Skocz do zawartości

AM – nowa kategoria prawa jazdy


Rekomendowane odpowiedzi

fajnie by bylo gdyby zrobili ze AM bezdie do 80cmm :)

POZDRO SIDI

 

Nie ma najmniejszego cienia szans bo wlasnie po to zlikwidowano 80- tki. A1 do 125 ccm i 11 kW

 

Żeby zrobili do 80 cm3 musieliby zmienić kodeks drogowy

 

w dodatku w calej Europie :D

 

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko żeby zaraz nie wyszło na to że za wszystko będzie trzeba zapłacić 1000zł! :biggrin:

 

 

Tak apropo to ile w/g Ciebie takie prawo jazdy powinno kosztowac i co trzeba by w/g Ciebie spelnic aby zdac taki egzamin ?

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miało by się jakiekolwiek prawo jazdy to powinno się jeździć do 50cc bez karty motorowerowej a jeżeli nie miało by się żadnego PJ wtedy trzeba by zdać na kartę. Tak było by moim zdaniem logicznie. Wie ktoś czy jeżeli ma ktoś już kartę to otrzyma on PM od ręki czy będzie musiał zdawać wszystko od początku?

 

 

 

Edit:

 

Co do ceny to nie wiem. Ale jeżeli to będzie się nazywało prawo jazdy klasy AM to najpewniej niestety tyle będzie trzeba płacić.

Edytowane przez Gumisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Imho Cena egzaminu powinna byc nie wieksza niz na kat.A

A kurs to powinno byc takie 1-dniowe przeszklenie z jazdy i manwerowania w cenie max 100 zeta. A teorii to mozna sie w domu uczyc. (przeciez wiekszosc kursantow na normalne prawko uczy sie w domu testow)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W UK, nawet majac pelne prawo jazdy kat A, co dwa lata trzeba przejsc tzw. CBT. Calodniowy test na moto/skuterze. Manewry, opanowanie pojazdu, przepisy, zachowanie w ruchu miejskim i drogowym, nowe przepisy, badania refleksu. Bez pozytywnego rezultatu CBT nie mozna nawet na skuter wsiasc, co jest bardzo dobrym rozwiazaniem. Przepraszam za wyrazenie, ale masa skuterzakow, nie ma za cholere pojecia o zachowaniu na drodze i powinni byc zobligowani prawem do zdania egzaminu. Badz co badz ryzykuja nie tylko swoim tylkiem, ale i innych uzytkownikow drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miało by się jakiekolwiek prawo jazdy to powinno się jeździć do 50cc bez karty motorowerowej a jeżeli nie miało by się żadnego PJ wtedy trzeba by zdać na kartę. Tak było by moim zdaniem logicznie.

Edit:

 

sorry, ze sie Ciebie uczepilem. Dlaczego w/g Ciebie jakiekolwiek PJ mialoby Cie upowazniac do prowadzenia jednosladu do 50 ccm ? Przykladowo w Niemczech - czesci Europy osobne PJ jest na Quady do 50 ccm i male traktorki.

 

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

moim zdaniem skutry niszczą teorie motocyklisty, nawet jak mijasz takiego skutera i kiwniesz ręką to kierowca pewnie sie zastanawia czy "on mnie zna" :lol: myślę że skutry powinny być całkiem inaczej traktowane niż motocykle, pomimo że mają 50cc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moim zdaniem skutry niszczą teorie motocyklisty, nawet jak mijasz takiego skutera i kiwniesz ręką to kierowca pewnie sie zastanawia czy "on mnie zna" :lol: myślę że skutry powinny być całkiem inaczej traktowane niż motocykle, pomimo że mają 50cc

 

Troche to smutne co piszesz, albo wynika z niewiedzy, albo co innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zostanie wprowadzony płatny, obowiązkowy kurs na to prawko i koszt jazdy skuterem skoczy mocno do góry. a tymczasem wystarczyły krótki egzamin teoretyczny i jeszcze krótszy praktyczny, bo w końcu powinno chodzić o to, żeby wyeliminować z róg ludzi nie znających przepisów rd

jsz

Prawda będzie taka że wszystkie 50tki stanieją(teraz 125cm3 są tańsze...)

 

Przecież nikt nie bedzie robił AM za kwote np 500zł.Mi wyrobili karte za 20złotych podobnie jak innym osobom ubiegającym się o KM...

 

Wg. mnie powinno być tak:

Osoba która ma PJ kat. A B lub C może jeździć na motorowerach...

 

Osoba która nie ma PJ żadnej kategorii to zdaje KM na policji...

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie powinno być tak:

Osoba która ma PJ kat. A B lub C może jeździć na motorowerach...

 

Tak to JUZ jest

 

Osoba która nie ma PJ żadnej kategorii to zdaje KM na policji...

 

I tak dokladnie pozniej te osoby jezdza i znaja przepisy - za 20 zl.

 

:icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry, ze sie Ciebie uczepilem. Dlaczego w/g Ciebie jakiekolwiek PJ mialoby Cie upowazniac do prowadzenia jednosladu do 50 ccm ? Przykladowo w Niemczech - czesci Europy osobne PJ jest na Quady do 50 ccm i male traktorki.

 

:)

Mam pytanei do ciebie KsRider jak to jest w neimczech z prawkiem na motorower A i A1 w jakim wieku mozna robic te kategorie itp czy wogle sa takie kategoriw w neimczech :wink: :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg. mnie powinno być tak:

Osoba która ma PJ kat. A B lub C może jeździć na motorowerach...

 

____________

Tak to JUZ jest

 

TAK, ale na motorowerach mogą jeździć osoby co mają skończone 18 lat, nie muszą miec żadnej kategorii PJ żeby poruszać się motorowerami.

Ja napisałem że jestem za taką ustawą:

- aby mogła kierować motorowerem osoba dorosła, to musi mieć jedną z kategorii PJ czyli A, B, C. Wtedy na 99% znają teorie...

 

Zrozumiałeś swój błąd?

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...