2 razy droższy niż za nią zapłacił.... można coś i znaleźć na zachodzie za tą kasę... ale koszt ściągnięcia i rejestracji i wyjdzie mu 1 tys więcej.... jeśli już szukać najtańszego i w miarę sprawnego ściga... to na allegro już za 6 tys można znaleźć cbr600 f2... zajebiste silniki... lekka w porównaniu do konkurencji z tamtego okresu i zajebiście trwała...no ale za piątala to najwyżej można w beret nalać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...