Skocz do zawartości

RATOWNICTWO MOTOCYKLOWE - WARSZAWA


vigaCMHQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Post ten piszę zainspirowany reportażem w TVP o Ratownikach na Motocyklach z Krakowa.

 

Stowarzyszeń Ratownictwa Motocyklowego w naszym kraju jest niewiele - Kraków, Trójmiasto, Śląsk...... a motocykli nadal przybywa.

Jak wiemy motocykl to najszybszy środek transportu ulicznego - więc na miejscu wypadku, gdzie liczy się każda sekunda on jest pierwszy.

W wielu krajach motocykl-ambulans to codzienność - u nas jeszcze niestety nie.....

Zróbmy coś aby to zmienić.

 

 

Tu mój apel:

 

Poszukuję motocyklistów związanych z medycyną, ratownictwem lub po prostu pasjonatów ratownictwa drogowego oraz ludzi chcących pomóc w utworzeniu Warszawskiego Stowarzyszenia Ratownictwa Motocyklowego.

 

Dlaczego osoby związane z medycyną??? - już wyjaśniam: ratownik na motocyklu to osoba, która ma dotrzeć na miejsce wypadku przed karetką i do czasu jej przybycia skutecznie i umiejętnie udzielać tej pomocy.

Na pokładzie motocykla ratunkowego znajduje się specjalistyczny sprzęt jak np defibrylator czy zestaw do intubacji - tego sprzętu trzeba umieć używać i mieć świadomość odpowiedzialności za p9oprawność przeprowadzenia akcji ratunkowej.

 

Osoby poważnie zainteresowane inicjatywą proszę o kontakt mailowy [email protected] lub telefoniczny 604 660 037.

 

Czekam i wierzę, że to forum czytają lekarze, pielęgniarki, ratownicy pogotowia. Wierzę również, że łącząc swoje doświadczenie zawodowe z pasją motocyklową - wspólnie zrobimy coś dobrego.

 

Przed nami długa droga - najpierw ludzie, rejestracja stowarzyszenia, później trzeba znaleźć pieniądze na sprzęt i tu APEL do firm, które gotowe były by wesprzeć finansowo nasz projekt jako sponsorzy.

 

 

CZEKAM NA ZGŁOSZENIA.

 

 

PS: Proszę admina forum o dodanie tego wątku jako "wyjątkowy".

 

Userów - proszę o niezaśmiecanie tego wątku. Będzie on się rozwijał w takim tempie w jakim uda nam się realizować poszczególne etapy projektu. - Najpierw ludzie - potem reszta.

 

 

pozdrawiam....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.Bardzo podoba mi sie Twoja inicjatywa.Siedzialem juz na takim motocyklu ratunkowym.Fajna sprawa.Jestem ratownikiem medycznym.Pracuje juz 23 lata,no i oczywiscie jezdze motocyklem.Mieszkam za daleko od Stolicy,ale wierze,ze dobrze spelnisz swoja misje,czego Tobie zycze.Pozdrawiam i POWODZENIA :flesje:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hey, również oglądałem ten reportaż, a dziwnym trafem stało sie tak że złozyłem podanie na ratownictwo medyczne na akademi medycznej w wawie ;) więc być może w niedługim czasie zasilę szeregi ratowników-motocyklistów, tymczasem życze powodzenia :crossy: ;)

 

pozdro

shablak

Edytowane przez shablak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka tylko mała nawet nie dygresyjana uwaga:

 

Moich dwóch przyjaciół jeździ w Krakowskim R2.

 

Żaden z nich przed przygodą z krakowską moto-karetką nie był związany z medycyną etc.

Jeden jest tramwajarzem a drugi mechanikiem motocyklowym, wiem, że wśród nich są reprezentanci również innych nielekarskich zawodów (np. policjant :notworthy: )

 

Z tego co się orientuję, Ci pasjonaci, chcąc zrobić coś pożytecznego w swoim życiu zgłosili się na kurs ratownictwa, żeby charytatywnie pomagać ludziom. Zrobili kurs pierwszej pomocy, pierwszy, drugi stopień, a potem przeszli niełatwy kurs ratownictwa przedmedycznego (dodam że w większości zrobili to z własnej kasy, choć po części również byli dofinansowani przez Stowarzyszenie Rafael).

Działali przy Krakowskim Oddziale Ratownictwa Medycznego (który defacto został ostatnio zamknięty :notworthy: , ale z tego co wiem R2 działa nadal)

 

Fakt - całe przedsięwzięcie wymaga potwornego nakładu pracy, kasy, ale przede wszystkim poświęcenia jednostki ludzkiej. I co ważne... ochotnicy nie muszą być bezpośrednio związani z medycyną.

 

Cieszę się, że jest w Warszawie ktoś kto chce ruszyć z tą akcją.

Pochwalam na całej lini... i...jedyne co mi pozostaje, to życzyć POWODZENIA!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MeDeViLL - napisałem "przede wszystkim" ludzie związani z medycyną.

Wiem kto jeździ w R2 - Kraków, i czekam na wszystkich chętnych /są już pierwsi ochotnicy/

 

Zanim założyłem ten wątek to spędziłem sporo czasu na rozmowie z prezesem tamtejszego stowarzyszenia.

I tak jak napisałem - najpierw ludzie a potem będziemy szukać kasy, organizować kursy itp.

 

Jedna dobra wiadomość - Warszawa podobno ma od 3 lat motocykl-ambulans, który rdzewieje w garażu bo..... no właśnie - nikt nie wie dlaczego :icon_twisted:

 

Może uda sie go zaadoptować.

 

Dzięki wszystkim za wsparcie.

 

Czekam dalej na kandydatów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no co jest????

 

Tyle motocyklistów w Warszawie a jak trzeba coś zrobić to chętnych brak?????

 

Mamy jak na tą chwilę 6 osób.

Do rejestracji stowarzyszenia potrzeba 15.

 

Może nie wszyscy zaglądają na forum - rozpowiedzcie proszę o akcji swoim znajomym..

 

Nadal czekamy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Moze na forum ratownictwa medycznego znajdziesz chetnych,bo jak napisales,nie wszyscy czytaja forum moto.Caly czas trzymam kciuki i zycze powodzenia :icon_mrgreen:

 

 

bywasz tam może??? jeśli tak to rzuć im link do naszego wątku.

 

 

A jak się już uda z rejestracją - podaj numery kont coby móc Was wspomóc...

 

Pozdrawiam i życzę powodzenia...

 

 

spokojnie - do etapu kont to jeszcze długa droga - ale nie omieszkam wrzucić numerów :icon_mrgreen:)

 

 

Na chwilę obecną - ludzie i jeszcze raz ludzie........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pierwsza prośba o sponsoring :)

 

Szukamy zakładu poligraficznego z terenu lub okolic Warszawy, który byłby zainteresowany współpracą z nami.

W grę wchodziło by wykonanie naklejek i ulotek informacyjnych./nie duża liczba sztuk/.

 

Jeśli macie w swoim otoczeniu kogoś kto chciałby nam pomóc w ten sposób to proszę o kontakt ze mną: 604 66 00 37.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Sporo czasu mineło ale było warto.

Temat powraca - nadal szukamy fanów 2 kółek z pasją niesienia pomocy innym.

Właśnie dlatego stworzyliśmy Fundację Ratownictwo Motocyklowe Polska.

Wśród wielu grup - udało nam się stworzyć jedyną o zasięgu ogólnopolskim.

Kosztowało mnie to wiele pracy i zdrowia ale było warto.

Zapraszam do kontaktu i zapoznania się z nami pod adresem: http://www.ratownictwomotocyklowe.pl oraz na http://www.facebook.com/ratownictwomotocyklowe.

Z pozdrowieniami VIGACMHQ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Post ten piszę zainspirowany reportażem w TVP o Ratownikach na Motocyklach z Krakowa.

 

Stowarzyszeń Ratownictwa Motocyklowego w naszym kraju jest niewiele - Kraków, Trójmiasto, Śląsk...... a motocykli nadal przybywa.

Jak wiemy motocykl to najszybszy środek transportu ulicznego - więc na miejscu wypadku, gdzie liczy się każda sekunda on jest pierwszy.

W wielu krajach motocykl-ambulans to codzienność - u nas jeszcze niestety nie.....

Zróbmy coś aby to zmienić.

 

 

Tu mój apel:

 

Poszukuję motocyklistów związanych z medycyną, ratownictwem lub po prostu pasjonatów ratownictwa drogowego oraz ludzi chcących pomóc w utworzeniu Warszawskiego Stowarzyszenia Ratownictwa Motocyklowego.

 

Dlaczego osoby związane z medycyną??? - już wyjaśniam: ratownik na motocyklu to osoba, która ma dotrzeć na miejsce wypadku przed karetką i do czasu jej przybycia skutecznie i umiejętnie udzielać tej pomocy.

Na pokładzie motocykla ratunkowego znajduje się specjalistyczny sprzęt jak np defibrylator czy zestaw do intubacji - tego sprzętu trzeba umieć używać i mieć świadomość odpowiedzialności za p9oprawność przeprowadzenia akcji ratunkowej.

 

Osoby poważnie zainteresowane inicjatywą proszę o kontakt mailowy [email protected] lub telefoniczny 604 660 037.

 

Czekam i wierzę, że to forum czytają lekarze, pielęgniarki, ratownicy pogotowia. Wierzę również, że łącząc swoje doświadczenie zawodowe z pasją motocyklową - wspólnie zrobimy coś dobrego.

 

Przed nami długa droga - najpierw ludzie, rejestracja stowarzyszenia, później trzeba znaleźć pieniądze na sprzęt i tu APEL do firm, które gotowe były by wesprzeć finansowo nasz projekt jako sponsorzy.

 

 

CZEKAM NA ZGŁOSZENIA.

 

 

PS: Proszę admina forum o dodanie tego wątku jako "wyjątkowy".

 

Userów - proszę o niezaśmiecanie tego wątku. Będzie on się rozwijał w takim tempie w jakim uda nam się realizować poszczególne etapy projektu. - Najpierw ludzie - potem reszta.

 

 

pozdrawiam....

Super pomysł ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...