Skocz do zawartości

Ślizgające się sprzegło


damian-kmx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Można go ewentualnie przepłukać ropą.Zawsze to coś wymyje a nie trzeba rozbierać

 

Ja tak robiłem ale nie wiem czy to nie szkodzi tarczom, z resztą ropa niewiele wypłukuje bo jak niedawno otwierałem kartery to było tam sporo piachu ( z dziury w karterze ) i sporo małych grudek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

Zmierzylem grubosc tarcz i wyszlo mi 2,8 mm a tarcz jest 8 nowe powinny miec 3mm, czyli odeszlo 1,6mm. Czy taka roznica ma wplyw na slizgajace sie sprzeglo?

pozdro

Sprawdziłeś wysokość sprężyn? Może się już zgniotły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko ze sprzęgłem jest ok to powinno działać na każdym oleju. Najlepiej pod każdą sprężynę załóż podkładkę 1,6mm i jeśli zacznie działać to raczej tarcze a jeśli dalej kiszka to załóż podkładki około 2,0mm i jeśli dopiero wtedy zacznie działać to znaczy że sprężyny, albo jedno i drugie :bigrazz: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko ze sprzęgłem jest ok to powinno działać na każdym oleju. Najlepiej pod każdą sprężynę załóż podkładkę 1,6mm i jeśli zacznie działać to raczej tarcze a jeśli dalej kiszka to załóż podkładki około 2,0mm i jeśli dopiero wtedy zacznie działać to znaczy że sprężyny, albo jedno i drugie :icon_mrgreen: .

 

Niestety ale nie prawda...a przynajmniej nie prawda z moim sprzęgłem. Na 15W40 nie działało... slizgało sie niemiłosiernie, po zalaniu takiego jak trzeba 10W40 działa dobrze....olej robi różnice niestety...żeby nie było mam tarcze w bardzo dobrym stanie (3,5mm maja nowe moje mają 3,25mm przy czym za zużyte uznaje się 2,7mm.... dane według serwisówki, sprężyny tez są dobre między 34 a 32mm moje mają 33)

Edytowane przez Jackuzy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale nie prawda...a przynajmniej nie prawda z moim sprzęgłem. Na 15W40 nie działało... slizgało sie niemiłosiernie, po zalaniu takiego jak trzeba 10W40 działa dobrze....olej robi różnice niestety...żeby nie było mam tarcze w bardzo dobrym stanie (3,5mm maja nowe moje mają 3,25mm przy czym za zużyte uznaje się 2,7mm.... dane według serwisówki, sprężyny tez są dobre między 34 a 32mm moje mają 33)

Może się mylę ale jeśli sprzęgło na jednym oleju się ślizga a na innym nie, to albo coś jest nie tak ze sprzęgłem, albo już fabrycznie zły patent, szczególnie w DT80, która ma przecież ile? Max 15KM?

 

Olej to nie jest bankowo bo sprawdzałem przy zdjętym deklu jak nie było oleju.

 

A w twojej DT ile masz tarcz??

Nie wiem jak w tej husce rozwiązane jest dociskanie sprężyn, ale jeśli jest możliwość to załóż te podkładki jak pisałem i póki nie kupisz tarcz lub sprężyn możesz z nimi jeździć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...