Skocz do zawartości

Przewod paliwowy


FuriatTL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj rano troche jezdzilem, wrocilem na obiad, wychodze z zonka pojezdzic troche, patrze a tu plama pod motorem.

Zagladam pod zbiornik, caly silnik uwalany benzyna, smierdzi i kapie sobie z przewodu.

No ladnie, jakbym nie spojrzal to bysmy sie przejechali... :icon_mrgreen:

 

Poruszylem troche tym przewodem i dopiero zaczelo sikac. zanim go odlaczylem od zbiornika to chyba z litr wylecial.

 

Obcialem sparciala koncowke i podlaczylem zacisk od nowa, wezyk troche krotszy.

 

Manual zaleca wymiane przewodow co 4 lata. Robicie tak?

 

PS Rano porzadnie furke umylem. Moze trzymal sie ten wezyk na brudzie tylko dotychczas? :icon_razz:

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rano troche jezdzilem, wrocilem na obiad, wychodze z zonka pojezdzic troche, patrze a tu plama pod motorem.

Zagladam pod zbiornik, caly silnik uwalany benzyna, smierdzi i kapie sobie z przewodu.

No ladnie, jakbym nie spojrzal to bysmy sie przejechali... :icon_mrgreen:

 

Poruszylem troche tym przewodem i dopiero zaczelo sikac. zanim go odlaczylem od zbiornika to chyba z litr wylecial.

 

Obcialem sparciala koncowke i podlaczylem zacisk od nowa, wezyk troche krotszy.

 

Manual zaleca wymiane przewodow co 4 lata. Robicie tak?

 

PS Rano porzadnie furke umylem. Moze trzymal sie ten wezyk na brudzie tylko dotychczas? :icon_razz:

 

Pozdro

Z jakiego materiału masz ten wężyk?

U mnie niedawno było to samo. Paliwo poleciało z wężyka przy wejściu do kranika. Węzyk skróciłem, dałem szerszą opaskę zaciskową i pomogło...na kilka dni. I znowu zaczęło kapać.

Wężyk wymieniłem na nowy.

Stary zrobiony był z jakiejś czarnej gumy, która pod wpływem benzyny napęczniała i zrobiła się jakaś miękka i galaretowata. Teraz mam plastik przeźroczysty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewody paliwowe jak juz kupowac tylko specjalne do tego przeznaczone sa one czarne i grube a cena zaczyna sie od 10zl za metr te przezroczyste za kilka dni zrobia ci sie miekkie blokujac przeplyw paliwa a nastepnie twarde nie nadajac sie do uzytku dobry przewod nie robi sie ani twardy ani miekki pod wplywem paliwa i najlepsze sa zbrojone tak szybko sie nie urywaja ja osobiscie wymieniam co jakis czas przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przewody paliwowe jak juz kupowac tylko specjalne do tego przeznaczone sa one czarne i grube a cena zaczyna sie od 10zl za metr te przezroczyste za kilka dni zrobia ci sie miekkie blokujac przeplyw paliwa a nastepnie twarde nie nadajac sie do uzytku dobry przewod nie robi sie ani twardy ani miekki pod wplywem paliwa i najlepsze sa zbrojone tak szybko sie nie urywaja ja osobiscie wymieniam co jakis czas przewody

Najlepiej jak sam napisałeś. Kupujesz metr za 10 zł i możesz po każdym sezonie wymienić na nowy. Koszt żaden i gwarancja pewności, że nie poleci. Benzyna wylana w ziemię więcej warta jak ten kawałek przewodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przekroj jest standardowy?

Trzebaby zmierzyc srednice jak myslicie?

Wężyk nie może być zbyt duży, bo będzie za luźny i może przepuszczać paliwo albo wręcz spaść z króćca.

Nie może być za mały, bo go po prostu nie założysz.

Najlepiej weź ze sobą kawałek starego albo zmierz jego średnicę.

Ja założyłem nieco przyciasny, ale przed założeniem rozgrzałem delikatnie końcówkę, żeby zrobiła się miękka i bardziej elastyczna. Łatwiej taką naciągnąć na krućce a po wystygnięciu szczelnie przylega do powierzchni. Na wszelki wypadek założyłem jeszcze opaski zaciskowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...