Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos ma doswiadczenia, informacje o zwiekszaniu mocy w marudzie?

Wyszukalem tylko Dynojet Jet Kit for vz 800 ale z opisow i opinii to g... daje nawet po dobrej synchronizacji. Myslalem o rozwierceniu cylindrow ale wolalbym to oprzec o jakies dane i doswiadczenia :)

Generalnie poszukuje info, raz z ciekawosci, dwa z checi grzebania w nadchodzace zimowe wieczory, trzy z nudow :)

PZDR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem zwiększenia mocy jest zmiana moto na mocniejsze.W przypadku Marudy 800 polecam kupić jej mocniejszą wersję VZ 1600.Ja kiedyś tak zrobiłem,po sezonie na VZ 800 przesiadłem się na Yamahę Road Star 1600.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszym sposobem zwiększenia mocy jest zmiana moto na mocniejsze.W przypadku Marudy 800 polecam kupić jej mocniejszą wersję VZ 1600.Ja kiedyś tak zrobiłem,po sezonie na VZ 800 przesiadłem się na Yamahę Road Star 1600.

 

Spodziewalem sie takiej odpowiedzi!! Dlatego staralem sie wyjasnic moj "problem" dokladnie i szczegolowo!!

Po co odpisujesz jak NIE czytasz postu ze zrozumieniem??

Zasmiecasz forum!!

-Moze Mod usunie twoja odpowiedz i moja riposte?

Edytowane przez Jeż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl to co napisałem, oczywiście ze zrozumieniem ,a potem się dobrze zastanów,bo z Marudy ściga nie zrobisz.W takich motocyklach nie moc jest najważniejsza.Rozwiert silnika pewnie nie wchodzi w rachubę bo przy chłodzeniu wodnym ścianki będą za cienkie.A inne cylindry,o większej pojemności nie do zdobycia.Więc koło się zamyka ,nic z tego nie wyjdzie.Tylko zmiana na mocniejsze moto.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyśl to co napisałem, oczywiście ze zrozumieniem ,a potem się dobrze zastanów,bo z Marudy ściga nie zrobisz.W takich motocyklach nie moc jest najważniejsza.Rozwiert silnika pewnie nie wchodzi w rachubę bo przy chłodzeniu wodnym ścianki będą za cienkie.A inne cylindry,o większej pojemności nie do zdobycia.Więc koło się zamyka ,nic z tego nie wyjdzie.Tylko zmiana na mocniejsze moto.

Czytam ze zrozumieniem. TY NIE!!

Takze dzieki za odp o rozwiercie.

a p.. o mocniejszym moto jest bezcelowe bo juz mam mocny motocykl.

Dalej nie wiem po co piszesz

1 zebym kupil mocniejsze moto

2 ze cytuje ciebie "z Marudy ściga nie zrobisz"

Forum jest po to aby odpowiadac na pytania!

Odsylam Cie do mojego pierwszego postu z pytaniem. Skup sie i przeczytaj ze zrozumieniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEZ

Z takim pretensjonalnym podejsciem to na forum daleko nie zajedziesz , prosisz ludzi by ci pomogli a jak ktos napisze nie po twojej mysli to piszesz swoje smieszne " riposty" Zlujuj troche albo nie pisz na forum bo nikt nie bedzie chcial ci pomoc .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JEZ

Z takim pretensjonalnym podejsciem to na forum daleko nie zajedziesz , prosisz ludzi by ci pomogli a jak ktos napisze nie po twojej mysli to piszesz swoje smieszne " riposty" Zlujuj troche albo nie pisz na forum bo nikt nie bedzie chcial ci pomoc .

Gdzie na/z forum mam jechac?.

Zapytalem kulturalnie o doswiadczenia z ew podwyzszeniem mocy.

Co masz na mysli " ktos napisze nie po twojej mysli" ??? Chyba nie na temat gosc pisal.

Prosba do moderatora o usuniecie kolejnych zbednych postow. A najlepiej od mojego pytania, włącznie.

 

 

*aha i nie zadawalem pytania w dziale mechanika bo interesuje mnie knkretnie marauder. Na forum maraudera (niestety nie polskim) po takism samym pytaniu dostalem odpowiedz na temat (nie o kupnie nowego ;-D)

Chyba nie moge podac link'a do innego forum zgodnie z regulaminem?

Edytowane przez Jeż
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHŁOPAKI ! przestańcie drzeć koty !

Trochę luzu wyjaśnijcie koledze Jeżowi ze nic nie zrobi bo turbo nie wsadzi a i samego silnika nie podrasuje bo nie ma możliwości a nie najeżdżajcie na siebie bo to nie mile czytać takie pyskówki .

Nie wszyscy sa wszystko wiedzacy !

Pozdrawiam Was i do wiosny ! szukajcie nowych gadżetów !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To może tak bardziej konkretnie, bez emocji, a z koleżeńską pomocą panowie.

Sezon się skończył, a raczej kończy się powoli,ja dzisiaj przeciągnąłem koniki, było 16stopni!

naciągnąłem też łańcuch i zastosowałem spray Castrol do łańcucha, odczekałem jakiś czas i przejechałem się dla próby.

Okazało się ,że jest gorzej niż było przed tymi zabiegami.

Łańcuch mlaska pracując na zębatkach, piszczą cyklicznie chyba dwa oczka na zakrętach zębatek a sam napęd chałasuje

wydając metaliczny dźwięk.

Miało być cicho, gładko i komfortowo a jest wręcz przeciwnie, było zostawić suchy, luźny łańcuch.

Lepsze jest wrogiem dobrego - przychodzi mi do głowy.

Jakieś sugestie panowie?

Rady?

Dzieki i podro.

Oby jeszcze w grudniu można przeciągać koniki.... z cichym łańcuchem:-) i hope :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed stosowaniem środka do smarowania łańcucha musisz go dobrze umyć,wystarczy zwykła nafta,dopiero po tym stosujesz smarowanie .Dobrze jest to zrobić po jeździe i nie ruszać do następnego dnia.Jeśli stosować olej to raczej przekładniowy a nie silnikowy.

2008Chorwacja 4530km 2009Chorwacja Czarnogóra 4480km 2010Czarnogóra Chorwacja 4550km 2010Czarnogóra Grecja 5100km

2012Macedonia Albania 4600km 2013Włochy Sycylia 6000km 2014Czarnogóra Albania 4490km 2015 Rumunia Bułgaria.4750km 2016Serbia Czarnogóra 4550km2017 Dagestan 8500km2018 Toskania 4500

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu szukam gmoli byłem pewny że mój zakup skończy się na tym :

http://allegro.pl/gm...2829694639.html

ale przez przypadek natknąłem się na dość obszerny temat o tej firmy i od razu zwątpiłem

Za to znalazłem GMOLE (pazurki) które mi się bardzo spodobały :

 

http://zapodaj.net/d...4290f7.jpg.html

ktoś widział ktoś słyszał gdzie można podobne nabyć ?

Edytowane przez tom-san
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem te pazurki w realu wygladaja dosc ciekawie pewnie dlatego ze sa tak malo spotykane , lecz osobiscie bal bym sie je zalozyc , jednak taki kawal rury niby nie jest ostro zakonczony ale nie chcial bym by mnie przedziurawil w placy podczas upadku . Co do tych pierwszych gmoli to widzialem na allegro z innej firmy o identycznym wygladzie lecz ladniejszym wykonaniu , teraz ich ńie ma pewnie wystawia je znowu na wiosne .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka koledzy jestem nowy marude posiadam od miesjoca i kcialem sie pzywitac

 

siemka panowie zamiezam zmienic olei ale nie orientuie sie kturom srube odkrecic bo som dwie iestem swiezym posiadaczem takiego moto z gury dziekuie i wesolych swiat zycze

Edytowane przez arek 1982
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...