Skocz do zawartości

Jakie odszkodowanie z Zusu za zlamania?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jestem prawie 2 tyg.po wypadku na motocvyklu.Czy jest ktos zorientowany jakie odszkodowanie moge dostac od Zus-u ? tak orientacyjnie w przyblizeniu. Zlamany mam obojczyk,pekniete 3 zebra i lopatke,potluczone pluca.Dzieki za informacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci to coś pomoże, ale powiem tak: Wszystko zależy od tego ile procent uszczerbku na zdrowiu stwierdzi lekarz orzecznik. Nie wiem ile może przyznać za Twoje obrażenia. Mogę tylko dla przykładu podać że ja za pękniętego palca środkowego u nogi (rama od Junaka spadła mi na noge) dostałem 2% czyli w moim przypadku 900zł. W Twoim przypadku powinieneś odziedziczyć fortune :icon_razz: O ile oczywiście bedziesz potrafił wyjaśnić co takiego przydarzyło Ci się w pracy, że tak ucierpiałeś :icon_razz: Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płacisz TYLKO ZUS to dostaniesz odszkodowanie tylko za wypadek związany z pracą. Natomiast jestem przekonany że płacisz też dodatkową składkę (u mnie wynosi ona 40zł, przypomnij sobie czy wypełniałeś kiedyś formularz o tą dodatkową składkę) W takim przypadku odszkodowanie zostanie wypłacone bez względu na to gdzie miał miejsce wypadek, oraz obejmie Twoje dzieci i żonę. Stawka to 400zł za 1% uszczerbku które wypłaca np PZU

Oczywiście wszystko opisuje na swoim przykładzie. Niech ktoś mnie poprawi jeśli nie we wszystkich przypadkach tak jest jak mówię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to odszkodowanie mozna dostac tylko za wypadek w pracy ? a jak po pracy to juz detka? nic mi sie nie nalezy za tyle lat placenia?

Jest też pojęcie wypadku w drodze z/do pracy. Wtedy pracodawca musi złożyc jakieś papiery do PIP i do ZUS pewnie też. Przejrzyj dokładnie stronkę www.pip.gov.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli płacisz TYLKO ZUS to dostaniesz odszkodowanie tylko za wypadek związany z pracą. Natomiast jestem przekonany że płacisz też dodatkową składkę (u mnie wynosi ona 40zł, przypomnij sobie czy wypełniałeś kiedyś formularz o tą dodatkową składkę) W takim przypadku odszkodowanie zostanie wypłacone bez względu na to gdzie miał miejsce wypadek, oraz obejmie Twoje dzieci i żonę. Stawka to 400zł za 1% uszczerbku które wypłaca np PZU

Oczywiście wszystko opisuje na swoim przykładzie. Niech ktoś mnie poprawi jeśli nie we wszystkich przypadkach tak jest jak mówię.

Jak sie nazywa ta dodatkowa skladka? Czy to nei jest jakies kolejne naciagactwo? Bo ja w to wszystko srednio wierze, ale jak ktos jest pewien to chetnie bym zgłebil temat dodatkowego ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co TY! Żadne naciągactwo tylko zwykła składka ubezpieczeniowa, która zabezpiecza Cię w razie wypadku poza pracą a w zasadzie 24h/dobę. W sumie to trzeba być mega naiwnym żeby przyoszczędzać miesięcznie te 30-40zł rezygnując z ubezpieczenia, a później w razie wypadku (nawet nie swojego, bo za śmierć np. teściowej też dostajesz pieniądze) nie dostać ani grosza, nie mówie że to dobry sposób na zarabianie:D ale to ubezpieczenie trzeba mieć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...