Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno zakupiłem Maraudera VZ800 z 1997 i nie chce zapalić jak popada deszcz z rana, sanie właczone kręci kręci coś strzeli z rury po marudzi ale nie odpali (świece wymieniłem), po południu jak słońce przygrzeje za pierwszym razem odpala (bez ssania). Macie pomysł jak go z rana rozruszać ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Niedawno zakupiłem Maraudera VZ800 z 1997 i nie chce zapalić jak popada deszcz z rana, sanie właczone kręci kręci coś strzeli z rury po marudzi ale nie odpali (świece wymieniłem), po południu jak słońce przygrzeje za pierwszym razem odpala (bez ssania). Macie pomysł jak go z rana rozruszać ?

 

Pozdrawiam

Siemano zmien przewody do swiec mozliwe ze masz przy wilgoci przebicie na mase i dlatego tak sie dzieje.

 

Witam,

 

Czy ktoś może przerabiał siedzenie w Marudzie??

Na standardowym już po ok.30-40km zaczyna drętwieć d... może ktoś poleci jakiegoś tapicera za rozsądne pieniądze?

A może ktoś wrzuci jakieś fotki przerobionych siedzeń na coś ciekawszego niż standard i o wiele wygodniejszego:)

 

Pozdrawiam wszystkich

 

w gliwicach tanio bierze za obszycie skora i poprawienie ok 500zl za 2 siedzenia

Edytowane przez KANTRY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tak już trochę nakręciłem swoim maruderkiem kilometrów i zaczęło mi coś stukać na dziurach. Po mojemu to łożyska w główce. Rozkręciłem i umyłem. Posmarowałem i jeden dzień było spoko. Są tam dwa łożyska stożkowe. Te górne zostaję w ramie jak opuszczę koło. Natomiast te dolne jest jakby wbite w tą rurkę. Nie mogę go wyjąć. Teraz pytanie. Czy to jest może takie zapieczone, czy naprawdę wbitę? Dokręciłem to takim ruskim kluczem, ale tylko co z tego wyszło to to, że źle się kręci kierownicą. Morał taki, że tam już te stożki raczej się nie dociągną.

Może ktoś zna rozmiarówkę tych łożysk? Pytam, bo jak wymieniałem z przodu w kole to cena w sklepie motorowym jest kilkakrotnie większa niż w zwykłym sklepie z łożyskami. Dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko dolne jest wbite na "tą rurkę"-sztycę.Żeby go zdjąć potrzebny jest ściągacz lub kątówka.Rozmiaru nie znam,ale nie powinno być problemy ze znalezieniem zamiennika.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łożysko dolne jest wbite na "tą rurkę"-sztycę.Żeby go zdjąć potrzebny jest ściągacz lub kątówka.Rozmiaru nie znam,ale nie powinno być problemy ze znalezieniem zamiennika.

[/quote

Dzięki, ale bardziej zależy mi na symbolu. Tego starego krzaka jakoś wyjmę. Tylko co włożyć? Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano HARBUZ !

 

sluszaj Wania jak wydlubiesz to juz 100% sukcesu wywal drugie wes wymiary srednica w srodku, na zewnatrz, wysokosc i jaki typ- czyli kulkowe, stozkowe itp albo wes to w kieszen i do sklepu z lozyskami kup tylko japonskie lub nasz krajowe sa dobre. a potem mlot i do pracy.

Prawdopodobnie-na 99% to sa te :

RT 25X47X15 BRG

RT 25X47X15 BRG

Mfg. Part Number: 09265-25019

SKU: 90654

i dolne

RT 30X55X17 BEA

RT 30X55X17 BEA

Mfg. Part Number: 09265-30009

SKU: 90667

 

 

Powodzenia

post-51297-0-14170400-1306162362_thumb.png

Edytowane przez KANTRY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak jesteśmy w kąciku majsterkowicza, to i ja dorzucę swoje 3-grosze. W weekend, przy okazji sąsiedzkiego grilla wymieniłem świece zapłonowe na Irydowe (NGK DPR8EIX-9). Cała operacja trwała kilkanaście minut i obeszło się bez ściągania zbiornika paliwa - wystarczy jedynie poluzować jego mocowania. Nie wiem, czy to zasługa ładnej pogody, czy świec irydowych, ale motorek pali od pierwszego dotyku i nie ma żadnych niekontrolowanych szarpnięć, pierdnięć, czy strzelania z rur wydechowych (czasami się zdarzały). A zatem można uznać, że operacja zakończona z sukcesem. Całkowity koszt: 2 x 45 PLN za świece + 15-20 min. czasu , a zatem zdecydowanie warto zrobić taką operację domowym sumptem ;-)

 

Pozdrawiam,

G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może znalazłby się tu motocyklista z Krakowa/okolic, który za jakieś dobre piwo pozwoliłby mi się do swojego Maraudera przymierzyć? :)

 

Ciężka sprawa, bo na razie na allegro nie ma żadnych ofert z Małopolski, nie chciałbym dla samej przymiarki przejeżdżać kilku województw ;)

 

Jeżeli chcesz to zapraszam do mnie a jak ci spasuje to możemy ponegocjowac bo właśnie mam zamiar wystawic mojego marudę kontakt:[email protected] jak jesteś zainteresowany to napisz prosiłbym również o przesłanie tych zdjęc fotela mustang

Edytowane przez edek_osw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jak jesteśmy w kąciku majsterkowicza, to i ja dorzucę swoje 3-grosze. W weekend, przy okazji sąsiedzkiego grilla wymieniłem świece zapłonowe na Irydowe (NGK DPR8EIX-9). Cała operacja trwała kilkanaście minut i obeszło się bez ściągania zbiornika paliwa - wystarczy jedynie poluzować jego mocowania. Nie wiem, czy to zasługa ładnej pogody, czy świec irydowych, ale motorek pali od pierwszego dotyku i nie ma żadnych niekontrolowanych szarpnięć, pierdnięć, czy strzelania z rur wydechowych (czasami się zdarzały). A zatem można uznać, że operacja zakończona z sukcesem. Całkowity koszt: 2 x 45 PLN za świece + 15-20 min. czasu , a zatem zdecydowanie warto zrobić taką operację domowym sumptem ;-)

 

Pozdrawiam,

G.

Czy możesz podać namiar na sklep gdzie kupowałeś świece (mam nadzieje ze przez neta)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemano HARBUZ !

 

sluszaj Wania jak wydlubiesz to juz 100% sukcesu wywal drugie wes wymiary srednica w srodku, na zewnatrz, wysokosc i jaki typ- czyli kulkowe, stozkowe itp albo wes to w kieszen i do sklepu z lozyskami kup tylko japonskie lub nasz krajowe sa dobre. a potem mlot i do pracy.

Prawdopodobnie-na 99% to sa te :

RT 25X47X15 BRG

RT 25X47X15 BRG

Mfg. Part Number: 09265-25019

SKU: 90654

i dolne

RT 30X55X17 BEA

RT 30X55X17 BEA

Mfg. Part Number: 09265-30009

SKU: 90667

 

 

 

 

Powodzenia

Siemanko.

Dzięki za pomoc i w 100% trafną. Łożyska za 40 zł i trochę roboty. Tak na sześć piwek. Pięknie to teraz chodzi. Z demontażem było najwięcej roboty, ale podołaliśmy.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko.

Dzięki za pomoc i w 100% trafną. Łożyska za 40 zł i trochę roboty. Tak na sześć piwek. Pięknie to teraz chodzi. Z demontażem było najwięcej roboty, ale podołaliśmy.

Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.

No to sie ciesze ze Ci pomoglem ! A i inni tez pewnie skozystaja.

Edytowane przez KANTRY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy możesz podać namiar na sklep gdzie kupowałeś świece (mam nadzieje ze przez neta)

 

Witam,

 

Świece kupowałem osobiście w T-Bike (Warszawa, ul. Okaryny 13), zresztą nie tylko świece, bo również olej, filtr powietrza i jeszcze kilka innych drobnych rzeczy. Znajdziesz go na Allegro, nick sklepu (nie user’a): TBIKE

 

http://allegro.pl/sklep/1427253_tbike

 

Jeżeli czegoś nie ma w ofercie, na pewno Pan Tomasz - właściciel sklepu, Ci to sprowadzi, odezwij się do niego e-mailem ([email protected]), lub telefonicznie (691 800 676). W razie problemów logistycznych mogę podjechać i odebrać dla Ciebie te świece ;-)

 

Pozdrawiam

 

... bo właśnie mam zamiar wystawic mojego marudę ...

 

A co innego masz teraz na horyzoncie ? Ciekawi mnie, na jakie sprzęty przesiadają się maruderzy ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marudą latałem jeden sezon,ale że głownie latam we dwie osoby zmieniłem na większe moto,Yamahę Road Star 1600.Marudę miło wspominam choć krótko używałem.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Aegle, ja jestem bydle 197cm, 110 kg wagi i nie ma żadnego problemu :) mam co prawda nie oryginalne podnóżki (mam bardziej wysuniętę) ale nie mam na co narzekać, ani na złą pozycję ani na osiągi :)

 

Pozdrawiam Talerz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie mam pytanie po dzisiejszej przejażdce zagotowała mi się woda sprawdzilem wentylator ok stwierdziłem że padł czujnik temp wody macie jakieś namiary gdzie go mogę dostać na alegro nic nie mogę znaleźć

 

Czujniki są dwa jeden na gurze chłodnicy drugi na dole sprawdziłem na krutko ten na dole jest od wentylatora i myslę że jest z nim problem ale jeszce poczytałem na forum i coś piszą o termostacie gdzie on niby miał by się znajdować to nie ten dolny czujnik odpowiada za zawysoką temperaturę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...