Skocz do zawartości

Dziwna sprawa w mbx.


luki_91
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!!Zastanawia mnie dziwna sprawa w moim motorku zwiazana z silnikiem.Motorek ma dobre przyspieszenie jak na swoja kategorie ale czasami zdarza sie ze ma duzo duzo lepszego kopa i zastanawiam sie dlaczego raz jest normalnie a raz jeszcze lepiej.Mam nadzieje ze zrozumieliscie mnie i dacie jakas rade:) PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo czasem jedziesz z wiatrem a czasem pod wiatr.czasem jezdzisz wieczorem gdzie powietrze jest gestsze a czasem w dzien gdzie zatsze.wieczorme 2t zawsze lepiej ida :biggrin: czasami zalejesz na innej stacji czasami na innej.czasami masz wiecej powietrza w kolach czasami mniej :biggrin: a tak na serio to mzoe sie tak dziac silniki 2T maja do tego tendencje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisał Dibo ale to nie wszystko dużo zależy jak odkręcasz manetke w silnikach 2t raczej musi byc to płynne dodanie gazu a nie odkręcenia ma maxa bo w takim przypadku dajesz silnikowi taka ilość paliwa której nie jest w stanie przepalic a co za tym idzie nie przyspiesza tak dobrze...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale np raz jechalem do domu zatrzymalem sie na stacji benzynowej sprawdzic ile mam paliwa i ruszylem jak zawsze i dostala takiego "buta" :biggrin: ze az przejechalem wyjazd ze stacji :biggrin: wiec zwolnilem zawrocilem i wjechalem na droge i juz takiego przyspieszenia nie miala.Wiec to nie od pogody itp.

Ps.To byla bardzo bardzo duza roznica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle napiszcie, że się chłopakowi przyśniło, że jeździł na jakimś litrowym przecinaku...

luki_91, wg mnie masz coś nie tak z tym motorem, bo skoro potrafi wystartować lepiej niż zwykle to znaczy, że zwykle nie ma pełnej mocy.

 

Przykład - w poprzednim sezonie moja CB50J szła na prostej 55, góra 60km/h. W tym sezonie ustawiłem źle zapłon i za ubogą* mieszankę. Nagle 70km/h stało się zupełnie realne, a 60 to przelotowa. Głupia sprawa okazała się przed dwa lata tłumić pełną moc silnika. :buttrock:

 

* - względem poprzednich ustawień, po których zmianie nie dawało się uzyskać więcej niż 50km/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...