Skocz do zawartości

CB750 '94 ciężko zapala na zimno


Yolaos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak zwał tak zwał, ale chodzi o jedno, ze podczas dodawania gazu ssanie przestaje "pracować".

 

Ponawiam pytanie, czy takie odpalanie z gazem może zaszkodzić silnikowi?

Wiadomo, ze nie kręcę do 8 tyś przy odpalaniu, tylko bardzo delikatnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak- tez kiedys mialem tak w vfr- na zimno odpalala i zaraz gasla- tak ze 3razy zanim juz normalnie chodzila. W tym roku dokladnie zrobilem gazniki, nowe swiece denso i na zimnym silniczku tylko ssanie i trach - jeden obrót walu i moto chodzi ładnie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości się przejdę do garażu włączę ssanie na max'a i zakręcę bez dodawania gazu, ciekawe czy odpali od strzała. Zaraz zdam relację.

 

UPDATE:

 

Moto stało w garażu od 1 lipca nie tykane, temperatura była ok 15 stopni, więc w cale nie tak ciepło. Wyprowadziłem dałem ssanie na max'a i przycisnąłem starter, co się okazało? Załapał silnik bez problemów ;) , sam się sobie dziwie, dlaczego sam odpalałem z gazem, skoro łapie bez gazu :) :) :)

 

Więc skoro wam nie odpala bez dodania gazu, znaczy się, że coś jest nie tak.

Edytowane przez Piotreek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

Dzięki za podpowiedzi.Tak przyglądając się świecom stwierdzam że chyba

mają dosyć.To jedyny element którego nie tykałem- wiem że platynek się nie

czyści ze względu na możliwość uszkodzenia powłoki elektrod.

Trzeba poszukać tych Denso i zobaczę jaki efekt poranny będzie.

PZDRo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości się przejdę do garażu włączę ssanie na max'a i zakręcę bez dodawania gazu, ciekawe czy odpali od strzała. Zaraz zdam relację.

 

UPDATE:

 

Moto stało w garażu od 1 lipca nie tykane, temperatura była ok 15 stopni, więc w cale nie tak ciepło. Wyprowadziłem dałem ssanie na max'a i przycisnąłem starter, co się okazało? Załapał silnik bez problemów :) , sam się sobie dziwie, dlaczego sam odpalałem z gazem, skoro łapie bez gazu :D :banghead: :banghead:

 

Więc skoro wam nie odpala bez dodania gazu, znaczy się, że coś jest nie tak.

 

 

Aleee odpala i to pewnie wszystkim tylko pochodzi 3 sekundy i gasnie i dopiero za 2 razem lapie normalnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wiem, ale mi bez gazu odpala i nie gaśnie.

 

Jak będę miał możliwość to nagram filmik. Tylko jutro najwcześniej, bo sevenka długo stygnie, a nie chciałbym, żeby była jakaś ściema.

Pozdro

 

UPDATE:

KLIK

Obiecany filmik, może trochę za długo wciskałem przycisk startera, ale to przez to, że był kręcony filmik :biggrin:

 

Ale faktem jest, że jak dodam trochę gazu to lepiej pali

 

UPDATE@:

Tak sobie myśle, czy to nie jest powodowane zbyt niskimi wolnymi obrotami. bo mam ustawione ok 1000 jak się zagrzeje, a w manualu podają 1200 +-500

Edytowane przez Piotreek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...