Skocz do zawartości

Utopiona Yamaha XT - fotki


Rekomendowane odpowiedzi

Ja kiedyś ciekawie utopiłem DT :biggrin:

Pojechałem nad rzekę zobaczyć na stan wody. Niewiem co mnie podkusiło, żeby wjeżdzać do wody. Jeździłem jakiś metr od brzegu, a w pewnym momencie wjechałem w jakiś muł, dodałem gazu i maszyna zakopała się totalnie. Tylnego koła widać nie było wcale, podobnie wachacza i tylnego zawiasu. DT po tylny błotnik była zakopana, a przód swobodnie się unosił na jakieś pół metra :bigrazz: Chyba to położenie uratowało mnie przed rozbieraniem silnika, bo do tłumika nic się nie nalało, dzięki temu pochyleniu :) Ale można było swobodnie ćwiczyć balansowanie na kole :D

Operacja wyciągania trwała 4,5 godziny - okopałem moto z każdej strony i przewróciłem na bok na brzeg, żeby łatwiej było je wyciągnąć. Wszystko w pólmetrowej rzece.

Kiedy chciałem poprostu wyjechać, to zamiast kręcić tylnym kołem, siła podnosiła przód maszyny :)

 

Urok enduro, kurde ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://video.google.pl/videoplay?docid=-1908871728330713380

 

około 1:40 sa przejazdy przez rzeczke i w koncu utopienie motura :icon_rolleyes:

mmmmmmmmmmmmmmotór !!!

KTM LC4 400 SC '95

Honda CB 1100 Bol D'or '83

DKW KM 200 '35

www.bikepics,com/members/thefex/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema

Postanowiłem sie z wami podzielić fotkami z mojej niedanwej przygody - jak wpadłem na XT do bagna.

 

Fotki tutaj: http://www.strzen.republika.pl/

 

Wyciągaliśmy go 4 godziny w 4 osoby bez użycia żadnych maszyn pomocniczych. Grunt żeśmy sie sami nie potopili. Uważajcie na podejrzane błotka ;-)

 

Dla scisłości dodam że pracuje nad nim 6 dzień żeby go przywrócić do życia i jestem mniej wiecej w połowie roboty ;-) Błoto jest wszedzie, w prędkościomierzu, kierunkach, w lampach, nie działały hamulce, wydech zabity błotem aż po same zawory, poprostu total.

 

Jak ktoś ma jakies porady co do przywracania sprzetów po utopieniu to chetnie posłucham.

 

Pozdro

Strzeń

 

no pieknie ale mam dwie uwagi

 

jeździsz bez kasku ?? :)

 

i dlaczego położyłeś motor ?? :icon_rolleyes:

 

to nie jest utopienie widziałem gorzej skąpane :rolleyes:

 

ostatnio kolesie sie kompali w rzeczce razem z motorkami oczywiście nie planowali tego :biggrin:

 

to była zabawa moto do góry kołami i wylewanie wody :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak moje terenowe kolegi:

 

Motor utopiłem koło nidzicy w uzdowie. Tu koło wawy nie ma takiego bagna, przynajmniej nie znalazłem

 

Motor położyłem bo jak stał w pionie to sie zapadał, po ok 10 min stania w pionie zanużył się do połowy wysokości cylindra, poprostu wchłaniało go bagno. musialem go położyć żeby przestał się zanużac, siłą rzeczy ja też sie zapadałem. Na boku ma większą powierzchnię. A po przewróceniu udało sie go podniesc dopiero 4h pozniej na brzegu, bagno to nie woda...

 

Nowy 011 - super filmik, ten na youtube, uwielbiam takie akcje....

 

Wiertara: Xteka mam 1,5 roku, ale po okolicy czesto nie jezdze, raczej robie wypady w polske w plener ;-) Ale na browarek zapraszam ;-)

 

Motor rozbieram, ale nie chce mi sie rozbierac silnika, zobaczymy czy dobrze ze zaryzykuje odpał. Jak wszystko sie okaze to napisze.

 

Dodam ze zwykłe mycie karcherem nic nie dało, tzn zrobił sie czysty z zewnątrz, ale w kazdy przełącznik, każda lampka, kontrolka, stacykja, filtry, rolgaz, wszystko trzeba bylo rozebrac i czyscic i smarowac.

 

Mowie wam, jak macie sie wywalac to w wode a nie bagno, błoto czy gówno, czyszczenie jest przeje*ane ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...