Skocz do zawartości

Wszystko o Hondzie XR


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

dawal ktos podwyzszenia kierownicy do XR 600 ? bym sobie takie strzelil , ale nie wiem czy linek wystarczy aby chociaz ze 3 cm podniesc

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich,

Chciałbym się dowiedzieć czegoś na temat regeneracji\ uszczelnienia tylnego zawiasu w xr 400 97 r

czy macie jakieś porady, doświadczenia w tej sprawie ? wiem że zawias jest rozbierany niestety nie mam serwisówki.

pozdrawiam forumowiczów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tego nie zrobisz , wyslij do serwisu Dominika Szymanskiego , bron boze nie wysylaj go do Seba - Motor bo ci go tylko bardziej zepsuja. Serwis zakupi uszczelnienienia ( na allegro widzialem all-balls ale nie znam tej firmy i ich jakosci) , serwis da gwarancje 3 miesiace na amortyzator. Fak ze kilka stow to kosztuje. Same uszczelninie widzialem za ok 160 zl http://moto.allegro.pl/item500349737_uszcz...rf_xr_nowe.html , serwisowke , co prawda do 600 znajdziesz w necie, jest tam opisana regeneracja amora . Ale jak pisalem wyzej , odradzam robienie tego samemu.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...

kupilem sobie gaznik Keihin FCR 39 , ale wedle pierwszych pomiarow , wynika ze jest za krotki o 1 cm , z tego co widze kruciec ssasy gaznika jest plastikowy i odkrecany , ma ktos pomysl jak taki kruciec dorobic ? , a moze tylko jakos go przedluzyc ?

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

sam przymierzam się do zakupu XR 400 w niedalekim czasie. Chcialbym się o kilka rzeczy Was zapytać. Nie znalazłem w praktycznie żadnej XR stacyjki-czy one fabrycznie nie mają stacyjki czy po prostu umiejscowiona gdzie indziej niż tradycyjnie przy zegarach? Kolejna sprawa to czy tylny stelaż ramy wytrzyma przewożenie pasażera? Sam waże ok 75kg a moja pasażerka niecałe 50kg,cięższych osób raczej bym nie woził. Oczywiście podnóżki pasażera sam bym założył. No i jak ten motor sprawuje się jako motor uniwersalny? Planuje go traktować porównywalnie jak DT,którą mam,czyli 50/50 teren/szosa. Szosa to głównie dojazdy do szkoły,itp,a po lesie lubie poszaleć,więc nie chce klocka tylko lekki motor z dobrym zawiasem,a z tego co wyczytałem to XR spełnia te wymagania. Pytanie tylko jak XR się czuje w takiej eksploatacji? Wydaje mi się,że powinno być spoko. Jako alternatywy mam DRZ 400S i LC4 400,ale Honda to Honda i jakoś najbardziej mi pasuje. Poza tym najlżejsze z całej trójki. Do KTM'a części drogie dość no i ciężki troche,a do Suzuki jakoś nie mam przekonania. Z góry dzięki za odpowiedzi.

 

Pozdro :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XRki nie mają stacyjek. czy to 250r czy 600r jest tylko gaszak silnika i już :) więc teoretycznie każda osoba z ulicy podchodzi i odpala. można sobie jakiś wyłącznik zapłonu zrobić. niektóre xrki mają także zamiast zegarów licznik przbiegu - zależy na jaki kraj była wypuszczana. moja 600r po sprowadzeniu z niemcowni miała zalozone podnózki ale wywaliłem od kopa. 400 ma stelaż przykrecany do ramy głównej i nie jest on mega wytrzymały. nie radzilbym wozić na niej kogoś ciężkiego. myśle że laseczka 50kg może być :) 400 będzie Ci sporo paliła z racji tego gaznika mechanicznego. to dobre moto raczej tylko w teren i dużo potrafi (116kg wagi). na miasto trochę za bardzo hard. takie moje zdanie. w teren 50/50 najlepsze by było drz400s ale waga wieksza. na plus rozruchałka elektryczna i niewielkie spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek pytanie do przedmówcy: "400 będzie Ci sporo paliła z racji tego gaznika mechanicznego"

 

Ile to jest sporo?

 

Ja na baku robie jakies 170-230km (tylko teren, zróżnicowany poziom trudności)

 

Więc spalanie w najgorszym przypadku podchodzi pod 5l czy to dużo :icon_rolleyes:

 

Pasażer? Nie będzie miała kobieta zbyt wygodnie.. Tył kanapy jest twardy i dosyć wąski..

 

Nie wiem jak chcesz pogodzić jazdę po szosie i po terenie.. kostka na szosie starczy na tydzień a na innej oponce XR w terenie może plątać figle.. zresztą jak każde inne moto. Poza tym to jest raczej jednak terenowy motorek.. No chyba, ze koła SM i do miasta :icon_biggrin: Wtedy bajka, ale na przelotówki raczej słabo się nadaje 100-110 to maks prędkość jaką można podróżować (oczywiście w zależności od przełożeń, ja jestem blisko oryginalnych)

 

Resztę ładnie wyjaśnił przedmówca :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki panowie za odpowiedzi :notworthy: wychodzi na to,że powinienem sobie odpuścić XR. Trzeba będzie się rozejrzeć za DRZ,ale przeraża mnie troche jej masa,132kg na sucho to sporo,zwłaszcza,że już w DT czuć,że klocek w terenie. A dużo problemów by było z założeniem stacyjki w XR? tzn czy trzeba by mocno przerabiać instalacje. Z elektryki jestem laik zupełny,więc nie wiem.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob sobie jakis wylacznik ukryty , pozatym masz blokade kiery ( w kazdym razie umnie jest) , no i nie kazdy potrafi kopac duzego singla. stacyjke podpinasz pod kabelki gaszaka , ja mam u siebie maly prawie niewidoczny wylacznik w pewnym miejscu + gaszak na kierownicy , wylacznik i gaszak sa wpiete po ten sam kabel.

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie wielu zna, ale dla tych co nie znają:

 

http://www.bikebandit.com/houseofmotorcycl...0r-2000/o/m3084

 

Naprawdę bardzo przydatna stronka :wink:

 

Wymieniłem dzisiaj łożyska tylnego koła. (XR 400)

 

Wymiary:

 

27. Simmering 25x47x6

28. Simmering 25x40x7

31. Łożysko 17x47x14

32. Łożysko 17x40x12

 

I kilka fotek:

 

http://www.bikepics.com/members/jaszczur2/lozyska_kolo_tyl/

 

Pozdrawiam

 

PS. W najbliższej przyszłości planuje odświeżenie przegubu wahacza oraz remont silnika, zrobię kilka fotek i zapodam na swój profil bikepics może komuś się przyda ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Ile to jest sporo?

 

Ja na baku robie jakies 170-230km (tylko teren, zróżnicowany poziom trudności)

 

Więc spalanie w najgorszym przypadku podchodzi pod 5l czy to dużo :icon_rolleyes:

 

 

 

kolego to nie wiem. dwóch znajomych ma XRki 400 i w terenie 7 litrów spokojnie.... tym się sugerowałem. u mnie rezerwę włączam po około 100 - 110 km ale górski teren - podjazdy non stopa. kilka razy udało się dobić do 120-130 w terenie ale to nieliczne przypadki. tyle że to 600 już i waga większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

posiadam XR350R z 1983 (wersja na dwóch gaznikach :) w stanie idealnym (musiałem się pochwalić :) Mam jednak problem z odpalaniem bestyji (tak jak 600tki ma dekompresor automatyczny i reczny dzwignia) Odpalanie tak jak na zalaczonym filmie

czy tez tak jak bylo to opisywane na forum: kilka kopow z wcisnieta dzwignia dekompresora, ustawienie tloka tak abym wyczul opor, odpuszczenie kopajki i lekkie wcisniecie dzwigni, a nastepnie kop - nie zawsze jest bezbolesne - kopajka b. mocno odbija (mialem juz XL185S i XR500 i bylo o wiele lepiej :) Czy ten typ tak ma czy macie jakieś inne pomysły na kopanie? :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...