Skocz do zawartości

Suzuki MARAUDER VZ800


Peny
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie więc nie rozumiem jak komuś może ten motocykl pali 4,2 litra naprawde spotkałem sie juz nie raz z takimi opiniami. Przecież to jest 800cc pojemności, w dodatku "V". Więc nie rozumiem jak trzeba jeździc zeby tak palił:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc nie rozumiem jak trzeba jeździc zeby tak palił :)

 

Najniższe spalanie, jakie udało mi się uzyskać (na trasie) w zeszłym sezonie to coś ok. 4,5 - 4,7 litra /100 km. Ale jazda naprawdę delikatna, cały czas na najwyższym biegu za samochodem osobowym znajomych, bez zbędnego wyprzedzania i redukcji biegów (wyprzedzałem w większości wypadków z najazdu). Kiedyś przeliczałem spalanie po każdym tankowaniu, teraz przyjąłem zasadę, że max. zasięgi na pełnym baku, bez konieczności przełączania się na rezerwę są następujące:

- w cyklu miejskim 140 km

- w cyklu po za miastem 180 km

i to się sprawdza, a na spalanie przestałem już patrzeć i cieszę się samą jazdą :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam umnie spalanie oscyluje na poziomie 5,3/6,6 wszystko zależy og temperamentu kierowcy .Niektórz mówią tak na poziom spalania "mój pali tyle ile mu zatankuje " a cała sprawa to kwestia tego jak wysoko wkręcasz swój silnik (chodzi o obroty )ja swoje najlepsze wyniki spalania uzyskuję jadąc spokojnie delikatnie operując gazem i jak najwięcej na 5 piegu wyprzedzanie z nabiegu bez redukcji i prędkość przelotowa w okolicach 80-100 .Dużym ułatwieniem do kontroli prędkości obrotowej jest obrotomierz kturego Maruder nie ma trzeba zatem tego sie nauczyć i reagować na zmianę na wyższy bieg polegając na własnym słuchu ;) :crossy: .Niemały wpływ na spalanie mają też dodatki jakie montujemy do naszych maszyn mówię tu o sakwach bocznych i centralnej oraz szyba .Pozdrawiam i LEWA W GÓRĘ waldek.pl ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemały wpływ na spalanie mają też dodatki jakie montujemy do naszych maszyn mówię tu o sakwach bocznych i centralnej oraz szyba

 

Nawet się nad tym nie zastanawiałem, ale faktycznie, od kiedy zamontowałem gmole, sakwy i zdemontowałem szybę, spalanie wzrosło i nie mogłem uzyskać juz takich wyników jak wcześniej. Przyczyny doszukiwałem się w spadku "jakości" paliwa, ale bardziej prawdopodobne są czynniki, o których wspomina Waldek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,oglądałem ostatnio VZ 800 i moje pytanie brzmi. Czy wyciek oleju gdzieś z okolic pompy oleju,korka spustowego to duży problem ?. Czy silnik na wolnych obrotach powinien lekko hałasować (metaliczny dźwięk jak by zawory) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też troszke silnik hałasuje, szczególnie jak jest dosc mocno rozgrzany. No a ten wyciek no to problem duzy czy nie duży, ale należało by wyciek usunąć, dla pewności sprawdź czy to czasem smar z łańcucha nie zarzuca. :)Chyba ze to ewidentnie olej.

Edytowane przez Paweł vz800
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch był suchy bo motor stoi sprowadzony,wiec raczej te pocenie nie jest od smaru,jakiś to wyciek duży nie jest po prostu poci się gdzieś w okolicy pompy oleju albo gdzieś w okolicy korka spustowego. :) Silnik chodził cicho jak był zimny dopiero jak go rozgrzałem porządnie zaczął tak lekko hałasować,nie jest to jakiś głośny dzwięk ale jednak,może to przez to ze te seryjne wydechy są strasznie ciche,i słychać dobrze prace silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spalania...

to jak jeszcze miałem VZ-ta :-)

z szyba... sakwami... i kufrem... i w 90% czasu jazda w 2 osoby...

spalania były takie...

http://www.motostat.pl/member/vehicles/stats/id/22327

średnia z okresu gdy zapisywałem tankowania... 5,09

ponad 6 udało mi się wyjść 1 raz... - robienie zdjęć grupie... i przemykanie co chwilę na 2-pasie do przodu i do tyłu...

Jedni wolą Harleya i cycate blondynki... inni motocykle japońskie i ciasne... nazwijmy to...hmmm... winkle...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łańcuch był suchy bo motor stoi sprowadzony,wiec raczej te pocenie nie jest od smaru,jakiś to wyciek duży nie jest po prostu poci się gdzieś w okolicy pompy oleju albo gdzieś w okolicy korka spustowego. :) Silnik chodził cicho jak był zimny dopiero jak go rozgrzałem porządnie zaczął tak lekko hałasować,nie jest to jakiś głośny dzwięk ale jednak,może to przez to ze te seryjne wydechy są strasznie ciche,i słychać dobrze prace silnika.

Masz racje, dzwięk tłumników potrafi fajnie zagłuszyc prace silnika. Sam tego doświadczylem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do spalania, to faktycznie elementy dodatkowae napewno podniosą spalanie, oprócz tego technika jazdy tutaj jest dużym asprektem, jeden przy tych samych predkościach spali litr mniej drugi wiecej. tak juz jest czy to w samochodach czy motocyklach- nawyki hamowania, przyspieszania, itp. do tego rozne takie róznorakie, jak wyprute wydechy, rodzaj paliwa, pogoda, teren - równiny spali mniej niż u mieszkanca gór. co do wycieku to mam podobny, również kapie mi z nakretki spustu oleju, próbowałem jakoś zlokalizować wyciek ale bez skutku. moze sama nakretką puszcza, dobrze by dać pod nią jakąś sensową uszczelke. narazie ja dolewam oleju co jakis czas i już, a pod moto jak stoi karton albo miska na te kilka kropel ;) pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegów jak zauwarzyliście dołorzyłem do swojego garażu VTX-A jak by ktoś chciał zamienić sprzęt na większy od vz-ta to jak usłyszy że spalanie to 6-litrów to z takim gościem lepiej niech transakcji nie dobija (TO JEST NIE PRAWDA) nawet jazda z drugą połową niema mowy, na taką moc musi swoje wypić.

Jeżeli ktoś decyduje się na zakup mocniejszego motocykla, to nie może patrzeć na zurzycie paliwa. w sumie simson terz 2.5 litra spalił !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dokładnie tak jak jeździłem przed kasacją to ostre ruszanie z pod świateł , kawałek trasy i 6L wychodzi ale co to jest przy tak tanim paliwie :)

W trasie przy 90-100 km 5,5 i nic za darmo tym bardziej jak wydechy pustawe to i więcej pije hee...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...