Skocz do zawartości

Supermoto - przerobka DR 600 - kilka pytan


Rekomendowane odpowiedzi

Nie znam sie na tym, wiec pytam:

 

Rozumiem, ze na obrecz z tylu naklada sie tylko nowa opone uliczna, ale co z przodem? Czy obrecz z tylu + wezsza opona dadza rade? Czy sie da do tego zamontowac hamulec bez problemow?

 

No i pytanie natury technicznej...

 

Czy mozna z tylu zalozyc mniejsza o okolo 2 zeby zebatke niz orginalna, a na przod dac o 2 wieksza? Czy to spelni swoje zadanie podnoszac predkosc maksymalna i przelozenie uliczne ze tak powiem? Da sie takie cos dorobic?

 

Dzieki za odpowiedzi i pozdrawiam!

Edytowane przez WhiteFunk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuj z kołami np. od gs500

przełożenia bym wcale nie zmieniał, do zabawy potrzebne jest w miarę krótkie

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie.

Czy chcesz ograniczyć się do zmiany kół, czy pójść trochę dalej i zainwestować w lepszy przedni hamulec (większa tarcza, a adapter dorobić) i

utwardzić zawieszenie aby lepiej nadawało się do ulicznych wyczynów?

Czy chcesz jak najbardziej ograniczyć koszty, i chwilowo zająć się tylko kołami?

Konrad1f dobrze prawi. Koła od suzuki gs 500 są bardzo często wykorzystywane ze względu na łatwość przeróbki i stosunkowo niską cenę.

 

Ps. Plus kół od Gs'a jest taki że masz oda razu większą przednią tarczę. I czy masz DR'a z tarczą, czy z bębnem z tyłu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej

 

dzieki za odpowiedzi, ale nie chce sie nim bawic tak ja to sie robi na supermoto (przynamniej teraz), ale chodzi mi o to, zeby go przystosowac lepiej do jazdy po miescie (poza tym podoba mi sie ten styl).

Takze na poczatek chcialem zmienic tylko kolo przednie, ale szczerze mowiac nie podobaja mi sie te od GSa, myslalem o szprychowych, takich jak mam na tyle.

I tutaj wlasnie padnie pytanie: Czy takie tylne kolo od Drki tylne nie podejdzie na przod? Czy da sie do niego jakos tarcze zamocowac?

 

Na tyle mam beben...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie pozostaje takie oto wyjście:

Znaleźć na allegro szprychowe koło o średnicy 17 cali pod tarczę.

Następnie po zakupie koła pomierzyć wszystko i udać się do tokarza aby dotoczył tulejki dystansowe między piastą a goleniami dolnymi.

Możesz jeszcze wykorzystać swoje przednie koło, kupując obręcz 17' i nowe szprychy.

Tylne koło nie będzie się nadawało. Piasta jest za szeroka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie za odpowiedz... a powiedz mi, bo zainteresowalo mnie ta zmiana obreczy samej - ile mniej wiecej bedzie kosztowalo "zaszprychowanie" takiej obreczy? Bo wydaje mi sie, ze z tym bedzie najmniej roboty (tylko zaszprychowac)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koszt szprych to około 3zł/sztuka (jest w to wliczona cena nypla).

Ciężej będzie jednak znaleźć samą obręcz. Na allegro raczej pojawiają się całe koła. Koszt nowej obręczy dobrej firmy (np. excel) to ponad 500zł.

Może jednak uda Ci się trafić na odpowiednią obręcz za dobre pieniądze, wtedy na pewno będzie prościej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wihitefunk ty najpierw kup tego kabana , zrob ja , a potem pytaj o przerobke na SM :flesje:

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...